Saç ekiminin yaşı var mıdır?

Saç ekiminin yaşı var mıdır?

Saç ekiminin yaşı var mıdır sorusu, saç ekimi hizmeti almak isteyen genç hastalar tarafından en çok merak edilen hususlar arasında yer almaktadır. 18 yaşından büyük herkese saç ekimi yapılabilse de 20+ yaşına kadar ekim yapılmaması tavsiye edilir. Daha genç erkekler, saç dökülme şekilleri henüz tam olarak belirlenememiş olabileceğinden en iyi aday olmayabilir.

saç ekimi sonrası bakım (4)

Saç ekimi sonrası

Saç ekiminin yaşı var mıdır?

Siz veya tanıdığınız biri herhangi bir erken yaşta saç dökülmesi yaşıyorsa, saç ekimi için minimum bir yaş olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Saç dökülmesi genellikle belirli bir yaşa ulaşmış erkekler ve kadınlarla ilişkilidir, bu nedenle daha genç biri için mevcut seçenekler her zaman net değildir.

Saç ekimi hizmeti için belirli bir yaş şartı bulunmamakla birlikte, Meditürk Klinik dahil çoğu istanbul saç ekim merkezi, 21 yaşın altındaysanız genellikle prosedürü önermez.

Neredeyse herkes bir noktada bir miktar saç dökülmesi yaşar. Araştırmalar, dünya çapında erkeklerin %60’ının ve kadınların %50’sinin saç dökülmesi yaşadığını gösteriyor. Saç dökülmesi her yaştan bireyi etkileyebilse de, belirli yaş gruplarına giren kişiler buna daha yatkındır. Amerikan Saç Dökülmesi Derneği‘ne göre, erkeklerin üçte ikisi 35 yaşına gelmeden saç dökülmesi yaşarken, erkeklerin yaklaşık %85’i 50 yaşına kadar saç dökülmesi yaşar. Bazen, yirmili yaşlarındaki erkekler bile saçlarını kaybetmeye başlayabilir.

Saç dökülmesinin yaşam tarzı seçimleri, diyet, tıbbi durumlar, ilaçlar, stres, travma vb. gibi birçok nedeni olabilirken, çoğu saç dökülmesi vakası, erkek veya kadın tipi kellik olarak da bilinen androgenetik alopesi ile ilişkilendirilir. Bu durum, genlerin veya ailede kellik öyküsünün bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Genç yaşta saç dökülmesi, kişinin morali ve özgüveni üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilir ve birçok kişiyi FUE saç ekimi ve Dhi saç ekimi prosedürleri gibi saç restorasyon seçeneklerini düşünmeye itebilir.

Saç Ekiminde Yaş Neden Önemlidir?

Saç dökülme modeliniz yaşlandıkça olgunlaşmaya devam edecektir. Yani ne kadar gençseniz, saç dökülmesi durumunuz o kadar az tahmin edilebilir. Erken yaşta bir prosedür uygulanır ve yaşlandıkça saçınız dökülmeye devam ederse, herhangi bir ek kellik sorununu gidermek için muhtemelen başka bir prosedüre ihtiyacınız olacaktır.

Genel olarak, çok erken saç restorasyon ameliyatı geçirmemeniz için birkaç neden vardır:

  • Saç dökülmenizin boyutu ve hızı değişebilir.
  • Saç çizginizin orijinal konumuna getirilmesi, yaşlandıkça doğal görünmeyecektir.
  • Saç ekimi orijinal yoğunluğunuzu geri kazanmaz; bir saç ekimi sadece mevcut saçları yeniden dağıtabilir.

21 Yaş Altı Saç Ekimi

Yara izleri ve doğuştan gelen alopesi bölgeleri gibi saç dökülmesinin kalıcı olduğu ve ilerleyici olmadığı durumlarda, işlem 21 yaşın altındaki kişilere de yapılabilir. Erken yaşta saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, sonuçlarla ilgili gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir. Meditürk Klinik, yaşlandıkça saç dökülmesi beklentinizle eşleşen bir saç çizgisi tasarlamanın neden önemli olduğunu açıklar.

Bu yazımızda saç ekiminin yaşı var mıdır sorunu yanıtlamaya çalıştık. Diğer birçok sorunuz için en uygun saç ekim merkezi olan Meditürk Klinik yanınızda. Hemen bir tıkla ulaşın, saçınızın fotoğraflarını gönderin ve saç ekimi fiyatları 2022 yılında artarken kurumumuzdan ücretsiz analiz alın!

 

 

 ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021