Saç Ekimi Fiyatları 2022 Yılında Nasıl?

Sac-Ekimi-Fiyatlari-2022.jpg

Saç ekimi fiyatları 2022 yılında da en çok merak edilen sağlık konularından biri olmaya devam ediyor; çünkü Türkiye’deki fiyat artışlarından nasibini alan hizmetlerden biri de saç ekimi… Şunu en başta belirtmemizde fayda var; hastalara özel kampanyalar kisvesi altında 5.000 TL gibi fiyatlar zikretmenin doğru olmadığını düşünüyoruz. En doğru saç ekimi fiyatlandırması bir saç analizi ile mümkün olabilir. Bu hizmeti Meditürk olarak ücretsiz sunuyoruz!

Greft sayısı, uygulanacak saç ekim yöntemi (FUE mi, DHİ mi) ve iyileşme sürecine ilişkin merak ettiğiniz her şey için bu yazıyı ve ilgili linkleri kontrol edip WhatsApp üzerinden bize ulaşabilirsiniz!

Saç Ekimi Sonuçları (3)

Saç ekimi, son on yıldır saç dökülmesi ve alopesi için dünyanın en popüler çözümlerinden biri haline geldi. Birçok kişi saç ekimi söz konusu olunca farklı tedavi yöntemleri hakkında sorular sorsa da konu hep bütçeye dayanıyor. Saç ekimi operasyonu özellikle iyi klinikler, uzmanlar ve cerrahların elinde yapıldığında saç dökülmesine karşı %90’ın üzerinde bir başarı oranına sahiptir (bkz. garantili saç ekimi mümkün mü?). Türkiye’de saç ekimi operasyonları için dünyanın en popüler ülkelerinden biri haline geldiği için Türkiye’de saç dökülmesi tedavileri, saç ekimi ve restorasyonu için yönlendirici bir konumda olup yabancı hastaları cezbetmektedir.

Bir saç ekiminin ortalama maliyeti, ne kadar saç ektirmeniz gerektiğine bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Örneğin, yurt dışında orta derecede saç dökülmesi için 3.000 Euro-8.000 dolar/euro arasında bir ödeme istenirken daha yoğun saç dökülmesinde FUE saç ekimi 5.000-15.000 dolar/euro arasında tutabilir. Peki durum ülkemizde nasıl?

Saç ekimi fiyatları 2022’de nasıl hesaplanıyor?

Saç ekimi maliyeti ekim işlemindeki genel zorluk düzeyi, saç dökülmesi/alopesi türü ve hastanın arzuladığı sonuçlar için ekilebilecek saç miktarı başta olmak üzere birçok faktöre bağlı. Saç ekimi fiyatları 2022 yılında sorulurken kliniğin saç dökülmesi riskine ve mevcut donör saçın en iyi nasıl kullanılacağı konularına nasıl yaklaştığı kritik önemdedir. Bu kişiselleştirilmiş faktörler herkes için farklıdır ve saç ekimi maliyetini etkileyecektir. Bir işlemin ne kadara mal olacağını öğrenmenin en hızlı yolu, hiçbir ücret ödemeden Meditürk Klinik uzmanlarıyla ücretsiz saç analizi randevusu oluşturmak olabilir.

Benim için en iyi saç ekimi yöntemi hangisi?

FUT saç ekimi, “şerit” yöntemi olarak da bilinir, çünkü cerrah, başın arkasından (donör alan) bir doku şeridi çıkarır ve daha sonra ekim için “foliküler üniteleri” (yaklaşık bir ila dört donör saç folikülünden oluşan doğal gruplamalar) hasat eder. Bu işlem, geleneksel saç restorasyon cerrahisi şeklidir ve en uygun maliyetli seçimdir, ancak gözle görülür bir yatay iz bırakabilir ve büyük ölçüde gözden düşmüştür. Kliniğimizde de kadın saç ekimi dışında da az uygulanmaktadır.

FUE saç ekimi sırasında ise cerrahınız kafa derisinden (ve bazen kafa deriniz önemli ölçüde kel ise vücudun diğer bölgelerinden) tek tek donör saç gruplarını alır ve bunları istenen bölgeye aktarır. Bazıları bunu en uygun teknik olarak kabul eder, çünkü yara izleri iyi uygulandığında neredeyse algılanamaz olabilir. Ancak daha yoğun zaman alan zahmetli donör saç çıkarma ve solüsyonda bekletme işlemi prosedürü daha pahalı hale getirir.

FUE Saç Ekimi

FUE yönteminde ilk olarak ayrı bir adım olarak alıcı bölgelerde saçın taşınacağı noktalar oluşturulur ve daha sonra donör bölgede alınan ve özel bir solüsyonda bekletilen saçlar bu alanlara ekilir. DHI saç ekimi ise bu yöntemle karşılaştırıldığında en önemli özelliği, alıcı bölgeleri oluşturan ve aynı anda greftleri eken ‘Choi implanter‘ adı verilen kalem benzeri bir tıbbi aletin kullanılmasıdır. İlk konsültasyonunuz sırasında, saç dökülmesi sınıflandırmanıza, incelme alanının boyutuna, mevcut donör saçınızın kalitesi ve miktarına göre uzmanınız sizin için en uygun olan ekim yöntemini belirleyecektir.

DHI Saç Ekimi

FUE saç ekimi fiyatları ne düzeyde?

FUE saç ekimi son yıllarda transplantasyon hizmetlerinin altın standardı gibi görülse de herkese uygulanacağını düşünmek yanlış olacaktır. Sizi saç ekimi için iyi bir aday kılan veya kılmayan çeşitli saç özellikleri söz konusudur. Saç rengi, dokusu, dalgalılığı veya kıvırcıklığı gibi faktörler estetik sonuç üzerinde mutlaka etkili olacaktır. FUE saç ekimi fiyatları açısından ortalama maliyet, ne kadar saç ekmeniz gerektiğine bağlı olarak değişecektir. Yönlendirici olması bakımından orta derecede saç dökülmesi (2000-4000 greft arası) için farklı kliniklerde 5.000-15.000 TL arasında bir ücretlendirme bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, daha yoğun saç dökülmeniz varsa, FUE saç ekimi 15.000 TL ve üzeri şeklinde fiyatlandırılabilecektir. Beraber buradaki rakamlar sadece yönlendirme amaçlı olarak düşünülmelidir; çok doğal görünen saçlara ulaşmak için bir futbolcu maaşı almanıza da gerekmese de her saç tipi farklıdır. Ümit Erdim saç ekimi ile ünlülere de hizmet sunan Yeliz Damar ve ekibi her bütçeye uygun maliyet planlaması yapmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları 2022 (2) Saç Ekimi Fiyatları 2022 (1)

2000 greft saç ekimi ne kadar?

Meditürk Klinik olarak saç ekiminin maliyetini belirlemek için bir çeşitli faktörlere bakıyoruz. Maliyet, her kişinin özelliklerine ve ekimin karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir. Bir saç ekiminin maliyetini hesaplamaya yardımcı olan bir faktör, gereken greft sayısıdır. 2000 greft gerektiren bir saç ekimi yukarıda belirtilen orta derecede saç ekimi işlemi olarak düşünülebilir. Önce bize fotoğraf göndererek sonrasında da kliniğmizde ücretsiz saç analizi hizmeti larak saç ekiminizin ne kadara mal olacağına dair kaba bir tahmine ulaşabilirsiniz. Yaşınızı, saç dökülmesi derecesi ve doldurulmasını istediğiniz alanlara bakarak yönlendirme yaparız. Daha sonra kabaca kaç greft gerektiğini ve dolayısıyla saç ekiminizin ne kadara mal olabileceğini net olarak paylaşabiliriz. Saç ekimi fiyatları 2022 yılında arttığından kesin bütçe için kliniğimizde bir rakam konusunad anlaşmak gerektiğini unutmayınız.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi (Küçük)

SEANS GREFTLER
1 500
1 1.000
ErkekDesenSaç Kaybı

Erkek Tipi Saç Dökülmesi (Orta ve büyük)

SEANS GREFTLER
1 2.000
2 3.000
ErkekDesenSaç Kaybı

Asıl saç ekim maliyeti

Bir saç ekimi diğer saç dökülmesi çözümlerinden daha pahalıya mal olsa da, tek bir toplu ödemeyle saçların geri kazanılması büyük bir avantaj sunmaktadır. Saç ekiminin maliyeti konusunda da titiz bir araştırma tavsiye etmekteyiz. Öte yandan, saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok insan bu prosedür için ödeyeceği rakamdan daha çok sıkıntı çeker. Burada saç ekim maliyeti bağlamında en yıkıcı olabilen konu güven kaybıdır; bu rahatsızlık saç dökülmesinin ne kadar küçük olduğundan bağımsız olarak yaşanabilir.

Elbette saç dökülmesiyle mücadele için peruk dahil pek çok yöntem var. Bunlar genellikle saç dökülmesini kapatabilir, ancak içinizden ne kadar güvende hissettiğinizi değiştirmez. Bazıları bunların doğal dışı veya inorganik hissettirdiğini söyler. Aslında, kellik, saç dökülmesi ve hatta saç çizgisinde azalma yaşayan birçok insan, aniden yaşlanıyormuş gibi bile hissedebilir. Bunun önüne geçmek için bir peruk veya postiş kullanmaya çalışmak çoğu zaman işe yaramaz veya uygun maliyetli hissettirmez. Bu saç dökülmesini kapatma yöntemi için ilgili maliyetler ve değişiklik yapma durumu da söz konusudur.

Üstelik bu yöntemlerle tedaviyi bıraktığınızda sonuçlar tersine dönebilir, yani bunlar devam eden ödemeler anlamına gelir. Saç ekimi maliyeti tek seferliktir ve ömür boyu sonuç verir. Bir yıllık Finasteride tedavisinin maliyetine, Finasterid sonrası sendrom olmadan ömür boyu sürecek bir FUE ekimi yaptırabilirsiniz.

Ucuz Saç Ekimi 2 fue ve dhi arasındaki farklar 2

Öte yandan, Meditürk Klinik, saç ekimi fiyatları 2022 yılında artmaya devam ederken en iyi saç ekim maliyetini kalıcı bir çözümle sağlayarak mutlu hastalarla büyüyor. Saklanacak bir kusur değil, tazelenmiş bir özgüven için çalışıyoruz. Saç ekimi hastalarımızın yaşadığı en önemli kazanım, özgüven artışı ve saç dökülmesi endişesinden kurtulmasıdır. Meditürk Klinik olarak isteyen hasta adaylarımızın bu hastalarımızla iletişime geçmesini, deneyimlerini ve iyileşme dönemlerini ayrıntılı bir şekilde dinlemelerini sağlıyoruz.

Saç Dökülmesi, Covid-19 Döneminde Arttı Mı?

Saç ekimi fiyatları 2022 yılında Meditürk ile yine uygun!

Daha yüksek ve toplu bir ödemeyi gerektirse de doğru uzmanla ulaşılan saç ekimi maliyetleri paranızın karşılığını almanızı ve uzun vadede mutlu olmasını sağlar. Topikal tedaviler ve diğer geçici çözümler yerine iyi planlanmış bir saç ekim işlemi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devm ediyoruz! En iyi saç ekim yöntemleri başta olmak üzere prosedürlerimizi ve teknolojilerimizi sürekli güncelliyoruz. Meditürk Klinik olarak çalışmalarımızın ayırt edici özelliği, prosedürün bir ömür boyu süren, gözle görülür derecede doğal sonuçlar vermesini sağlamak için kişiye özel tedavi planlamaları sunmamızdır. Saçlarınızdan başlayarak hayatınızda önemli bir fark yaratmak için bize WhatsApp düğmesi üzerinden saç fotoğraflarınızı gönderebilir veya saç analizi için direkt randevu oluşturabilirsiniz!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021