Saç ekimi beyne zarar verir mi?

Saç ekimi beyne zarar verir mi?

Saç ekiminin herhangi bir yan etkisi var mıdır, kafa kemiklerine ve beyin dokusuna zarar verir mi?

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin aklına her türlü soru gelmektedir ve bu işlem kozmetik bir işlem olduğundan herkes kendisini olumsuz etkilemeyeceğinden iki kat emin olmak ister. Genellikle hastalar tarafından sorulan bir soru, işlem kafadan yapıldığı için beyni etkiler mi?
Saçlı bölgeye ekim yapılır mı (1)
Cevap basitçe hayır. Bunu anlamak için kafa derisinin ve kafatasının yapısına bakmak gerekir. Beyin çok hayati bir organdır ve onu korumak için kafa derisi, kemikli kafatası, beyin örtüsü katmanları vardır ve sonra beyindir. Kafa derisi, deri, bağ dokusu, aponevroz, gevşek areolar doku ve ardından perikranyumdan (kemikli kafatasını örten) oluşan 5 katmana sahiptir. Saç ekimi işlemi, ilk iki katmana kadar kafa derisinin sadece kısmi kalınlığını içerir, bu nedenle beyne ulaşmanın bir yolu yoktur.

“Saç ekiminin yan etkileri var mı veya saç ekiminde bir sakınca var mı?” diye sorarsanız, deneyimli ellerde ve işinin ehli cerrahların elinde hiçbir zararı yoktur. Fakat saç ekiminden sonra mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Saç ekimi saçlı deri içinde yapılan bir operasyon olduğu için kafa kemiği ve iç yapıları ile ilgisi yoktur ve bu kısımların zarar görmesi mümkün değildir. Çok kötü koşullarda, kalifiye olmayan teknisyenler tarafından yapılan saç ekiminde donör alan dediğimiz donör bölgede kalıcı hasar, saç dökülmesi, ensede kellik, enfeksiyon, nekroz ve saç çıkmaması gibi istenmeyen sonuçlar alınamamaktadır.

Saç ekiminden on beş gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. On gün boyunca travmalara karşı çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Saç ekimi yan etkileri hakkında daha fazla bilgi ve detay için web sitemizi ziyaret edin.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021