Saç ekimi sonrası kafada gerginlik ne zaman geçer?

Saç ekimi sonrası kafada gerginlik görülmesi çok normaldir ve bu gerginlik genellikle saç ekimi sonrası ilk gece görülür. Bundan sonra, gerginlik yavaş yavaş kaybolur. Donör bölgede ve saç ekimi yapılan bölgede gerginlik görülebilir.

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken noktaların yanı sıra ekim sonrası oluşabilecek sorunlar da saç ekimi yaptıracak kişilerin merak ettiği konular arasındadır. Bazen kişiler saç ekiminden sonra şişlik ve ağrı yaşayabilir ancak tüm bunlar tamamen normaldir ve iyileşme sürecinin bir parçasıdır. Saç ekimi yaptıran kişiler, saç ekimi sonrası kafadaki gerginliğin sürecin doğal bir parçası olup olmadığını merak eder.

Saçlı bölgeye ekim yapılır mı (5)

Saç Ekimi Sonrası İlk Gece

Saç ekimi süreci her geçen gün daha da gelişmekte ve yan etkileri en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Ancak ciddi bir işlem olduğu için sonrasında ağrı, kızarıklık, şişlik ve gerginlik yaşanması normal ve kaçınılmazdır. Özellikle saç ekiminden sonra baş ağrısı en sık görülen rahatsızlıklardan biridir. Saç ekimi sonrası kafada gerginlik görülmesi çok normaldir ve bu gerginlik genellikle saç ekimi sonrası ilk gece görülür. Bundan sonra, gerginlik yavaş yavaş kaybolur. Donör bölgede ve saç ekimi yapılan bölgede gerginlik görülebilir.

Saç Ekimi Sonrası Hassasiyet

Gerginlik, kızarıklık ve kaşıntı gibi semptomların nedenleri saç ekimi sonrası cilt hassasiyetidir. Saç ekimi operasyonu sonucunda hassasiyet oluşur ve hava kirliliği, soğuk hava gibi çevresel faktörler bu durumu tetikler. Özellikle saç ekimi sonrası saç derisine özenle bakmak ve ekilen saçları en iyi şekilde besleyecek ve koruyacak saç bakım ürünleri kullanmak çok önemlidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021