Saç Ekimi Sonrası Terleme

Sac-Ekimi-Sonrasi-Terleme.jpg

Saç ekimi sonrası terleme, insanları bazen endişeye sevk edebilmekte ve bazı soruların oluşabileceğini düşündürmektedir; ancak bu konuda bir sorun yaşamamak için birkaç basit adım yeterli. Egzersiz yaptığımızda, çoğu zaman terleriz. Terleme, saç ekimi işleminizin iyileşme sürecinde büyük risklere neden olabilir. Terleme, işleminizden sonra çok hassas olduğu bir zamanda kafa derinizde tahrişe neden olabilir. Aşırı terlemeyi önlemek için, saç ekimi işleminizden sonra 2 hafta boyunca egzersizden uzak durmanız ve güneşte oturmamaya çalışmanız önerilir.

Saç Ekim Sonrası Terleme (2) Saç Ekim Sonrası Terleme (1)

Ekilen saçlar için terleme sorun değil

Yeni saç ekimi yaptırdıysanız ve terden kaynaklanan problemlerden endişe ediyorsanız, terlemenin ekilen saçların dökülmesine neden olmayacağını söyleyebiliriz. Saç derinizdeki aşırı nem, mikrobiyal büyüme için ideal koşullar yaratabilir; ancak ameliyattan sonra saçınızı ve saç derinizi temiz tutmak o kadar da zor değildir. Saç derinizde donör bölge olarak bilinen saçların alındığı küçük kesikler birkaç gün içinde iyileşir. Bu onarım döneminde bölgeyi ılık su ile durulamak önemlidir. Saç deriniz iyileştikten sonra duş almak, banyo yapmak ve saçınızı düzenli su basıncı ve saç bakım ürünleriyle yıkamak gayet iyidir.

Çok sert ovalama yeni saçlarıma zarar verebilir mi?

Saç deriniz iyileşirken ilk 7 ila 10 gün boyunca, saçınızı durularken veya fırçalarken greftleri yerinden çıkarmamanız önemlidir. Bölgedeki kan damarları da, kafa derinizi kaplayan ciltle birlikte iyileşir. Bu yüzden saçınıza mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde yaklaşmalısınız. Saç deriniz kanamaya başlamışsa, bir grefti yerinden çıkarmış olabilirsiniz. Böyle bir durumda saç ekim merkezi ile iletişime geçmenizde fayda var.

Saç ekimi sonrası terleme çok fazla olursa

Fitness meraklıları ve sağlıklı kalmak isteyenler için terleme fizyolojik bir işlevden çok daha fazlası ve bir yaşam tarzıdır! Bisiklete binmek, koşmak ve basketbol sahasına gitmek, kalori yakmak ve endorfin salınımı açısından harikayken, bu aktiviteleri saç ekiminden sonra yavaşlatmak çok faydalı olacaktır.

Yorucu fiziksel aktivite, nakil başarınız açısından tek başına terlemeye kıyasla daha büyük bir risk arz eder. Bunlar paralel gerçekleştiğinden insanlar ikisini ilişkilendirme eğiliminde olur. Ameliyatınızdan sonra egzersize geri dönmek için en az 10 gün beklemeli ve aktivitenize dikkatli bir şekilde devam etmelisiniz. Çok fazla kan pompalama eylemi, greftlerinizi yerinden çıkarabilir ve gelişimi yavaşlatabilir. Özetle, iyi bir antrenman yapmak, başka bir ameliyat yapma zahmetine değmez.

Sadece dışarıda dinlenirken biraz ter atmak dünyanın sonu değil. Saç ekimi cerrahlarının terlemeye karşı uyarıları kafa derisinde oluşabilecek ve enfeksiyona yol açabilen ve değerli greftlerin kaybedilmesine neden olabilecek bakteri birikimiyle ilgilidir.

Saç Dökülmesi, Covid-19 Döneminde Arttı Mı?

Ayrımı zihninizde çok net bir şekilde yapın: Ağır egzersiz ve fiziksel zorlama, iyileşme aşamasında her zaman mümkün değildir, ancak mümkün olan en kısa sürede yıkadığınız sürece biraz ter çok önemli değildir. İyileşme aşamanızda bakterilere dikkat edin ve basit talimatları uygulayarak bu süreci rahatça atlatın. Ücretsiz saç analizi için ise hemen bize ulaşın!

Saç ekimi sonrası terleme ne zaman sorun olmaz?

1 Ay Sonra. Saç ekimi ameliyatı sonrası egzersiz konusunda ise saç ekimi operasyonundan sonraki ilk hafta terleyecek kadar egzersiz yapmanın tehlikeli olduğunu söylemiştik. İlk ay boyunca saç derisine zarar verebilecek çeşitli darbelerden de kaçınmak gerekir. Akabinde doktor tavsiyesine dayalı olarak terleme bir sorun teşkil etmeyecektir.

Saç Ekimi Sonrası Süreç (1) Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç ekimi sonrası ne zaman spor yapabilirim?

Hastalar saç ekiminden 7-14 gün sonra egzersiz yapabilirler. 7 günden sonra hastalar kendilerini terletmeyen hafif egzersizler yapabilirler; örneğin yürüyüş, hafif bisiklet sürüşü. 14 gün sonra hastalar kendilerini zorlayan ve terleten ağır egzersizler yapabilirler. Yüzen veya Rugby, Futbol, ​​Boks gibi temas sporları yapan hastaların yeniden başlamaları için 1 ay beklemeleri gerekecektir. Normal egzersiz rutininize ne zaman devam edebileceğinizi tam olarak anlamanız için iyileşme süreci hakkında biraz bilgi edinmelisiniz. Tüm hastalara prosedürlerinden sonra ne yapmaları ve neleri yapmamaları konusunda ayrıntılı bir kılavuz verilecek olsa da, bakmanız için temel bir zaman çizelgesi belirliyoruz.

Saç ekimi yapılan alanın temizliği

Saç derinizdeki alıcı bölge, kabukların oluşmamasını sağlamak için nazik günlük yıkamaya tabi tutulabilir. Bölgeye dikkatlice masaj yapmak için bir sünger kullanmak bu konuda yardımcı olabilir. Kabuklar ortaya çıkarsa, sabunlu suya batırılmış pamuklu bir bezle hafifçe masaj yapılabilir. Sert bir şekilde ovmayın;  sadece pamuk ucunu kabuğun üzerinde hafifçe yuvarlayın. Bu işlem, ekim çevresinde oluşan hassas kan damarlarına zarar vermeyecektir. 10 gün sonra saçlarınızı ekimden önceki gibi yıkayabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi

En doğru saç ekimi hzimetleri içinse Meditürk’e WhatsApp üzerinden ücretsiz saç analizi için hemen ulaşın!

Kaynak: https://shifthairtransplant.com/hair-transplant-sweating/ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021