Sakal Ekimi İçin Püf Noktaları

Sakal-Ekimi-Icin-Puf-Noktalari.jpg

Sakal Ekimi İçin Püf Noktaları

Meditürk Klinik, dünyanın her yerinden hastalara etkin profesyonellerle son teknoloji saç ve sakal ekimi çözümleri sunmaktadır.

Sakal Ekimi Nedir?

Hizmetimiz, oluşturmak istediğiniz sakal görünümüyle uyumlu, son derece kesin ve kalıcı sonuçlar sunmamızı sağlar. Uzmanımız yılların deneyimine sahiptir ve tüm hastalarımıza yüksek bir kalite standardı garanti edebilmemizi sağlamak için titizlikle test edilmiş ve özenle seçilmiş yöntemler kullanmaktadır. Meditürk Klinik ile sakal ekimi, elde etmek istediğiniz kusursuz görünümü yaratmanın yanı sıra çok az iz bırakır.

Sakal ekiminde FUT (Foliküler Ünite Nakli) yerine FUE yöntemi (Foliküler Ünite Nakli) tercih ettiğimiz yöntemdir. Bunun başlıca nedeni, FUE yönteminin iz bırakmayan doğasıdır. Sakal restorasyonunda Foliküler Unite Ekstraksiyonu’nun önemini belirten İngilizce kaynağa bakarak daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Sakal ekimi son yıllarda fazlasıyla talep görmeye başlayan bir işlemdir. Saç derisinden alınan saç köklerinin erkeklerin sakal ve bıyıklarındaki kılların seyrek olduğu yerlere nakledilmesiyle yapılır. Genetik ya da yanık, enfeksiyon gibi nedenlerle kılsız olan bölgelere sakal ekimi yapılabilir. Sakal saç gibi değildir, yoğunluğu farklılık gösterebilir. Bu nedenle sakal ekimi herkes için farklı şekilde yapılır. Bu işlem lokal anestezi altında birkaç saat içinde tamamlanır. Hastalar ağrı hissetmeden doğal görünümlü sakallara kavuşabilirler. Sakal ekimi planlamasında hastanın durumu değerlendirilir ve ense bölgesinden toplanan saç kökleri ayrılarak sakal bölgesine ekilir. Posedürü yaptıran hastaların birçoğu sakalların seyrek olmasından şikayetçidir. Nakil işleminin yapılabilmesi için hastaların hormonlarının belirli bir seviyeye gelmesine özen gösterilir. Bu nedenle 20-22 yaşından itibaren ekim işlemi yapılabileceğini söyleyebiliriz. Bunun dışında uzun sakal görünümünden hoşlanan kişiler , eksik ve düzensiz sakallarını tamamlamak için sakal ekimi yaptırmak isteyebilir. Yani bu işlem, sakalı olmayanlar ve sakalı seyrek olanlar için de uygulanabilir.

Sakal Ekimi Operasyonu

Sakal ekimi operasyonu geçirirken neler beklemeniz gerektiğinden bahsedelim. Herhangi bir şey olmadan önce, mevcut sakalınızın fotoğrafı çekilir. Bu, operatörün ekleme noktaları oluşturmak için bir referans noktasına ihtiyaç duyması nedeniyle kanallarınızı açmasına yardımcı olmak için yapılır. Operatör, sakal ekimi kanallarınızı açarken mevcut saçların doğal görünümünü ve açısını göz önünde bulundurur. 

Fotoğraf çekimi tamamlandıktan sonra sağlık ekibimiz sizi tıraş odasına götürecek ve size güzel ve temiz bir tıraş sağlayacaktır. Çoğu zaman bu bölümü, operasyondan sonraki ilerlemenizi takip etmek için başka bir fotoğraf çekimi izler. Endişelenme; bu fotoğraflar sadece tıbbi nedenlerle çekilmiştir ve onları görmek zorunda olmayan hiç kimse göremeyecektir. Meditürk Klinik olarak gizlilik gibi etik değerlerimize bağlı olarak hareket etmekteyiz. Ekibimiz, operasyondan yaklaşık birkaç hafta sonra ve ilerlemenizi takip etmek için birkaç ay sonra bir kez daha fotoğraf isteyebilir.

Sakal Ekimi Aşamaları

  1. Konsültasyon: İşlem, diğer tüm nakil operasyonlarında olduğu gibi doktor muayenesi ile başlar. Bu muayenede iki ana husus dikkate alınmaktadır. Birincisi, yüzün alıcı bölgelerinin ihtiyaçları (saçların ekileceği yerlerde bulunan lekeler veya kellikler) ikincisi ise donör bölgeden alınabilecek greft sayısıdır. 
  2. Operasyon: Konsültasyondan sonra operasyon başlayabilir. Önce her bir saç kökü başın arkasından iki kulak arasından tek tek alınır. Bu saç greftleri daha sonra yüzdeki gerekli alanlara ekilir. Bunların hepsi bir implanter kalem (Choi kalemi) yardımıyla yapılır. Diğer rutin saç ekimlerinde olduğu gibi, sakal ve bıyık ekimi sırasında da ciddi bir ağrı yaşanmaz. Yüz bölgesinde herhangi bir iz veya dikiş olmayacak, ancak diğer nakillerde olduğu gibi iyileşmesi gereken kabuklar olacaktır. 
  3. Temizlik: Ameliyattan sonraki gün hastalara rutin temizlik yapılır. Klinikten ayrılmadan önce, ameliyat sonrası dönemde nakil bölgesinin (ve donör alanın yanı sıra) bakımının nasıl yapılacağı konusunda size özel talimatlar verilir.

Hayalinizdeki Sakala Şekil Verebilirsiniz

Sakal ekimi, hastalara sonuç üzerinde adil bir kontrol sağlar. İdeal sakalınızın şekli ve boyutu hakkında uzmanınızla önceden konuşabilirsiniz. Sizin ve uzmanınızın işlemde önce aynı kararda olduğunuzdan emin olmak için fotoğraf çekmek iyi bir seçenek olabilir.

Prosedür 4 Saate Kadar Sürebilir

Prosedürün ne kadar süreceği hastanın istediği sakala bağlıdır. Sakallar için, cerrahların bitirmesi genellikle 2 ila 4 saat sürer. Prosedürün tam uzunluğu her hasta için değişecektir. Daha hızlı ameliyatları garanti edebilecek yerlere karşı dikkatli olmanızda fayda var. Sakal ekimi hassas bir işlemdir. Saç kökleri düzenlenir ve cildinizin derinliklerine yerleştirilir. Cerrahların prosedür boyunca acele etmesi doğru değildir. Hızlı ve bir an önce olup biten sakal ekimlerinde zayıf aşılanmış nakillerden dolayı sizi bir enfeksiyon riski altında bırakır. 

Sakal Ekimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakal bölgesindeki kıllar genellikle saça göre daha ince olduğu için alınan kökler ona uygun olmalıdır. Bu nedenle sakal bölgesinde enseden alınacak kıl kökleri daha çok tercih edilmektedir. Bu bölgedeki saç kökleri ile doğal bir görünüm elde edilebilir. Sakal ekiminde kullanılacak saç kökleri tek olmalıdır. Yani enseden alınacak saç köklerinin ayrıştırılması ve ardından ekilmesi gerekir. Bunun nedeni sakal bölgesindeki doğal kıl köklerinin her zaman tek olmasıdır. İkili, üçlü kıl kökleri sakalda kaba görünür. İşlemin başında alınan saç köklerinin ekim yapılacak bölgedeki renk dağılımı da önemli bir konudur. Gri sakallı bir kişiye siyah saç köklerinin ekilmesi veya siyah ve gri saç köklerinin düzgün dağılmaması istenmeyebilir. Bu nedenle ekimi yapacak doktorun bu alanda uzmanlaşması ve deneyimlerini uygulaması gerekir. Saç kökleri enseden alındığında canlı doku olduğu için beklemeden alıcı bölgeye nakledilmelidir. Bekletilirlerse oksijensiz kaldıkları için işlevlerini kaybederler. Bu özellikle donör bölgesinde sınırlı saç kökleri olan kişiler için önemlidir. Saç köklerinin dökülmeden ekilmesi gerekir. Sakal ekimi bilgi ve özel deneyim gerektiren bir işlemdir. Bunu göz önünde bulundurarak bu prosedürü yaptırmak isteyenler mutlaka bir uzmandan destek almalıdır.

Bir Gün İzin Almanız Gerekebilir

İşlem 5 saate kadar sürebilir. Bu nedenle işlem için kesinlikle hasta bir gün izin kullanmalıdır. İster saç, isterseniz sakal ekimi tercih edin, bu işlemler tıbbi müdahale gerektiren operasyonlar olacağı için gözlem altında olmanız ve doktorunuzun size tavsiye ettiği ilaçları kullanmanız önemlidir. Sakal ekiminde, saç ekiminde olduğu gibi olası zararlardan yüzü ve cildi korumak gerekir.

Sakal Ekimi Maliyetleri

Güzel bir sakal için ilk adım, güler yüzlü ekibimizle iletişime geçmektir. Ekibimiz, Meditürk’te sakal ekimi ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlayabilecek ve bir sonraki adım olarak ücretsiz bir konsültasyon ayarlamanıza yardımcı olacaktır. Konsültasyonunuz sırasında, tüm sorularınızın cevaplarını alabileceksiniz, bu nedenle, tıp uzmanlarımızdan bilmek istediğiniz her şeyin zihinsel bir listesi ile donatılmış olarak gelmenizi öneririz. Bununla birlikte, danışma çok bilgilendirici olacak ve ihtiyacınız olan tüm bilgilerin size sağlandığından emin olacağız. Birlikte oluşturmak istediğiniz görünüm için bir plan oluşturmak ve size tam bir teklif sunmak için sizinle birlikte çalışacağız. Sakal ekim maaliyetleri için herkese aynı ücret önerilmez. Doktorumuzla birlikte kararlaştıracağınız sakal ekimi maaliyetinde ne kadar grefte ihtiyacınız olacağı gibi pek çok faktör maaliyeti etkileyecektir.

Ekim ilşeminde fiyatları belirleyen faktörlerin başında bölgeye ekilecek saç greft sayısı gelmektedir. Ekim için alınan saç kökleri azalınca sakal prosedürünün fiyatları da düşecektir. Fiyatlandırma ekilecek saç kökü sayısına bağlıdır. Bunun dışında bu prosedürü yapacak olan merkez, uzman ve ekibin tecrübesi de fiyatları belirleyecektir. Meditürk Klinik olarak Uzman Yeliz Damar’ın geçirdiği başarılı operasyonların ardından rahatlıkla söyleyebiliriz ki saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de yüksek oranda başarı elde ediyoruz ve kalıcı sakal ekimi vaat ediyoruz. Son teknolojileri kullanarak sakal ekimleri gerçekleştiren kliniğimiz profesyonel ve kaliteli hizmeti ile yanınızda!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021