Sakal Ekimi Kaç Günde İyileşir?

Sakal-Ekimi-Kac-Gunde-Iyilesir.jpg

Sakal ekimi kaç günde iyileşir sorusu sakalına yeni bir imaj kazandırmak isteyen veya sakal yoğunluğundan memnun olmayan hastalarımızın en çok sorduğu sorulardan biridir.

Erkekler dolgun ve erkeksi bir sakalla spor yapmakla giderek daha fazla ilgileniyorlar. Bir New York Times haberi ise göre de en çok baby face olarak tabir edilen erkekler sakal ekimi yaptırdığını belirtiyor.

Sakal sahibi olmak görünümünüzü iyileştirirken aynı zamanda daha genç ve enerjik hissetmenizi de sağlayabilir. Meditürk sakal bırakmak isteyen bireyler için sunduğu sakal ekimi hizmetinde en iyi saç ekimi uzmanlarını görevlendendirir. Erkek tipi kellik tedavisi, saç dökülmesi yaşayan erkekler için saç restorasyonu ile aynı prensiplere dayanmaktadır.

Sakal ekimi kaç günde iyileşir sorusuna karşılık ameliyattan sonraki en iyi sonuçlar, ameliyat sonrası bakımın kalitesine bağlıdır. Hastaların ameliyattan sonra klinikte takip randevularına katılmanın yanı sıra bir takım görevleri yapmaları gerekecektir. Sakal ekimi operasyonu sonrası iyileşme ve iyileşme sürecine kısaca göz atalım.

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi saç ekiminden çok farklı değildir vücudun bir bölgesinden alınan kıl veya saçlar ve çene çizgisine ve sakalınızın çıkmasını istediğiniz diğer bölgelere aktarılır. Basit bir prosedür gibi görünse de, bazen çok karmaşıktır. Genel olarak konuşursak, bir cerrah iki yaklaşımdan birini benimseyebilir:

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE). Bu yöntem, donör bölgeden tüm foliküler birimlerin sırayla teker teker toplanmasını gerektirir. FUE, diğer cerrahi prosedürlerden daha az rahatsız edicidir, bu da günümüzde neden en sık yapılan teknik olduğunu açıklayabilir.

Foliküler ünite transplantasyonu (FUT) ise tek bir foliküler birimin bir alıcıya nakledildiği bir prosedürdür. Bir cerrah, başın arkasından küçük bir doku şeridi keserek saç köklerini başın arkasından çıkarmak için bu tekniği kullanır.

Deriden aynı çıkış noktasından çok sayıda kıl kökü çıktığında bunlara foliküler ünite adı verilir. Her iki operasyonda da, tipik olarak kulaklarınızla aynı seviyede veya biraz daha aşağıda olan başın arkasından saç kökü greftlerinin toplanması ve ekilmesi yaygındır.

Sakal Ekimi İçin Uygun Aday Kimdir?

Bu tür bir tedavi için uygun bir aday olup olmadığınızı değerlendirmek için her zaman bir uzmana danışmanız önerilir. Bu size en doğru bilgiyi sağlayacaktır. Bu nedenle, bu işlemi başarılı bir şekilde geçirebilmeniz için saç köklerinin alındığı baş arkası bölümün sağlıklı olması gerekir.

Sakal Ekimi Kaç Günde İyileşir Sorusunun Cevabı

  1. Gün:

Nakil yapılan alan: İşlem yapılan bölgelerdeki kanın temizlendiğinden emin olmak için nakledilen bölgeleri nazikçe ama dikkatli bir şekilde yıkayın. Donör bölge: Donör bölgenin birkaç gün boyunca ağrılı, kaşıntılı ve gergin olmasını bekleyin. Uyuşukluk yaşamak da mümkündür.

2-3. Gün:

Ekim yapılan bölge: Kabuklanma ve hatırı sayılır miktarda kızarıklık görülebilir. Şişliğin yanı sıra, tedavi edilen bölgelerde bir miktar kızarıklık ve hassasiyet olabilir. Donör bölge: İşlemden sonra donör bölgede kısa bir süre için bir miktar uyuşma kalabilir.

4-6. Gün:

Nakil yapılan bölge: Şişlik azalmaya başlayacak ve sonuç olarak alıcının bölgesi daha hızlı iyileşmeye başlayacaktır. Donör bölge: Donör bölgedeki kabuk soyulmaya başlar. Sakalınızı şampuanlarken, kalmış olabilecek herhangi bir kabuk veya kabuğu çıkarmak için hafifçe masaj hareketleriyle kullanın. Ayrıca doğrudan üzerinden su akışı olması da fayda sağlayacaktır.

  1. haftanın sonu:

Ekim yapılan bölge: Ekim yapılan bölgede şişliklerin tamamen azalmış olması gerekir. Kızarıklık ve diğer enfeksiyon belirtileri de ilk haftanın sonunda tamamen ortadan kalkacaktır. Donör bölge: Donör alanın tamamen iyileşmesini garanti etmek için donör bölgeye reçete edilen herhangi bir ilacın uygulanmasını sürdürün.

  1. Gün:

Tüm greftler sıkıca tutturulmalı ve gevşememelidir. Bu, normal programınıza dönmeniz gereken noktadır.  Donör bölgeye uygun bakım yapıldıysa ve ameliyat sonrası talimatlar doğru bir şekilde takip edildiyse, bu zamana kadar orijinal boyutunun %70’inden fazlasını geri kazanmış olması gerekir, ancak yine de herhangi bir stres veya yaralanmadan korunmalıdır.

Bu yazımızda donör bölge kaç günde iyileşir sorusunu cevaplamaya çalıştık. En kaliteli sakal ekimi için hemen Meditürk’e ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021