sacekimisonuclari

Bu yazımız sacekimisonuclari olarak da aranan saç ekimi sonuçları hakkında. Aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz sacekimisonuclari ile yetinmiyor. Sizi aynı zamanda hastalarımızla birebir görüşmeye davet ediyoruz!

sacekimisonuclari (5) sacekimisonuclari (5)

En İyi sacekimisonuclari için neler lazım?

Bazen en iyi saç ekimi sonuçları yanlışlıkla sacekimisonuclari olarak da aranabiliyor! Biz de bize bu hastalarımızın da ulaşması için bu yazım yanlışına uygun bir yazı oluşturmak istedik.

Saç ekimi hakkında üzücü hikayeler, niteliksiz sağlık hizmetlerinden kaynaklanabiliyor. Ancak, Meditürk olarak saç ekimi işlemleri gerçek anlamda başarılı görünen çokça hasta hikayemiz var. Saç çizgisinden başlayarak ömür boyu kalıcılığı olan başarılı prosedürler için pendik saç ekim merkezi olarak faaliyet gösteren Meditürk’e hemen ulaşın!. Saç ekimi düşünüyorsanız ikinci senaryo için doğru arayış halindeyseniz bugünlerde sadece ucuz saç ekimi değil, en güvenilir saç ekimi yönteminin ne olduğunu ve hangi yeni teknolojileri dört gözle beklememiz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Cevaplar için saç ekim uzmanı Yeliz Damar’In kurduğu Meditürk Klinik, “Saç nakli için mevcut altın standart, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olarak adlandırılıyor” diyor. “FUE, gelişmiş bir cerrahi saç ekimi tekniğidir. Geleneksel saç ekimlerinden daha az invazivdir. Bu cerrahi çözüm lineer iz bırakmaz ve dikiş gerektirmez. FUE ile saç kökleri donör bölgenizden teker teker alınır. Tipik olarak başın arka kısmı, aksi halde saç dökülmesi olmaz. Daha sonra seyrelme veya saçsız bölgelerinize ekim yapılır. FUE elle veya doktorunuz tarafından çalıştırılan robotik bir ünite aracılığıyla yapılabilir. Bu bir günlük ayakta tedavidir. Ameliyatınızla aynı gün eve gidebilmeniz için prosedür.”

FUE transplantlarının maliyeti ve uzunluğu kaç tane “foliküler ünite grafiğinin” taşındığına göre belirlenir. Beş ila on saatlik bir seansta tüm ekim işlemi tamamlanabilir. Daha ince ve daha girintili saç başları birden fazla seansa ihtiyaç duyacaktır.

En ideal sacekimisonuclari ne zaman?

Saçlarınız tıpkı donör bölgeden çıktığı gibi uzar ve hem taç hem de saç çizgisine iyi gelir. Saçınızın tamamen uzamasının ve ekimin başarısının ölçülmesinin kabaca bir yıl sürdüğünü belirtebiliriz. Bunun nedeni, nakledilen saçın, yeni konak bölgesinden yeniden çıkmadan önce, genellikle birkaç ay sonra tamamen dökülmesidir. Bu doğaldır, ancak bu işlem 6 ila 12 ay arasında herhangi bir yerde tamamlanır.

Saç Ekimi Yaptıranlar (3)

Nelere dikkat etmek gerekir?

Ağır kaldırmaktan kaçınmak hayati derecede önemlidir.

İyileşmenizi olumsuz etkileyebileceği için ağır kaldırmaktan kaçınılmalıdır. Aynı şekilde, iyileşmiş foliküllerin veya kesilerin yeniden açılmasını önlemek için işlemden sonra en az bir ay boyunca yüksek etkili egzersiz veya temas sporlarından kaçınmak en iyisidir. Bu aynı zamanda başkalarının kafa derinize temas etmesinden kaynaklanabilecek herhangi bir enfeksiyonu da önler.

Yorucu egzersizlerden kaçının.

Spor salonu çalışması, yüzme, koşma, bisiklete binme vb. dahil ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu, yara izinin gerilmesini önlemek içindir. Antrenman rutininizi ertelemek can sıkıcı olabilir, ancak kendinize zarar verdiyseniz veya iyileşme sürecinizi yavaşlattıysanız çok daha sinir bozucu olur!

Ellerinizi düzenli olarak yıkayın.

Saç deriniz iyileşmeye başladığında, herhangi bir değişiklik olup olmadığını hissetmek için düzenli olarak kontrol etme isteği duyabilirsiniz. İyileşmesini sağlamak için saç derinize mümkün olduğunca dokunmamanızı öneririz. Ancak bazen direnemeyebilirsiniz, bu nedenle ellerinizi temiz tutmanız ve sıcak su ve antibakteriyel jel ile normalden çok daha düzenli yıkamanız önemlidir.

En iyi tedavi için Meditürk bir telefon uzağınızda! Bize hemen ulaşın!

Kaynak: American Academy of Dermatology Association


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021