Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler

Sac-Ekimi-Yaptiran-Unluler.png

Saç ekimi yaptıran ünlüler ile ilgili bu yazımızda hem saç ekimi ile ilgili faydalı bilgiler paylaşmak, hem de saç ekimi yaptıran ünlüler hakkında ilginç bilgiler sunmak istedik.

Konya Saç Ekim Merkezi (3) Konya Saç Ekim Merkezi Meditürk

Saç ekimi günümüzde çok tercih edilen bir yöntem olmuştur. Bazı sebeplerden dolayı saç dökülmesi yaşayanlar için çok güzel bir çözüm olan saç ekimi, kellik sorununa karşı doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç kökünün artık aktif olmadığı bölgelerde seyrelme meydana gelir. Kişinin başka bir bölgesindeki aktif saç kökünün doğal ortamdan alınarak seyreltme bölgesine nakledilmesi ile gerçekleştirilen saç ekimi operasyonu tamamen kişiye özel planlanmalıdır. Saç ekimi operasyonlarında kullanılan aktif saç kökleri genellikle ense bölgesinde bulunan saç köklerinden alınır ve istenilen yerlere nakledilir. Saç dökülmesi ve kellik yaşlılık, 40.000 testosteron hormonu ve buna benzer birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Saç Dökülmesi Kimlerde Görülür?

Saç dökülmesi kişiden kişiye değişir. Bunun net ve kesin bir nedeni yoktur. Kişiden kişiye değişen genetik faktörler ve yaşam koşulları saç dökülmesini etkileyebilir. Herkes bu sorunu yaşayabilir. Tedavi edilebilir bir durumdur. Saç ekimi ile sorun ortadan kalkar.

Bu durumdan dolayı daha çok erkekler saç ekimi operasyonlarına başvurmaktadır. Oyuncular için görünüş önemlidir. Oyuncular dış görünüşlerine ve yeteneklerine göre işlerini yapabildikleri için dış kısımdaki kellik gibi herhangi bir değişiklik önemli bir sorun haline gelebilir. Bu nedenle saç dökülmesi sorununu çözmek için birçok farklı aktör saç ekimi operasyonlarına başvurur. Tanıdığınız veya tanımadığınız birçok farklı ünlünün saç ekimi yaptırdığını biliyor muydunuz? Saç dökülmesi sorunu ile karşılaşan birçok oyuncu saç ekimi operasyonu ile bu sorunu aşmıştır. 

Birçok erkek ve kadın saç dökülmesinden korkar. Saç dökülmesi güncel bir sorundur. Bu sorunun en büyük nedeni genetik olabileceği gibi stresten de kaynaklanabilmektedir. Saç dökülmesi, saç çizgisinin gerilemesi ve zamanla kaybolması ile başlayabilir. Özellikle erkeklerin en büyük sorunudur. Erkeklerde V tipi saç modeli zamanla saç dökülmesinin bir işareti olabilir. V tipi saç dökülmesi de yaşlanmaya bağlıdır. Ergenlik ve yaşlılık saç dökülmesi için önemli dönemlerdir. 

Saç dökülmesi kişiden kişiye ve uygulanan yönteme göre değişir ve teavisinde de birçok farklı teknik uygulanmaktadır. En yaygın tekniklerden biri FUE saç ekimi tekniğidir. Hasta operasyondan sonra ağrı hissetmez. Hastaya uygulanan FUE tekniği sonrasında saç ekimi sonrası kalıcı iz kalmaz. Uygun koşullar ve gözlem altında uygulandığında hasta olumlu sonuç alır. Operasyondan sonra zamanla saçlar uzar ve kellik sorunu ortadan kalkar. Sağlıklı saçlara sahip olan bir kişinin özgüveninde bile artış olur.

Gelin saç ekimi yaptıran ünlüler için bazı profilleri inceleyelim.

Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler: David Beckham

David Beckham Hair Transplant

İngiltere’nin en büyük futbolcularından ve dünyanın en ünlü insanlarından biridir. Yıllar boyunca, David Beckham erkek modasında gerçek bir stil ikonu oldu. Futbola veda ettikten sonra bile kazandı statüsünü koruyor. Haberlerde David Beckham hakkında her zaman görünen bir şey varsa, o da saçlarıdır. Çünkü saçlarının dünya çapındaki şekillendirme endüstrisi üzerinde muazzam bir etkisi var. Şık ve bakımlı bir adam olan David Beckham’ın saç ekimi yaptırması şaşırtıcı olmamalı. Yıllar geçtikçe saçlarınız yaşlanmanın doğal bir parçası olarak küçülmeye, incelmeye ve dökülmeye başlar. Evet, David Beckham olsanız bile saç dökülmesi yaşayabilirsiniz. Birçok ünlü saçlarını uzatmanın ve daha dolgun görünmesini sağlamanın yollarını arar. Çünkü saçın şekli daha genç bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.

Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler: Elon Musk

Elon Musk Hair Transplant: Secret Of His Hair Look | Cosmeticium

İnternette bulunan eski resimlere göre Musk’ın saç sorununu erkek tipi kellik oluşturmakta. Erkekler saç çizgisinden ve tepedeki kellikten dolayı saçlarını kaybederler. Bu tip saç dökülmesi, özellikle 30’lu yaşların ortalarında erkeklerde oldukça yaygındır. Ancak saç ekimi yardımı ile bu durum tersine çevrilebilir. Daha önce de bahsedildiği gibi Elon Musk’ın fotoğraflarından saç ekimi yaptırdığı oldukça açık. 

Elon Musk, saç ekimi işleminden önce saçları seyrelmiş ve hacim kaybetmiş görünüyordu. Bu kayıplar bozulmamış ve kişinin yüzünü şekillendirmeyen bir saç çizgisine yol açar. Genel olarak, gerileyen saç çizgisi ve/veya daha az belirgin bir saç çizgisi, bireylerin kendilerini daha az çekici hissetmelerine ve sanki bir yaşlanma süreci gösteriyormuş gibi hissetmelerine neden olabilir.

Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler: Mel Gibson

Oscar ödülü alan dünyaca ünlü oyuncu Mel Gibson, saç ekimi gerçekleştiren ünlüler arasında adını duyurdu. Birçok ünlünün saç ekimi operasyonunun talep gördüğünü ve talep edildiğini biliyoruz. Mel Gibson da imajını değiştirmek için saç ekimi operasyonundan faydalandı. Başarılı bir saç ekimi operasyonu geçiren Mel Gibson imajını değiştirerek hayranlarının karşısına çıktı ve büyük beğeni topladı.

Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler: Wayne Rooney

Wayne Rooney saç ekimi

Dünyaca ünlü kulüp Manchester United’ın dünyaca ünlü futbolcularından ve yıldızlarından Wayne Rooney, yaptığı saç ekimi ile adından oldukça söz ettirmeyi başardı. Saç ekimi fotoğraflarını sosyal medya üzerinden Twitter’da paylaşan Wayne Rooney, saç ekimini hayranlarıyla değerlendirdi ve çok olumlu eleştiriler aldı. Wayne Rooney’nin birçok ünlüye saç ekimi konusunda öncülük etmiş olması da mümkündür.

Saç Dökülmesi, Covid-19 Döneminde Arttı Mı?

Kevin Costner

Birçok sinema oyuncusunun cerrahi işlemlerle imajını değiştirdiğini biliyoruz. Özellikle gerçekleştirilen estetik operasyonlar ile imajlarını değiştirerek hayranlarıyla buluşan oyuncuların bu estetik operasyonların başında saç ekimi olmak üzere birçok alanda operasyonlar geçirdiğini biliyoruz. Dünyaca ünlü sinema oyuncusu Kevin Costner saç ekimi yapan ünlülerden biridir. Oldukça başarılı bir saç ekimi operasyonu olan Kevin Costner, öncesi ve sonrası dediği resimleriyle oldukça dikkat çekici hale geldi.

Bütün bunlar düşünüldüğünde saç ekiminin son zamanlarda oldukça revaçta olduğu söylenebilir. Evet, dış görünüş her şey değildir. Ama bir başkalarına güzel ve çekici görünmenin ötesinde kişinin kendini güzel hissetmesi çok şey ifade eder. Değiştirmek istediğimiz ve değiştirebileceğimiz nitelikler için adım atmak gerektiği kadar değiştiremeyeceklerimizi kabul etmek önemlidir. Siz de saçlarınızda doğal ve kalıcı bir yöntemle değişiklik yaratmak ve özgüveninizi kazanmak isterseniz en uygun saç ekim maliyeti ile planlama yapan Meditürk’le iletişme geçin!

Meditürk’te Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler

Meditürk’te saç ekimi yaptıran ünlülerden biri Ümit Erdim. Ümit Erdim saç ekimi hizmetinden çok memnun kalırken bunu tavsiye de etti. Siz de alanında uzman cerrah ve saç ekim ekibini bir araya getiren Hair Transplant ile saç ekimine adım atın! Ücretsiz saç analizi için bize form üzerinden veya WhatsApp düğmesine tıklayarak hemen ulaşın!

Kaynak: BuzzfeedESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021