Saç Ektirme Fiyatı

Sac-Ektirme-Fiyati.jpg

Saç Ektirme Fiyatı

Saç ektirme fiyatı genetik, yaşlanma, mevsimsel ve stresten kaynaklanan saç kaybını gidermek için uygulanan tedavida farklı seviyelerde talep edilir. Anormal saç kaybı/alopesi, bireyler üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Dökülmeler sıklıkla başın ön kısmında meydana gelirken, bölgesel olarak saç kayıpları da hayat kalitesini büyük ölçüde olumsuz etkiler. İşte bu noktada saç ektirme fiyatı, seçilen tekniğine göre belirlenir. En son teknolojilerle geliştirilen birçok yöntem ve teknik mevcuttur. Ancak yıllardır kullanılan en başarılı saç ektirme teknikleri, FUT ve FUE olarak kabul edilmektedir.

Saç Ekimi Maliyeti (3)

FUT ve FUE Saç Ektirme Teknikleri Arasındaki Farklılıklar

Saç dökülmesi, herkesi etkileyebilecek yaygın ve stres yaratan bir sorundur. Tedaviye başlamak için, doğru yöntemin seçilmesi gerekir. Araştırmalarınızda, saç dökülmesini durdurmayı vaat eden çeşitli ilaçlar, haplar, solüsyonlar ve şampuanlarla karşılaşacaksınız. Ancak, saç ektirme yöntemi, saç dökülmesi veya kelliğe karşı tek kalıcı tedavidir. Saç ektirmenin de birden fazla yöntemi vardır.

FUT ve FUE hastalarda başarı oranı yüksek saç restorasyon teknikleridir. FUT ve FUE saç ekimi arasındaki temel fark, FUT işleminde cerrahın, saç dökülmesi olan bölgelere taşınacak bireysel folikül ünitelerini çıkarmak için hastalardan bir donör cilt şeridi çıkarmasıdır. FUE işleminde ise, bireysel folikül üniteleri doğrudan kafa derisinden ekstrakte edilir.

FUE Saç Ekimi?

FUE saç ektirme işleminde, donör bölgelerden (başın yanları ve arkası) folikül greftleri kullanılır. Her folikül greft eksizyonu için cerrah bir mikro delme aleti kullanır. Bu işlemde yara izinin çapı bir milimetreye kadar küçük ve yuvarlaktır. Bu delinme izleri tamamen iyileşme öncesinde küçük beyaz noktalar gibi görünebilir.

FUT Nedir?

Donör bölgeden bir kafa derisi şeridinin çıkarılmasını gerektirir. Tipik olarak, donör bölge oksiput üzerindedir. Saç folikülü greftleri kafa derisi şeridinden elde edilir ve her saç teli için mikro insizyonların bulunduğu alıcı bölgelere yerleştirilir. On gün sonra dikişler alınır. Bu işlemde lokal anestezi kullanır.

Bu işlemler, öncelikle erkek tipi kellikleri tedavi eder. Öte yandan, dünya çapından pek çok kadın ve erkek fazlası androjenik alopesi ve kaçınılmaz saç dökülmesinden mustarip olduğundan, her iki yöntem de başarıyla uygulanmaktadır.

Saç Ektirme Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Saç ektirme fiyatı belirlemede en önemli nokta, ekilecek greft sayısıdır. Bununla birlikte, pek çok etken fiyatı etkiler. Örneğin:

  • Nakli yapılan saç miktarı: Birkaç küçük bölgeden ziyade, tüm kafa derisi üzerindeki saçları arttırmak daha pahalıdır.
  • Saç ektirme işleminin türü: FUT veya FUE tekniklerinden hangisinin seçildiğine bağlı olarak saç ektirme fiyatı değişir.
  • Cerrah: Alanında uzman kabul edilen cerrahlar genellikle daha yüksek fiyatlıdır. Bununla birlikte, daha yüksek maliyetler her zaman daha iyi bir sonuç göstermeyebilir. Cerrahı ve tedaviyi dikkatli bir şekilde araştırmak önemlidir.
  • Yer: Yaşam maliyetinin yüksek olduğu bölgelerde işlem masrafları daha fazla olabilir.
  • Seyahat masrafları: Birçok kişi kliniğe veya hastaneye gidip gelme masraflarını hesaba katmaz. Bununla birlikte, uygun nitelikli bir cerrah bulmak için uzun mesafeler kat etmek gerekebilir, bu da toplam maliyeti artırabilir.

istanbulun en iyi saç ekim merkezi (3) Saç Ekim Fiyatları (1)

İşte bu noktada, Meditürk devreye giriyor ve sizlere kapsamlı bir hizmet sunuyor. Greft sayısı, yer, seyahat gibi faktörlerden bağımsız bütüncül bir yaklaşımla, sizleri mükemmel sonuca götürecek “sınırsız greft ve garantili saç ektirme” uygulamasını uluslararası standartlarda gerçekleştiriyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021