Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

Saç ekimi işlemi ne kadar sürer sorusu çokça sorulabilen sorulardan biridir.

Saç ekiminin dört ila sekiz saat arasında sürmesini bekleyebilirsiniz. Çok miktarda saç ekimi yaptırıyorsanız, ertesi gün birkaç saatliğine geri dönmeniz gerekebilir. Çoğu hasta tüm ameliyat boyunca uyanık kalır ve sadece kafa derisini uyuşturan bir anestezi yeterli olur.

Saç ekiminin güzelliği, bu bölgedeki saçları alıp saç dökülmesi olan bir alana naklettiğimizde, yeni ekilen saçların geldiği yerdeki özelliklerini koruyarak kelleşme sürecine karşı bağışık kalmasıdır. Bu, bu saçın yeni yerinde esasen kalıcı olduğu anlamına gelir.

FUE için saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

Çok emek yoğun bir işlemdir ve ameliyatın süresi Saç Ekimi Ekibinin tecrübesine de bağlıdır. 8 saatte 3500’e kadar saç greftini ekebilen çok yetenekli bir Saç Ekimi Ekibine sahibiz.

Buna göre saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken üç önemli nokta vardır;

İlk Konsültasyon ve Tanı

Saç ekimine başlamadan önce, saç dökülmenizin nedenini belirlemek için kalifiye bir doktorla uygun bir ön değerlendirmeye sahip olmanız önemlidir. Saç dökülmenize erkek tipi saç dökülmesi dışında başka bir durum neden oluyorsa ekilen saçlar düzgün çıkmayabilir. İyi haber şu ki, erkeklerin büyük çoğunluğunda saç dökülmesinin nedeni erkek tipi saç dökülmesidir.

Donör Alanı

Donör bölgeden alınan saçlar saçsızlığa karşı bağışık olduğundan ekimde sadece bu saçın kullanılması çok önemlidir. Donör bölge dışından saç alınırsa ekilen saçlar zamanla dökülebilir.

Bu, özellikle FUE prosedürü uygulanan hastalar için geçerlidir. Dünya çapındaki birçok ticari FUE kliniğinde, bu güvenli donör alanının dışından greftler alınır, bu da naklin bir kısmının geçici olabileceği ve gelecekte daha fazla sorunlara neden olabileceği anlamına gelir.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021