Saç ekimi ne kadara mal olur?

Saç ekimi ne kadara mal olur?

Saç ekimi ne kadara mal olur sorusu saç ekimi gibi kritik bir işlem yaptırmak isteyen hasta adaylarının en çok merak ettiği saç ekimi fiyatları konularının başında gelmektedir. Saç ekimi ne kadar mal olur sorusunun yanıtı kliniğin kalitesine ve ekim işleminin zorluğuna göre 5.000 TL ile 25.000 TL arasında değişebilmektedir.

Saç dökülmesinin, her şeyden önce psikolojik bir etkisi vardır. [1] Clinical Medicine dergisinde yayınlanan bir araştırma da bunu doğruluyor.

Saç Ekimi Fiyatları İstanbul (1) Saç Ekimi Fiyatları İstanbul (4)

Saç ekimi ne kadara mal olur sorusunda yöntem farkı

FUT, FUE saç ekimi veya DHI saç ekimi gibi yöntemlerle kafa karıştırıcı olabilir. Bunların detaylarına girmeden önce şunu paylaşalım: FUE saç ekimi gibi çığır açan bir teknoloji klasik FUT saç ekimi yönteminden; DHI saç ekimi ise daha az ama yoğun saç ekimine imkan kıldığı için FUE’dan pahalı olabilir… Saç ekimi kliniği, sizi bu konularda doğru yönlendirmelidir.

FUE Saç Ekimi ne kadara mal olur?

FUE, saç restorasyon cerrahisinde daha yeni bir gelişmedir. Münferit foliküler birimlerin veya tek tek saç köklerinin çıkarılmasını ve saçsız/seyrek saçlı alana nakledilmesini sağlar. Bunu yapmak için, cerrah saç derisinden minimum yara izi ile greft almak için çok küçük “mikro zımbalar” kullanır.

FUE’nin avantajı, büyük bir yara izi oluşturmamasıdır. Bunun yerine, özellikle geleneksel “şerit yöntemi” (FUT saç ekimi) izini tamamen kapatamayacak kadar açık renkli olan kişiler için, iyileştikten sonra çok daha az görünür olan yüzlerce minik yara izi oluşturur.

DHİ saç ekimi ne kadara mal olur?

DHI saç ekimi ne kadar mal olur? DHI saç ekimi tek tek toplanan saç köklerinin ekim alanına Choi implanter kalemleri ile yerleştirilmesidir. DHI saç ekiminde kullanılan malzemeler standart saç ekiminde kullanılan malzemelere göre daha küçük ve incedir. DHI saç işleminde cerrahi kalemle alınan greftler ayrılıp temizlendikten sonra saçlı deride herhangi bir kanal açılmadan direkt olarak transfer edilir. En yeni saç ekimi tekniği olarak bilinir ve dar alanlara yoğun saç ekimi yapılmasını sağlar.

FUT Saç Ekimi

Peki FUT saç ekimi ne kadar mal olur? Bu prosedür kafanızdaki bir donör alandan, genellikle daha az farkedilen arkaya yakın bir yerde sağlıklı saç şeridinin alınmasını sağlar. Bu saç şeridi, kafa derisinin incelen kısmına taşınır ve yapıştırılır. FUT’un avantajı, Dünya Plastik Cerrahi Dergisi’nde yayınlanan bir makaleye göre, ekilen saçların, FUE yöntemiyle ekilen saçlara göre daha yüksek hayatta kalma oranları sunmasıdır. Bununla birlikte, FUT’un dezavantajı, başın arkasında bazı kısa veya traşlı saç kesimlerinde görülebilen daha büyük bir yara izi oluşturmasıdır.

Her iki prosedürün de başarısının, kozmetik cerrahiyi yapan cerraha bağlı olduğunu belirtmek de önemlidir.

Anlaşılır bir şekilde FUE, FUT’tan daha uzun sürebilir ve genellikle daha küçük tedavi alanları için uygundur. Bununla birlikte, kafa derinizin arkasındaki saç koyu ve kalınsa görünmemesi gereken yara izi eksi – her iki prosedür de saç çizgisi ve taç bölgesinde aynı doğal görünümlü sonuçları verir.

Düşük Fiyata Yüksek Kalite Hedefimizdir

İlgilenen herkesi saç ekimi prosedürleri arasındaki farklar konusunda bilgi sahibi olmaya davet ediyoruz. Daha fazla bilgi edinmek için ayrıntılı SSS bölümümüzü inceleyin. Meditürk Saç Ekim Merkezi erkek tipi kellikten kurtulmanın kolay ve maliyet etkin yöntemlerini doğru yönlendirme ile sunuyor.

Bize WhatsApp üzerinden hemen ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021