Saç Ekimi Ortalama Fiyatları

Saç ekimi ortalama fiyatları Türkiye’de bu prosedür öncesinde en çok merak edilen kriterlerden biri olurken ülkemizdeki maliyetlerin birçok ülkeden daha uygun olduğunu söyleyebiliriz…

Saç Ekimi Ortalama Fiyatları (3) Saç Ekimi Ortalama Fiyatları (1)

Ülkemizdeki saç ekimi fiyatları, global saç ekimi fiyatlarına göre %70-80 daha uygun seviyelerdedir. Türkiye sadece saç ekimi fiyatları açısından değil, kalite ve genel durum açısından da dünyada üst sıralarda yer almaktadır. Bu durumda Türkiye, Avrupa’dan, Amerika’dan, Ortadoğu’dan ve Arap Yarımadası’ndan çok sayıda insanı kendine çekiyor. Türkiye saç ekimi klinikleri her yıl dünya çapında 1 milyondan fazla kişiye hizmet vermekte ve diğer tüm sektörlerde olduğu gibi bir fiyat politikası benimsemektedir.

Türkiye’de saç ekimi ortalama fiyatları

Genel olarak ülkemizde saç ekimi ortalama fiyatları 7.500-30.000 TL arasında değişmektedir. Saç ekimi, tartışmasız tüm dünyada saç dökülmesi problemleriyle başa çıkmak için en yaygın prosedürlerden biri. Saç incelmesi, kellik ve saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda yaygınlaşıyor. Yaşlanma faktörünün yanı sıra, saç dökülmesine neden olan çeşitli başka nedenler de vardır. Bunlar daha yaygın olarak genetik, çevresel etki, ilaçlar, diyet veya diğer sağlık sorunlarını kapsıyor. Saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes, güzel görünümünü en iyi şekilde korumak için mutlaka saçlarını yeniden uzatmak ister. Saç ekimi bu konuda düşünülmesi gereken en yaygın çözümdür.

Türkiye’de saç ekiminin diğer ülkelere göre maliyeti

Avrupa ülkelerinde, saç ekimi işlemleri greft başına maliyeti ile oldukça pahalıdır. Ancak öte yandan, Türkiye’de saç ekimi daha sık her şey dahil bir paket halinde sunulabiliyor ve nispeten daha uygun bulunuyor. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında saç ekimi maliyetleri söz konusu olduğunda, fark aslında çok büyük. Bu konuda hızlı bir karşılaştırma yapmak için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Uluslararası hastalar için sunulan saç ekimi ortalama fiyatları:

Yöntem ABD’deki fiyatlar Birleşik Krallık fiyatları Avrupa’da fiyatlar Türkiye fiyatları
DHI Yöntemi 13.800 $ – 12.300 $ 10600 £ – 13090 £ 5550 € – 31190 € 2490 € – 4000 €
FUE Yöntemi 11400 $ – 15900 $ 4690 £ – 10090 £ € 3450 – € 4850 1799 € – 2500 €

 

Yani genel olarak, Türkiye’de saç ekimi maliyeti diğer ülkelere kıyasla Türkiye’de dörtte bir oranındadır.

Düşük maliyet, düşük kalite mi demek?

Türkiye’deki düşük saç ekimi maliyetleri nedeniyle insanlar buradaki kliniklerin düşük kaliteli tedaviler sunabileceği iddiasında bulunabiliyor. Ancak, aslında, ülkemizdeki saç ekimi prosedürlerinin uygunluğuTürkiye ile diğer Avrupa ülkeleri arasındaki döviz dengesinden kaynaklanmaktadır. En önemlisi, yüksek kaliteli saç ekimi prosedürleri sunan profesyonel cerrahların sayısı da muazzam bir şekilde artmış ve rekabeti teşvik etmiştir. Bunun da ötesinde, Türkiye’deki saç ekimi uzmanları denenmiş ve test edilmiş yaklaşımları ve dünya standartlarında kalite ve başarılı sonuçlar sağlamalarıyla ün kazanmaktadır. Genel olarak, düşük maliyet, Türkiye’deki saç ekimi prosedürlerinin kalitesinin düşük olduğu anlamına gelmez.

Saç ekimi Türkiye’de neden bu kadar ucuz?

Bununla birlikte, en iyi ve aynı zamanda oldukça uygun fiyatlı saç ekimi prosedürüne sahip olmak söz konusu olduğunda, Türkiye bu konuda dünya çapında düşünülmesi gereken en makul yerlerden biridir. Dünya çapında birçok insan, mükemmel sağlıklı görünen saçlarını kazanmak için Türkiye’ye saç ekimi prosedürü için geliyor. Ancak, İstanbul’daki klinikler arasında araştırma yaparken tek kriter fiyat olmamalı ve titiz bir inceleme süreci gerçekleştirilmelidir. İstanbul’daki saç ekimi prosedürlerinin fiyatlarını etkileyen faktörleri şu şekilde paylaşabiliriz.

  • Son derece büyüyen saç ekimi sektörü; Türkiye’de saç ekimi pazarı hızlı bir ivmeyle büyümektedir. Dahası, saç ekimi prosedürleri pazarı o kadar büyümüştür ki, ülkedeki bir numaralı kozmetik prosedür haline gelmiştir. Ek olarak, Yeliz Damar gibi saç ekimi uzmanları kelimenin tam anlamıyla yılda yaklaşık 1.000 ve 2.000 işlemin koordinasyonunu sağlamaktadır. Artan büyüme ile rekabet seviyesi de muazzam bir şekilde gelişmiştir. Sonuç olarak, bu Türkiye’de daha ucuz saç ekimi maliyetlerine yol açmaktadır.
  • Rekabetçi anlaşmalar; Türkiye’de saç ekimi prosedürlerinin bu kadar ucuz olmasının bir diğer önemli nedeni, rekabet gücü yüksek fırsatların daha kolay bulunmasıdır. Burada, genel prosedürü sizin için oldukça uygun hale getirebilecek kazançlı saç ekimi fırsatlarını kolayca bulabilirsiniz. En önemlisi, Türkiye’deki rekabetçi anlaşmalar, saç ekimi tekniklerinin kalitesinden asla ödün verilmesi anlamına gelmez. Daha ziyade, diğer gelişmiş ülkelerin sunduğu çok uygun fiyat aralığında uzmanlar tarafından denenmiş ve test edilmiş saç ekimi prosedürlerini deneyimlersiniz.
  • Her şey dahil saç ekimi paketleri; Saç ekimi işleminizi yaptırmak için İstanbul’da bir inceleme yaptığınızda en iyi saç klinikleri tarafından sunulan her şey dahil paketleri de bulabilirsiniz. Her şey dahil bir saç ekimi paketi uçak bileti+havaalanı transferi, vb. gibi unsurlardan oluşur.

Sonuç olarak, genel olarak, Türkiye’de bankanızı bile bozmadan harika bir saç ekimi deneyimi yaşayabilirsiniz.

En iyi saç ekimi yöntemleri

Bu soru saç ekimi fiyatlarında hayati ve en önemli faktörlerden biridir. Bu, süreci etkilemek ve değiştirmek için anahtar konudur. FUE saç ekimi ve dhi saç ekimi yöntemlerinin detaylarını web sitemizde bulabilirsiniz. Hangi yöntemin seçileceğini ve bu yöntemlerin avantaj ve dezavantajlarını her zaman sorabilirsiniz.

Saç ekimi fiyatları farklı yöntemlere göre neden değişiyor?

Süre: Seçilen tekniğe göre süre değişir. Örneğin 1 seans uzun saç ekimi, 1 seans FUE saç ekiminden daha uzundur. Uzun saç ekimi daha uzun sürdüğü için bu tekniğin fiyatı FUE yöntemine göre daha fazladır.

Malzeme: Uygulanan tekniğe göre medikal malzemeler değişmektedir. Malzemelerin fiyatı ve yaşam döngüsü genel fiyatları etkiler. Örneğin DHI saç ekimi için “Choi pen” adı verilen tıbbi bir aletin fiyatları yüksektir ve her operasyonda yeni bir set kullanılması gerekir. Ancak Sapphire FUE için ipuçları daha uygun maliyetlidir ve daha iyi bir maliyet sunar.

Ekip büyüklüğü: Ekip büyüklüğü, saç ekimi tekniğine bağlı olarak değişebilir. Daha geniş ekip ile operasyon maliyeti arttığı için saç ekimi fiyatı da değişmektedir. Örneğin bir DHI saç ekimi yönteminde bir kişi ekim için bir kişi ve saç greftlerini CHOI kalemlerine yerleştirmek için bir kişi olmak üzere 2-3 kişiye ihtiyaç vardır. Bu, ameliyatta aynı anda 4-5 cerrahın bulunması gerektiği anlamına gelir. Saç ekimi cerrahı dışında her saç ekimi tekniği için bir anestezi cerrahı ve hemşireler bulunmalıdır.

Grefte dayalı saç ekimi

Türkiye’de saç ekimi maliyetlerini birden çok faktör etkileyebilir. Bunlar, ekilmesi gereken greft sayısını, cerrahın deneyimini, seçtiğiniz saç ekim kliniğini, konaklamayı ve istediğiniz saç ekimi prosedürünü içerir. Tüm bunlar Türkiye’deki saç ekimi maliyetlerini olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilir.

Türkiye’de 2000 greft saç ekimi ortalama fiyatları

2000 saç greftinin ekimi, yakl. yaklaşık 5000 saç teline eşittir. Bu nedenle, Türkiye’de 2000 greft için saç ekimi ortalama fiyatları 5.000-10.000 TL civarında değişebilir.

Türkiye’de 3000 greft saç ekimi ortalama fiyatları

Türkiye’de ortalama bir seyreklik durumunda en çok uygulanan saç ekimi işlemidir denebilir. Bir önceki greft opsiyonuna göre fiyat 7.500-15.000 TL arasında olabilir.

Türkiye’de 4000 greft saç ekimi ortalama fiyatları

Benzer şekilde, 4000 greftlik bir saç ekimi işlemi için orantılı bir fiyat baz alınabilir. Ortalama ve daha geniş açıklık durumlarında talep edilen greft seçeneğidir.

saç ekimi donör bölge kızarıklık (2)

Meditürk klinik ile saç ekimi hizmeti

Meditürk Klinik, Türkiye’nin önde gelen saç kliniklerinden biridir. Çeşitli saç ekimi tekniklerinde uzmanlaşmıştır ve ekonomik olarak oldukça başarılı sonuçlar sunmaktadır.

  • Havaalanı transferi
  • İlaçlar işlem sırasında, öncesinde ve sonrasında gereklidir.
  • 4 veya 5 yıldızlı konaklama
  • Bakım sonrası hizmetler
  • Yabancılar için tercüman desteği.

Doğru bir teklif için ücretsiz saç analizi hizmetimizden istifade etmek üzere klinik ekibiyle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Neden Meditürk?

Yukarıda da ifade edildiği gibi greft sayısı fiyatı belirlemede önemli bir kriterdir. Ancak bu konu dikkatle incelenmelidir. Piyasada hizmet sunan onlarca klinik arasında sadece greft bazlı seçim yapılmamalıdır. Meditürk olarak dürüst ve şeffaf ortalama saç ekimi fiyatları politikamızla, mümkün olan en iyi saç ekimi sonuçlarını elde etmek için her hastaya maksimum fayda sağlayacak sayıda greft ve saç ekim yöntemi tercih ediyoruz. Bize hemen ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021