Saç Ekimi Ücretleri

Sac-Ekimi-Ucretleri.webp

Saç ekimi ücretleri tercih edilen saç ekim yöntemi ve diğer birçok parametreye bağlı olduğundan en çok merak edilen konuların başında geliyor.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 En İyi Saç Ekim Merkezi 2

Saç Ekimi Ücretleri Üzerinde Etkili Faktörler

Bunlardan ilki saç greftidir. Saç grefti birkaç farklı teknikle oluşturulur: FUT saç ekimi, FUE saç ekimi, DHI (tıraşsız saç grefti). Hasta adayları bu operasyonlar sonucunda ulaşılan greftlerin doğal olarak saçsız bölgeye göre arttığını ve 2000 greft saç ekimi fiyatı, 5000 greft saç ekimi gibi maliyetlerle hesaplanmasını bekler.

Ancak unutmamak gerekir ki greft sayısı saç ekimi ücretleri üzerinde etkili tek faktör olmaktan uzaktır.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi ücretleri açısından FUT en ekonomik olandır; ancak istisnalar dışında sakınılmalıdır. Çünkü modası geçmiş teknik olan FUT tekniği, çok daha gelişmiş tekniklerden ötürü, iz kalması dezavantajı ve riskler nedeniyle bir kenara itilmiştir. 20 cm uzunluğundaki kafa derisinin donör bölgeden alınması ve greftleme için daha az yararlı saç folikülü haline gelmesi gibi durum artık söz konusu değil.

FUE saç ekimi ise uzun bir prosedür gerektirdiği için FUT’a göre daha yüksek bir maliyet getirir; ancak kesinlikle daha gelişmiş ve daha güvenli bir tıbbi girişimdir. Müdahalenin neden olduğu kan miktarının daha az olduğu düşünüldüğünde, donör alanda iz bırakmadan neredeyse minimum saç ekimi yan etkileri ile tamamlanır. FUE tekniği daha basit ve daha az ağrı ile daha hızlı iyileşme sağlamak üzere geliştirilmiştir.

DHI saç ekimi ise, donör alandan alıcı alana doğrudan daha uzun saçların greftlenmesi daha fazla personel gerektirdiğinden, işlemin maliyetini artırır ve üç prosedür arasında en pahalısıdır.

Sonunda, tüm modern teknikler kaliteli sonuçlar sunabilmektedir ve bazen bir saç dökülmesi veya mevcut bir kellik modeli, donör alanın yetenekleri nedeniyle FUE kullanımını gerektirebilir. Aksi takdirde hasta farklı teknikleri tercih edebilir. Burada saç ekimi ücretleri bilgisinden önce doğru konsültasyon ve saç analizi estetik kısmı netleştirmekle kalmaz, aynı zamanda operasyonun başarısını garanti altına alır.

Hastane veya Özel Tesis

Saç ekim maliyeti açısınan belirleyici olsa da genellikle ana faktör olarak kabul edilmez. Hastane içine yerleştirilen bir klinik, hastane kompleksinin bir parçasıdır. Bir hastanenin sunduğu avantajlar açısından daha yüksek bir tıbbi standart sunduğu düşünülebilir. Ancak bu konuda uzmanlık sahibi ve özel olarak işletilen bir tıbbi klinik daha direkt iletişim imkanları sunar ve düzenli olarak bu operasyonlarla ilgilendiğinden fiyat esnekliğine sahiptir.

Sağlık Ekibinin Tecrübeleri

Saç ekimi çok karmaşık bir işlem olmayabilir ama emin elllere bırakılmalıdır. Zaman alan bir operasyon farklı müdahaleler de dahil olmak üzere 5 ila 8 saat arasında sürebilir. Ve tipik olarak, kalifiye bir saç ekimi kliniği veya merkezi, bu çeşitli müdahaleleri ele almak için eğitimli bir tıbbi ekip sağlar. Yani, yıkama ve traş işlemi ayrı bir odada gerçekleştiği gibi teknisyenlerine veya çeşitli saç grefti müdahalelerini yapmak için eğitilmiş kalifiye hemşireler bulunur. Lokal anestezi enjeksiyonu, sterilizasyon ameliyathaneleri ve operasyonda doktor asistanı ve nitelikli bir tıbbi ekip en doğru sonuçlara götürür. Derecelendirme birkaç faktörle ölçülebilir:

Saç Ekimi Ücretleri ve Geçmiş Performans

Bunu özetlemek gerekirse, kalifiye bir ekim ekibinin oluşturulması kaliteli saç grefti ve mutlu hastlar demektir; ve bunun için ulaşılması gereken uzun bir deneyim söz konusudur. Bu da saç ekimi ücretleri açısından etkilidir.

Neden Meditürk?

Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 En İyi Saç Ekim Merkezi 4

Havalimanına gidiş-dönüş transferin yanı sıra 3-4 gün otelde konaklaması ve ameliyat aşamalarının maliyetini de kapsayan ek hizmetler sunabilmekteyiz.

Binlerce mutlu hastamıza ulaşarak neden bizi tercih ettiklerini öğrenebilirsiniz. Ücretsiz saç analizi için kliniğimize hemen WhatsApp üzerinden ulaşın!

Referans: ücretler hakkında bir IHRS değerlendirmesiESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021