Saç Ekimi Maliyeti

Sac-Ekimi-Maliyeti.jpg

Saç Ekimi Maliyeti Nedir?

Türkiye’de saç ekimi, son zamanlarda popülerliği artan bir hizmet haline geldiği için saç ekimi maliyeti de sıkça sorulan sorulardan… Birçok kişi bu hizmetten, saçlarının eski güzelliğini geri getirmek için faydalanırken, kaliteli ancak aynı zamanda saç ekimi maliyeti uygun hizmetler, tüketiciye daha cazip geliyor. Saç ekimi maliyeti, bu hizmeti almak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri. Bu yazımızda, saç ekiminin özellikleri ve saç ekimi maliyeti hakkında önemli ipuçları paylaşıyoruz.

Saç Ekimi Maliyeti (4)

Saç Dökülmesi Sorunu

Günümüzde birçok kişi saç dökülmesi ve kellik problemiyle karşı karşıya. Bunun sebepleri arasında genetik, stres faktörü ve doğal yaşlanma sürecine işaret ediliyor. Amerikan Saç Dökülmesi Derneği’ne göre, 50 yaşına kadar 10 erkekten 8’inde ve her 2 kadından 1’inde belirgin saç dökülmesi görülüyor.

Saç kaybını görmezden gelmek zor olduğu için, insanlar sürekli olarak bu soruna bir çözüm arıyor. Saç kaybını önlemek üzere birçok krem ve ilaç olmasına karşın, bu tedaviler bazı durumlarda etkili sonuç vermiyor. Saç beslenmesi, kafa derisinin derinliklerinde gerçekleştiği için, hiçbir kremin saç foliküllerini derinden beslemesi mümkün olmayabiliyor. Bazen de güçlü alopesi etkinliğinden ötürü sonuç odaklı tedavi saç dökülmesini durduramayabiliyor. Neyse ki kelliğe karşı etkili bir çözüm var: saç ekimi.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç kaybı yaşayan hastanın oksipital veya temporal baş kısmından saç foliküllerinin alınıp gerekli yere nakledilmesi işlemidir. İşlem oldukça basittir ve bu işlem sırasında klasik anlamda bir kesi yapılmadığı için, saç ekimini cerrahi işlem olarak adlandırmak bile zordur. İşlemi, hem kadınlar hem de erkekler yaptırabilir. Ancak saç ekimi için donör, sadece hastanın kendisi olabilir, çünkü farklı insanlardan alınan saç folikülleri kök salmaz. Donörün kafasında yeterli saç yoksa sakal gibi diğer yerlerden de saç ekimi mümkündür.

Saç Ekimi İşleminde Neler Beklenmeli?

Saç ekimi, ne kadara mal olur? Bu sorunun net ve tek bir cevabı yok. Her medikal işlemde olduğu gibi, saç ekimi işleminin maliyetini belirleyen birden fazla faktör vardır. Örneğin, nerede yaşadığınız, işlemin nerede yapılacağı, FUT (Foliküler Ünite Transplantayonu) veya FUE’yi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tercih edip etmediğiniz ve seçtiğiniz cerrah gibi birçok unsur maliyeti etkiler. FUT işleminde, cerrah tek seansta binlerce grefti güvenli bir şekilde nakleder. FUE işlemini seçerseniz, kafa derinizin arkası tıraş edilir. Elbette, tıraşsız saç ekimi de bir opsiyon olarak sunulabilir. Daha sonra oradan saç kökleri çıkarılır. Bu alan, mevcut saçınızın kaplayacağı küçük noktalarla iyileşecektir. Ekilen saçlar, şlemden yaklaşık 1 aysonra dökülür, ancak birkaç ay içinde yeni büyüyen saçlarınızı fark etmeye başlarısınız. Pek çok kişi, yeni çıkan saçlarının %60’ından fazlasını 6-9 ay içinde belirgin olarak görür.

Saç Ekimi Maliyeti (1) Saç Ekimi Maliyeti (2)

Saç Ekimi Maliyeti Nedir?

Saç ekimi maliyeti saç dökülmesinin boyutuna, seçeceğiniz işleme, klinik özelliklere ve kullanılan greft sayısına göre değişir. Greft sayısına ve diğer unsurlara bağlı olarak, ortalama saç ekimi maliyeti 2021 yılı  boyunca 5,000-15,000 TL civarında sunulmuştur. Ancak, saç ekimi maliyetine ek olarak, iyileşme sürecinde göz önünde bulundurulması gereken ağrı kesici ilaçlar, şişkinliği önleyici anti-enflamatuar ilaçlar ve enfeksiyon riskini önlemek için gerekli antibiyotikler gibi maliyetler de söz konusu olabilir. Meditürk “sınırsız greft” veya “%90 garantiyle saç ekimi” anlayışını benimseyerek saç ekimi maliyeti konusunda greft sayısından ziyade bütüncül bir yaklaşımla sizlere hizmet veriyor. Meditürk, size transfer dahil kapsamlı saç ekimi çözümleri sunuyor!

Bizlere hemen WhatsApp üzerinden ulaşabilir ve ücretsiz analiz talebinde bulunabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021