Saç Ekimi Fiyatları

Sac-Ekimi-Fiyatlari.jpg

Saç ekimi fiyatları uygun olan Türkiye, estetik tıp hizmetlerindeki büyük deneyimi ve özeniyle tanınanmaktadır. Bu itibar, saç ekimi ve her yıl binlerce uluslararası hastaya sağlanan mükemmel sonuçlardan kaynaklanmaktadır.

Saç ekimi prosedüründe greft bazlı saç ekim fiyatı sunan saç ekim klinikleri mümkün 3000-5000 greft saç ekim yapıp bu işlem için de 7500 TL ile 15000 TL arasında fiyat sunmaktadır. ELbette bunlar 2021 sonu ile uygulanan fiyatlardır.

Yurt dışından gelen hastalar Türkiye’deki saç ekimi paketlerinden her şey dahil istifade etmektedir. Tedavi kapsamında hasta transferleri (havalimanı-otel-hastane), konaklama ve ilaçlar dahil çiftler ve gruplar için estetik medikal paketleri sunulmaktadır. Ülkemize her yıl akın eden binlerce hastanın tek yapması gereken uçak biletlerini almak olmaktadır. Genel olarak, Avrupa’daki fiyatın 3.000-10.000 avro arasında değiştiği, fiyatların bu tür müdahaleleri gerçekleştirmenin çok daha ucuz olduğu Türkiye’deki saç ekim ekimi fiyatları ile kıyaslandığında çok yüksek olduğu söylenebilir.

Saç ekimi fiyatları neye bağlı?

Son yıllardaki teknolojik gelişmeler, saç ekimi fiyatları açısından daha uygun fiyatlı ve erişilebilir hizmetler anlamına gelerek prosedüre olan talebi artırdı. Buna rağmen, birçoğumuz için saç ekimine adım atmak, zor kazanılan paramızın önemli bir miktarını bir kenara bırakmak anlamına geliyor. Bunun da ötesinde “saç ekimi kaç para” diye araştırmak, sizi güvenilir bilgi bulmayı son derece zorlaştıran karşılaştırmalar ve tahminler bombardımanına maruz bırakıyor olabilir.

Saç ekimi fiyatları, temel olarak birkaç faktöre bağlıdır:

 • Saçın özellikleri
 • Seçilen saç ekim yöntemi
 • Sağlık ekibinin prestiji
 • Greft sayısı veya folikül sayısı.
 • Saç tedavisinin yapıldığı ülke.

Saç ekimi fiyatları üzerinde etkili diğer faktörleri kısaca özetleleyelim…

 • Saç tipi: Çok ince saçlara ve esnek bir saç derisi ekim işlemi açısından tercih edilmez.
 • Saç ekimi yöntemi: FUE tekniği en iyi tekniktir çünkü en fazla grefte en ekonomik çözüm sunulmasını mümkün kılar. Elbette en başarılı yöntemlerden biri olup daha maliyetli olan dhi saç ekimi de sınırlı alana sık saç ekimi yapmaya imkan tanıdığı için tercih edilmektedir.
 • Sağlık ekibi: Başarı sicili parlak bir saç ekim uzmanı ve sağlık ekibi çok önemlidir. Ödüllü bir saç ekim uzmanı ve binlerce hasta deneyimine dayalı başarılı saç ekim sonuçları önemli başarı faktörleridir.
 • Greft durumu: Saç grefti için ideal aday, greftin yapılması için daha uygun olan esnek bir saç derisine sahip erkek hastadır.

Esas olarak saç ekim maliyeti kapsamında saç ekimi fiyatları işlem sırasında ekilecek folikül sayısına bağlıdır. İhtiyaç duyulan folikül sayısını bilmek için de alopesinin ne kadar ilerlediğini, hastanın yaşını, donör alanın yoğunluğunu, alıcı alanın boyutunu, dökülen saç sayısını, foliküler ve saç özelliklerini dikkate almak gerekir. Tüm bu unsurları kapsayan bir saç analizi kapsamında uzman, her vaka için gerekli olan folikül sayısını hesaplayacaktır.

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri birçok saç ekim merkezi, saç ekimini doğal sonuçlarla ve donör bölgelere zarar vermeden verimli bir şekilde gerçekleştirmenin bir yolunu bulmak için kaliteli ekim işlemi sunmaktadır. Greft sayısı, donör alan zarar görmeyecek şekilde hesaplanır ve aynı zamanda alıcı alan tamamen doğal bir şekilde kapatılır. Ancak ne yazıki ucuz saç ekimi yapan bazı klinikler, 5000 greft saç ekimi ile ilgili çok kolay işlem algısı yaratabilmektedir; ki geniş alanlar büyük emek gerektirir. Bu sayıda greft almak mümkündür, ancak %100 başarı oranı iddia etmek çok tehlikelidir.

saç ekimi fiyatları (2)saç ekimi fiyatları (1)

Greft her şey mi?

Ekilen folikül başına kesin bir fiyat hesaplayama yöntemi yoktur. Kelliğin ne kadar ilerlediğine bağlı olarak, daha fazla veya daha az folikül gerekli olacaktır. Bu nedenle tüm saç ekim klinikleri, en iyi tedavi planlaması için her zaman bir saç analizi yapmaldır. 1000, 2000, 4000 greft saç ekimi, vb. özel alanlar için ekimler yapan klinikler vardır.

Öte yandan, aynı alopesik bölge ile bir hasta tek seansta 5.000 greft (yaklaşık 12.500 saç teline karşılık gelir) alabilir. Ancak başka bir hasta donör bölgesine ve saç yapısına göre 3.500 greft (yaklaşık 8.750 saç teli) alabilir. Daha az greft alan hasta daha kaliteli foliküllere sahip olduğu için sonuç aynı olacaktır.

FUE tekniği ile saç ekimi nasıldır?

FUE tekniği, daha sonra kafa derisine ekilmek üzere her bir foliküler üniteden dört adede kadar kıl, kas ve yağ bezlerinin çıkarılmasını kapsar. Son derece teknolojik ve patentli enstrümanlarla gerçekleştirilen en yenilikçi tekniklerden biridir. Hızlı, kalıcı ve tamamen doğal sonuç alınan hızlı ve basit bir işlemdir. Diğer tekniklerden farkı, FUT tekniğinde olduğu gibi bir saç şeridinin alınmaması, saç köklerinin tek tek alınmasıdır.

Meditürk Klinik, ameliyat çıkarma süresini %50’ye kadar azaltabilen özel patentli mikro FUE teknolojisi ile saç cerrahisinde lider kliniklerden biridir. 2 ila 6 saat arasında müdahale süresi ile hastanede yatmadan ve lokal anestezi ile sadece en fazla saç telinin bulunduğu (her bir foliküler ünite için maksimum 4 saç teli) foliküler birimleri alabiliyoruz. Müdahaleden sadece 24 saat sonra iyileşeme sürecinin üçüncü ayında içinde kaybettiğiniz bölgedeki yeni doğal saçlarla sonuçlarını görmeye başlarsınız.

FUE Saç Ekimi

Ayrıca Meditürk Klinik saç ekimi öncesi ve sonrası süreçte size sürekli eşlik eder. Neler sunuyoruz?

 • Ücretsiz saç analizi ilk değerlendirme.
 • Folikül sınırı olmadan saç ekimi.
 • Perepe uygulaması.
 • Sınırsız revizyon.
 • VIP kahvaltı dahil konaklama
 • Özel şoförlü transferler.
 • 24 saat hasta servis telefonu.

Bütün bunlar en muntazam şekilde (garantili saç ekimi) gerçekleştirilir ve sürekli takiple hasta odaklı bir yaklaşım sergilenir.

Ünlülerin saç ekimi için video, sektöde bilinen saç ekim uzmanı Yeliz Damar’ın Ümit Erdim saç ekimi uygulamasıyla ne kadar doğal sonuçlar ortaya koyduğunu gösteriyor.

 

Meditürk Klinik’te saç ekimi maliyeti nedir?

Yeliz Damar koordinasyonunda çalışan cerrah ve saç ekimi ekibimiz, farklı değişkenleri hesaba katarak hastalarımıza en uygun saç ekim maliyeti planlamasını sunuyor. Teknolojinin gelişmesi sayesinde daha uygun fiyatlı hale gelen saç ekimi yine de işinin ehli saç ekim doktorları tarafından gerçekleştirilmeli. Kesin fiyatı belirlemek, hastanın ihtiyaçlarını görmek ve böylece en rekabetçi fiyatı sunabilmek için ilk değerlendirmeyi kapsamlı bir şekilde yapmak gerekir.

Meditürk Klinik saç ekimi fiyatları greft sayısına göre belirlenmez. Cerrahlarımız, her hastanın kişiselleştirilmiş tedavi planını izleyerek bir seansta mümkün olan maksimum sayıda grefti eker. Yien de yukarıda da belirttiğimiz gibi en fazla sayıda greft içeren saç ekimini seçmek her zaman en iyi karar olmaz; donör alanın kapasitesi, saç tipi ve kalınlığı ve alıcının saçsız bölgesinin özellikleri dikkate alınmalıdır.

Azami başarılı saç ekim sonuçları ile bir operasyonun size ne kadara mal olacağını bilmek ister misiniz? Dilerseniz saç analizi öncesi fotoğraflarınızı çekere bize hemen ulaştırın, dilerseniz form doldurarak bilgilerinizi paylaşın ve biz sizi arayalım. Dilerseniz de Meditürk Klinik’ten hemen WHATSUP butonuna tıklayarak ücretsiz saç analizi talebinde bulunun.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021