Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezi

Turkiyenin-En-Iyi-Sac-Ekim-Merkezi.jpg

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi neresi? Bu soru, dünya çapında saç uzmanlarıyla kliniklerin bulunduğu ülkemizde çokça merak ediliyor. Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi ile ilgili araştırmanızda tüm parametreleri dikkatlice araştırmanız saç ekim sonuçları açısından önem taşır. Elbette bu arayışta beklentiler kaliteli saç ekimi ile sınırlı değildir; prosedürün aynı zamanda uygun maliyetli olması da beklenmektedir.

Türkiye'nin En İyi Saç Ekim Merkezi (3) Türkiye'nin En İyi Saç Ekim Merkezi (4)

Türk doktorları tarafından yapılan ameliyatların sayısı, dünyanın her yerinden hastaları da düşünürsek oldukça yüksek. Bu durum elbette sağlık uzmanlarımızın farklı ırklar, saç tipleri ve yüz yapıları ile deneyim kazanmalarına yardımcı oluyor. Özellikle şehir ve ülke dışından gelen taleplerde konaklama ve transferleri kapsayan toplam paket fiyatları sunulabiliyor. Bazı klinikler diğerlerine göre oldukça ucuz olurken; operasyonun yetkin bir cerrah tarafından yapılması ve maksimum sayıda greft ile çalışılması önemli. Bir cerrahi prosedüre başlamadan önce, ameliyatı belirtilen uzmanların gerçekleştireceğinden emin olmak da elzem.

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi nasıl anlaşılır?

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi olduğunu iddia eden sağlık kuruluşları arasında saç ekiminizi yaptırmak için birçok seçeneğiniz vardır ve seçim yapmak zor olabilir. Burada en önemli tavsiye, kendi araştırmanızı yapmanız, gerçek hasta referanslarını kontrol etmeniz ve ilk randevunuz için sorular hazırlamanızdır. Bu kriter ve sorular şunlardan oluşabilir:

Saç ekimi kriterleri

 • Hastane veya klinik akredite mi?
 • Kurul onaylı bir plastik cerrah bulunuyor mu?
 • Kaç saç ekimi ameliyatı yapılmış?
 • Riskler ve komplikasyonlar net bir şekilde aktarılıyor mu?
 • Spesifik ameliyata nasıl yaklaşılıyor ve greft sayısı, vb. gibi konularda net bir bilgilendirme yapılıyor mu?
 • İyi bir aday olup olmadığım net bir şekilde paylaşılıyor mu?
 • İyileşme süreci detaylı olarak aktarılıyor mu?
 • Sonuçlardan memnun kalınmazsa seçenekler neler (garantili saç ekimi mümkün mü)?

Saç ekimi için doğru endikasyon

Saç ekimi için doğru endikasyonu belirleyen birkaç faktör olduğundan, her hastanın olasılıklarını, sonuçlarını, özelliklerini ve koşullarını değerlendirmek için saç ekimi tekniklerinden herhangi birinin müdahalesi tıbbi ekip tarafından incelenmelidir. Cerrahın hastaya göre kararını belirleyecek unsurlar arasında cinsiyet, alopesi tipi ve mevcut derecesi, yaşı, donör bölgenin özellikleri veya saç tipi yer alır. İşte bu kriterlere bağlı olarak doğru endikasyon için Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi tarafından incelenmesi gereken faktörler:

 • Hastanın cinsiyeti
 • Alopesi türü
 • Bunun için etiyolojik tanı ve ayrıntılı bir klinik öykü
 • Donör alanın özellikleri: foliküler ünitelerin yoğunluğu, koşullar veya esneklik
 • Saçın tipi ve özellikleri: renk, yoğunluk, çap, doku, kıvrılma vb.
 • Hastanın kullandığı önceki tıbbi tedaviler ve prosedürler
 • Seboreik egzama, sedef hastalığı, alopesi areata vb. gibi hastanın sunabileceği kafa derisi hastalıkları
 • İyileşme bozuklukları : keloidler, hipertrofik yara izleri, vb.
 • Şeker hastalığı, kalp hastalığı, kan hastalığı gibi sistemik hastalıklar
 • Hastanın psikolojik profili ve beklentilerini karşılama motivasyonu.

Türkiye'nin En İyi Saç Ekim Merkezi (1) Türkiye'nin En İyi Saç Ekim Merkezi (2)

Bu nedenle tüm bu vakalarda ameliyat öncesi çalışmaların yapılması gerekir. Bu endikasyonlara dayalı olarak derinin sadece birkaç milimetre derinliğine inilen saç ekimi; çok basit bir prosedür olduğu için komplikasyonlar pratikte yoktur, ancak tüm yerleşik asepsi ve sterilizasyon önlemleri ile cerrahi bir ortamda yapılmalıdır.

Saç ekimi hangi alopesilerde yapılabilir?

Farklı alopesi türleri vardır ve saç ekimi yapmayı seçme durumunda nedenlerini ve başarı şansını değerlendirmek için her birinin bir tıbbi ekip tarafından değerlendirilmesi gerekir. Genel bir kural olarak, hastanın kendi saçıyla foliküler ekim yapılabilen alopesiler arasında hem erkek hem de kadında androgenetik alopesi öne çıkar ve bunlar kellik vakalarının %90’ını temsil eder.

Spesifik olarak, foliküler mikrotransplantasyonun yapılabileceği alopesiler şunlardır:

 • Kellik vakalarının %90’ını temsil eden erkek tipi androgenetik alopesiler
 • Bazı yaygın kadın androgenetik alopesileri
 • Bazı travma sonrası skarlı alopesiler
 • Saçlı derinin diğer cerrahi tekniklerinin estetik düzeltilmesi
 • Bazı saç hastalıklarından sonra.
 • Yüzün sakal gibi bölgelerinde alopesi

Alopesi ve Tedavisi

En iyi saç ekim yöntemi

Hastalar saç ekimi yaptırma adımını atmaya karar verdiğinde, prosedür ve en iyi sonuçları elde etmek için en uygun teknik hakkında birçok soru sorma ihtiyacı doğar. Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi hangi saç ekimi tekniğinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu açıklamaktan imtina etmemelidir.

FUE yöntemi

Fue yöntemi (foliküler ünite ekstraksiyonu), foliküler ünitelerin hastanın kendi donör alanından birer birer metodik olarak çıkarılması ve ardından bunları alopesiden muzdarip bölgeye greftleme ile karakterize edilen işlemdir. Burada donör bölge homojen bir görünüme sahip olmalı ve tüm foliküler üniteler sağlıklı olmalıdır.

Ücretsiz saç analizi sonrasında küçük kesilerden foliküler üniteler çıkarılır. Lokal anestezi uygulaması nedeniyle ağrısız bir işlemdir. Bu görev, cerrah açısından beceri ve profesyonellik gerektirir, çünkü kesi düzgün yapılmazsa, foliküler üniteler bir miktar hasar görebilir.

Ekstraksiyondan sonra, bu foliküler üniteler analiz edilir, sınıflandırılır ve solüsyonlar, soğuk işlemler ve diğer tekniklerle maksimum korunmaları için usulüne uygun olarak hazırlanmış tepsilere veya cerrahi kutulara yerleştirilir.

DHI Yöntemi

DHI veya doğrudan saç ekimi (Direct Hair Implantation), hastaların alopesi olan bölgeye saç köklerinin implantasyonu için implanterlerin kullanılmasına dayanır. Bunlar cerrahın işini kolaylaştıran ve daha fazla hassasiyet sağlayan kalem şeklinde bir cerrahi alettir.

Alt kısımlarında bir tür yuvarlak kesi kısmı (veya zımba), yanal oluklu ve üst kısmında bir düğme bulunur. Bu, daha önce cihaza yerleştirilmiş olan foliküler ünitelerin boşaldığı mekanizmayı harekete geçirerek kökü aşağıya bırakır.

Ekimişlemi sırasında saçın hastanın özelliklerine göre değişen doğal açısını takip ederek saç derisine implanter yerleştirilir. Bu metodoloji hem alopesi nedeniyle kaybedilen saç hacmini geri kazanmamızı hem de saç ekiminin ön hattını yeniden oluşturmamızı sağlar. Aynı zamanda, önceki işlemlerden veya kaş ve sakal gibi diğer alanların tedavisinden kaynaklanan yara izlerinin onarılmasına da olanak tanır.

Beşiktaş Saç Ekim Merkezi (2) Ucuz Saç Ekimi 2

Meditürk: Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi ile ilgili aramalarda en üst sıralarda çıkan merkezler hem binlerce kişinin referans olabileceği başarılar sahiptir, hem de kendilerine ulaşan insan trafiği arama motorları tarafından not edilir. Meditürk gönül rahatlığıyla başvuracağınız ve Türkiye’nin en iyi saç merkezi adayı bir merkez; çünkü faaliyetlerini mükemmel hizmet ve inanılmaz sonuçlara odaklı olarak çalışan Hair Transplant öncülüğünde yürütüyor. Meditürk’ün web sitesindeki çalışmaları hayran kalınası sonuçların küçük bir kısmını temsil ediyor. Hastalarımızın çoğu, saç ekimi ile oluşturulduğunu anlayamadığınız, tamamen doğal görünümlü saç çizgisine sahip. Ücretsiz bir konsültasyon için bize WA üzerinden hemen ulaşın!

İngilizce Quora sayfası



ESTETİK, SAÇ, DİŞ





ESTETİK, SAÇ, DİŞ




0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.




Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021



Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021