Saç Ekimi Kaç Para?

Sac-Ekimi-Kac-Para.jpg

Saç ekimi kaç para sorusu, saç ekimi ne kadara mal olur gibi sorularla ilgili net ve basit bir cevabı yok. Hem tedavinin, hem de bu işlem için kullanılan malzemelerin bir bedeli olmakla birlikte en önemli husus bir prosedürün ne kadar pahalı olduğundan çok doğru ekipla tamamlanmasıdır.

Saç Ekimi Kaç Para (2)

Türkiye’de Saç Ekimi Kaç Para?

Türkiye’de saç ekimi kaç para sorusuyla klinik arayışına giren kişiler en yeni teknolojilerle en makul çözümlere ulaşmak istemektedir. Bugün birçok ünlü kişiye saç ekimi yaptırmıştır. Saç ekiminin birçok avantajı vardır. Öncelikle kalıcıdır, ekilen saçlarınıza iyi baktığınız sürece saçlarınız zarar görmez. Elbette saç ekimi denilince akla ilk olarak maliyetler gelmektedir. Bu yazımızda sizlere Türkiye’de saç ekimi kaç para sorusunun cevabını vermeye çalışırken öncelikle saç ekimi hakkında bilgilendirmek isteriz.

Saç dökülmesi hem erkeklerin hem de kadınların yaşadığı bir sorundur. Bazen aşırı stres, hormonal bozukluklar, kalıtsal özellikler (genetik özellikler) ve mevsimsel değişiklikler nedeniyle kayıplar meydana gelebilir. Saç dökülmesi yaşayan bir kişiye saç ekimi tedavisi uygulanabilir ancak bu uygulamanın yapılabilmesi için saç dökülmesinin tamamen bitmiş olması gerekir. Saç dökülmesi bitmediyse tedavi uygulanamaz. Unutulmamalıdır ki kalıcı saç dökülmesinin tek tedavisi saç ekimidir.

Saç ekimi kaç para dendiğinde ise aslında bu prosedürü etkileyen 10’a yakın faktör sayılabilir. Örneğin 3.000 greft veya 5.000 greft saç ekimi şeklindeki aramalardan da anlaşıldığı gibi farklı saçlardaki kel veya saçsız alanlar faklı boyutlardadır ve maliyeti etkiler.  Ve unutulmamalıdır ki saç ekimi fiyatları ekilen greft sayısına bağlı olsa da tek kriter bu değildir.

Saç Ekimi Fiyatları Türkiye’de Uygun

Türkiye’de saç ekimi fiyatları diğer ülkelere göre çok daha ucuzdur. Bunun nedeni ise Türkiye’nin saç ekimi alanında 20 yıla varan uzmanlık geçmişidir. Türk doktorları saç ekiminde çok başarılı bir konumdadır ve dünyanın en çok tercih edilen doktorlarıdır. Aynı zamanda yetişmiş insan gücü ve dolar/euro kurlarında yabancıların lehine olan değişim, ülkemizi saç ekimi açısından cazip bir destinasyon kılmaktadır.

Saç ekimi dünyadaki en zorlu işlemlerden biridir. Saç ekimi kaç para sorusunun yurt dışında şaşırtıcı yanıtları mevcuttur; ABD ve İngiltere’de saç ekimi maliyetleri yaklaşık olarak 6.000 ABD Doları ile 20.000 ABD Doları arasındadır. Ve sigorta saç ekimi masraflarını karşılamaz. Bu yüzden insanlar Türkiye ekimini tercih etmektedir. Türkiye’ye gelen yabancı hastalar 2000 dolar ile 3000 dolar fiyatları arasında rakamlarla hizmet alabilmektedir.

Üstelik Türkiye’de saç ekimi için verdiğiniz para ameliyattan sonra da devam ediyor. Farklı ülkelerden saç ekimi için Türkiye’ye gidiyorsanız bazı fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Bunlar ; 5 yıldızlı otellerden transfer ücreti ödemeden ve çeviri desteği ile faydalanabilir, Türkiye’de rekabet az olduğu için bu ücret dahilindeki tüm imkanlardan saç ekimi maliyetinden yararlanabilirsiniz.

Ve saç ekimi operasyonları uluslararası standartlara uygundur. Ve saç ekimi için dünyanın en uygun fiyatlı ülkesidir. Türkiye’de saç ekimi fiyatları ne kadar? Sorusuna net bir cevap almak için Türkiye’deki doktorlar veya kliniklerle konuşabilirsiniz sizin için en iyisi olacaktır.

Saç Ekimi Kaç Para (4)

Türkiye’de saç ekimi fiyatları neye göre değişiyor?

Bunların nedenlerini şu şekilde açıklayabiliriz;
1) Saç ekimi fiyatlarının bağlı olduğu bazı şeyler vardır. Bunlardan ilki greftlerdir. Saç ekiminde ne kadar çok greft kullanılırsa ameliyat maliyeti o kadar yüksek olur. Kaç greft ekileceğini ancak doktorlardan öğrenebilirsiniz, kendiniz karar veremezsiniz.

2)Saç ekiminde işlemi yapacak doktorun tecrübesi çok önemlidir. Örneğin doktorun birçok tecrübesi ve ödülü varsa doğal olarak o doktor daha güvenilir ve belli bir ücret karşılığında saç ekimini gerçekleştirecektir.

3) Saç ekimi tekniklerinde FUE , FUT ve DHI gibi teknikler vardır. Bu tekniklerin ücretleri farklıdır. Fiyatlar bu tekniklere göre değişmektedir.

Ve en önemlisi greft sayısıdır. Ameliyatta kullanılacak greft sayısını doktor belirler. Ve bir greftte yaklaşık 2 ila 4 saç teli bulunur. Doktorların greft sayısını söylerken dikkat ettiği birkaç nokta vardır. Örneğin saç ekiminden sonra doğal olarak çok az saç dökülmesi olacaktır. Bu saç dökülmesinin sorun olmaması için doktorlar greft sayısını ona göre ayarlarlar.

Saç ekiminde ortalama 3500 ila 4500 greft kullanılır. Elbette bu sayı her klinikte farklı olabilir. Örneğin Türkiye’de saç ekiminde kullanılan 1000 greftin ortalama maliyeti 1500 ABD dolarıdır. 5000 greft için yaklaşık 6000 ABD dolarıdır. Tabii bu fiyatlar her klinikte aynı olmuyor ve bazı klinikler fiyatları dolar kuruna göre belirliyor.

Sonuç olarak, çokça araştırılan bir soru var; “Türkiye’de saç ekimi fiyatları ne kadar?” Bu sorunun cevabı klinikten kliniğe değişir. Ortalama fiyat 1000 greft başına 1500 ABD dolarıdır. Normal bir saç ekimi için ortalama ücret 3000 dolar.

Saç Ekimi Kaç Para Sorusu İçin Meditürk

Saç ekiminin Türkiye’de en sık yapılan operasyon olduğunu ve bu nedenle Türkiye’deki saç ekimi doktorlarında büyük deneyime sahip olduğunu bilmenizi isteriz. Türkiye’de saç ekimi fiyatlarının 2.000 ile 3.000 dolar arasında değiştiği belirtilmektedir. Ancak bu fiyatlar ekilecek saçlara göre değişiklik göstermektedir. Örneğin bazen bazı hastalar çok az saç ekimi yaptırdıkları için sadece 1000 dolar ödüyorlar. Örneğin Amerika, İngiltere, Güney Kore, Tayland gibi ülkelerde bu fiyatlar 3 katına, bazen 5 katına kadar çıkabiliyor. Ve genellikle bu ülkedeki insanlar saç ekimi için Türkiye’ye geliyor ve tatillerini de yaptıkları ülkelerine dönüyorlar. Çünkü Türkiye tatil için çok güzel bir yer.

Kendi vatandaşlarımız ise transfer, konaklama, vb. hizmetlerin olmadığı saç ekimi hizmetini çok iyi ücretlerle alabiliyor. Siz de Meditürk’ün yerli ve yabancı hastalarla gerçekleştirdiği işlemler için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçin, ücretsiz saç analizi yapalım!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021