Saç Ektirme Merkezleri ve Meditürk Farkı

Sac-Ektirme-Merkezleri.jpg

Saç Ektirme Merkezleri ve Meditürk Farkı

Saç ektirme merkezleri, İstanbul’da en çok merak edilen kurumların başında geliyor. 

Saç ektirmek isteyen adaylar için saç ekimi bazen kafa karıştırıcı görünebilir. Saç hekimi uzman bilgisi gerektiren ve tecrübeye dayalı olarak bir sanat olarak değerlendirilen tıbbi bir işlemdir. Sağlık sektöründe kendini geliştirmiş, etik değerlere sahip uzmanlarca yapılmalıdır. Saç ektirme merkezleri arayışında pek çok farklı yöntem ve yaklaşımla karşılaşırsınız. En iyi saç ektirme merkezleri komplikasyonlar dahil olmak üzere pek çok soruya yanıt verebilir netlikte olmalıdır. Ciddi bir kurumdan hizmet almak istiyorsanız saç ektirme merkezleri sorularınıza tatmin edici cevaplar vermelidir.

Türkiye saç ektirme merkezleri açısından zengin bir ülke. İstanbul saç ekim merkezleri de bütçe dostu fiyatlarıyla ve başarılı operasyonlarıyla ön plana çıkıyor. Bunların arasında Meditürk’ün farkı ne?

Saç ektirme merkezleri arasında muntazam bir yere sahip Meditürk şu kriterlere dikkat ediyor:

 • Saç dökülmesi tedavisi ile ilgili çeşitli hizmetler bulmak mümkün olmalıdır.
 • Klinik, saç ekimi tekniklerinin çoğunu aktif olarak uygulamalıdır.
 • Saç ekiminin başarısı da doktorun yeteneğine bağlıdır. Ayrıca sağlık ekibi daha başarılı sonuçlar almakta da etkilidir. Ekip ayrıca uygun tıbbi ekipmana sahip olmalıdır.  
 • Klinik yeterli donanıma ve gerekli hijyen koşullarına sahip steril ameliyathanelere sahip olmalıdır.
 • Klinikteki önceki hastaların yorumlarına bir göz atın. Bu size operasyonların başarısı hakkında da bir ipucu verecektir.
 • Klinik, yurtdışındaki veya il dışındaki müşterilere fırsatlar sunmalıdır.
 • Başarılı operasyonlar için cerrahların ve kliniğin tecrübesi bir diğer kritik konudur. Kliniğin başarı oranını da yansıtır.

Bahsedilen kriterler en iyi saç ektirme merkezlerinin belirlenmesinde oldukça etkilidir. Ancak bu kriterlerin önem sırası hasta adaylarının ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilir. En iyi uygulamalar ve uygun maliyetler için kliniğimizi tercih edebilirsiniz.

Kliniğimiz yılların tecrübesi ile alanında uzman kadrosu ile profesyonel saç ekimi hizmeti vermektedir. İşlemleri birinci sınıf bir hastane ortamında ve doktor kontrolünde gerçekleştiriyoruz. Yani her zaman müşteri memnuniyetini ve konforunu sağlıyoruz. Sonuç olarak en çok tercih edilen saç ekim klinikleri arasında yer almaktadır.

Saç Ekimi Yaptırmak İçin İyi Bir Yaş Nedir?

Dünyanın her yerindeki her yaş grubundan kadın ve erkek, zaman zaman saç dökülmesi yaşar.  Amerikan Saç Dökülmesine Derneği’ne göre, erkeklerin yaklaşık üçte ikisi 50 yaşına geldikleri zaman %35 oranında saç dökülmesi yaşarlar. Belli bir yaştan sonra saç dökülmesi olması normalken, saç dökülme oranı arttığında saçta incelme başlamış demektir. Bazı durumlarda, saç dökülmesi 20’li yaşların başında etkileyebilir.

Genellikle yaş, saç ekimi için bir engel değildir. Ancak cerrah özellikle genç hastalarda artıları ve eksileri değerlendirmelidir. Bu nedenle, birçok uzman 20’li yaşların başındaki hastalara FUE saç ekimini önermemeyi tercih ediyor.

Bunun nedeni, cerrahların saç dökülmesinin nedenini ortaya çıkaramamasıdır. 20 ila 30 yaş arasında, hastalar genellikle sabit bir saç dökülmesi modeli yaşarlar. İşte o zaman cerrahlar saç dökülmesinin nedenini, modelini, donörün saçının kalitesini ve saçsız alan boyutunu değerlendirebilir. Bu nedenle saç ekimi için doğru yaş 25+ yıl olmalıdır.

Saç Ektirme Merkezleri Yan Etkiler Konusunda Bilgilendiriyor Mu?

Tanınmış bir cerrah tarafından uygun şekilde gerçekleştirilirse, saç ekimi hastaların genel görünümünü olumlu yönde değiştirebilir. Önemli bir komplikasyon olmayacaktır. Hastalar çok nadiren, sadece küçük yan etkilerle karşılaşabilirler. Yanlış yapılırsa ne olur?

Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği’nin (ISHRS) lisanssız tıp uygulama komitesi başkanı Dr. Ricardo Meija, 

“Mükemmel referanslara sahip profesyonel doktorlardan oluşan bir ekip gibi göründüğü için pazarlama taktikleri aldatıcı. Ancak gerçek şu ki, ameliyatınız tıp eğitimi almamış biri tarafından yapılabilir. Saç ekimine talep o kadar fazla ki işinin ehli olmayan kişilerce saç ekim operasyonları yapılabiliyor.”

Burada çok net görmekteyiz ki saç ektirme merkezlerinin kalitesi olası komplikasyonları ve yara izi oluşumlarını önlüyor.

Deneyimsiz bir cerrah tarafından bir nakil yanlış giderse genel yan etkiler ortaya çıkabilir. Aşağıda listelenmiştir:

 • Ağrı
 • Kanama
 • enfeksiyon
 • Kaşıntı
 • Ödem
 • Uyuşma
 • Nekroz

Gördüğünüz üzere, saç ektirme merkezlerinin kalitesini etkileyen pek çok unsur var. İyi bir saç ektirme merkezi,  saç ekiminde rastlanma olasılığı düşük olan komplikasyonlar konusunda bile bilgi verebilmeli ve işinin ehli uzmanları barındırmalıdır. İyi ve başarılı bir saç ekim deneyimi öncesi ücretsiz saç analizi ve saç ekimi sonrası takip için Meditürk’ten hemen WA randevusu alın.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021