Saç Ekimi Sonrası Tatil

Sac-Ekimi-Sonrasi-Tatil.jpg

FUE saç ekimi sonrasında birkaç haftanın ardından tatile gidebilirsiniz. Saç ekimi sonrası tatil, kafa derinizdeki şişliğin azaldığı ve saç ekiminizin ve sağlığınızın riskinin en aza indirildiği zamandır. Ancak yine de tatil yaparken dikkat etmeniz gereken önemli şeyler bulunmaktadır. Daha kapsamlı bir yazı için şu sayfamızı okuyun: saç ekim sonrası bakım. Saç ekimi sonrası tatile çıkarken dikkat etmeniz gereken başlıca hususlar şunlardır:

  • Saç ekiminden sonra uçak yolculuğu
  • Saç ekiminizi doğrudan güneş ışığına maruz kalmak
  • Yüzme havuzuna veya denize girmek

Bunu göz önünde bulundurarak, saç ekimi sonrası tatile gidebilir misiniz sorusunda sizleri yönlendireceğiz.

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi, saç derisinin veya vücudun arkasından ve yanlarından saçların incelmiş veya saçsız hale gelmiş bir alana taşınmasını içerir. Bunu gerçekleştirmek için kullanılan iki ana teknik vardır: FUE veya FUT saç ekimi ameliyatı. Ameliyattan sonra, saç ekimi yaptıktan sonra tatile çıkıp çıkamayacağınız da dahil olmak üzere iyileşme ile ilgili önemli saç ekimi sonrası bakım talimatları vardır. Saç ekimi için yurt dışına çıkmak istiyorsanız, saç ekiminizi ve sağlığınızı riske atabilecek bazı önemli şeyler bilmeniz gerekir.

Saç ekiminden sonra uçuş

Saç ekiminden hemen sonra yapılacak bir uçak yolculuğunun sizi ve saç ekiminizi riske atabileceğini bilmelisiniz. Ameliyattan sonra kafa derinizde şişlik varsa çok erken tarihli bir uçuş sırasında kabin basıncı şişliği daha da kötüleştirebilir. Bu Bu durum, şişliğin alnınızı ve gözlerinizi etkiler ve gözlerinizi açmanızı zorlaştırabilir. Bu riski azaltmak için saç ekiminizden sonra en az 7 gün boyunca uçmamanızı tavsiye ederiz.

Saçı doğrudan güneş ışığına maruz bırakmak

Tatile gittiğinizde plajda veya yüzme havuzunun yanında dinlenmek ve güneşlenmek isteyebilirsiniz. Saç ekiminizi takiben iyileşirken, yeni ekilen greftlerinizi özellikle bölge kırmızıyken doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamanız önemlidir.

Yeni ekilmiş edilmiş foliküllerinizi güçlü UV ışınlarına maruz bırakımanız zarar görmelerine neden olabilir. Bu nedenle saç ekimi sonrası ilk 2 hafta dışarı çıkarken bone takmanız önerilir. 2 hafta geçtikten sonra, nakliniz hala oldukça kırmızı görünüyorsa, sadece bir şapka veya bone takmayı düşünmeniz gerekecektir. Bu da demek oluyor ki saç ekimi sonrası tatile çıkıp güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız, tatilinizi operasyondan 2 hafta sonra planlamanız en doğrusu olabilir.

Yüzme havuzuna veya denize girmek

Yüzme konusunda hevesli olabilir ve tatilde denize veya havuza girmekten keyif alabilirsiniz. Saç ekiminizi yeni yaptırdıysanız, bu kesinlikle tavsiye edilmez! Yüzme havuzları ve deniz suyu kirli olabilir ve saç ekiminize enfeksiyon bulaştırma riski yüksek olabilir. Ameliyattan sonra en az 2 hafta (ve hatta 3 hafta) yüzmemenizi öneririz. Saç saç nakli sonrasında iyileşmeye rağmen kızarıklar olduğunu görüyorsanız o zaman yüzme önce ameliyat sonrası en az 4 haftaya kadar ertelemenzi gerekebilir. Özetle: saç ekimi sonrası tatil ve denize girmek, güneşlenmek gibi faaliyetler istiyorsanız yurt dışına çıkmadan önce en az 2 hafta beklemenizi öneririz.

Saç Ekimi Uzmanınız ile Ücretsiz Saç Ekimi

Bir tatile yakın bir zamanda saç ekimi yaptırmak istiyorsanız, tedavi seçeneklerinizi görüşmek için Cerrahlarımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.

KaynakESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021