Saç Ekimi Ameliyatı Üzerinde Etkili 10 Faktör

Sac-Ekimi-Ameliyati.jpg

Saç Ekimi Ameliyatı Üzerinde Etkili On Faktör

Saç Ekimi Ameliyatı Nedir?

Saç ekimi, kellik sorunu yaşayan kişiler için yapılan estetik bir ameliyattır. Operasyon için birkaç yöntem tercih edilebilir ve teknikler, hastanın saç özellikleri ve saçsız alanın büyüklüğü gibi farklı faktörlere bağlı olabilir.

Tüm operasyonel yöntemin ortak noktası, doğal bir görünüm ve kalıcı çözüm sunmalarıdır. En iyi doktor ve hastaneyi seçerseniz en iyi sonucu alırsınız. Saç ekim maliyeti doktorlar, ekip ve teknolojiye bağlı olarak değişebilir. Bu, işlemin fiyatının değişeceği anlamına gelir. Günümüzde saç ekimi ileri teknoloji sayesinde verimli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle ameliyat, fiyat nedeniyle 15 yıldan daha erken erişilebilir. 15 yıl önce zorlu koşullar altında yapıldı ve mükemmel olmayan sonuçlar verdi.

Ancak saç ekimi operasyonuna gitmeden önce hastanın işlemin maliyetinin cerrah, kliniğin yeri veya saç köklerinin miktarı gibi farklı faktörlere bağlı olduğunu bilmesi gerekir ve buna göre fiyat değişebilir.

Peki Saç Ekimi Ameliyatınızın Maliyetini Etkileyen Faktörler Nelerdir? 

1) Saçsız bölgenin boyutu: Saç ekimi fiyatı, saç dökülme düzeyi ve saçsız alanın miktarı ile doğrudan ilişkilidir. Küçük kel alanlar, geniş alanlara göre daha az maliyetli olacaktır çünkü zaman ve çabaya ihtiyaç duymazlar.

2) İhtiyacınız olan greft sayısı: Eğer saçsız bölgeniz genişse bölgeyi kapatmak için çok daha fazla greft gerekir. Her insanın ihtiyaç duyduğu greft sayısı, kellik oranı, gerekli saç yoğunluğu ve saç özellikleri (kıvırcık veya düz) gibi farklı faktörlere bağlıdır.

3) Nakil yöntemi: FUE ve FUT olmak üzere iki ana işlem tekniği vardır. FUE işleminde her bir saç kökü tek tek alınır. Öte yandan FUT yönteminde tek seferde birçok greft alınabilir. Dolayısıyla FUE yönteminin maliyeti FUT yöntemine göre daha yüksektir. Ayrıca FUE yöntemi diğerlerine göre daha moderndir. En çok tercih edilen saç ekimi tekniklerinden ikisi FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), FUT(Foliküler Ünite Nakli) olarak görülür.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE): Bu yöntemde cerrah genellikle başın arka kısmında sağlıklı saçların olduğu bir saçlı deri bölgesi bulur, hayatta kalma şansı en yüksek olan kökler tek tek alınır ve daha sonra saçsız bölgeye nakledilir.

Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) : Bu yöntemde hastanın saç derisinin donör bölgesinden bir saç derisi şeridi çıkarılır. Böylece tek seferde daha fazla saç kökü alınabilir.

Her iki yöntemin de farklı dezavantajları vardır. Örneğin FUE yönteminden sonra herhangi bir iz ve ağrı kalmaz. Öte yandan FUT yöntemi tercih edilirse saç çizgisinde iz kalır. Ayrıca FUE yöntemi, FUT yöntemine göre daha uzun saatler sürer ancak iyileşme süreci FUT yöntemine göre daha hızlıdır.

4) Ameliyat Sayısı: Saç ekimi operasyonlarının çoğu tek seansta yapılır ancak saçsız bölgeniz geniştir; ameliyat iki veya daha fazla kez uygulanabilir. Doktorunuz saç köklerini tek tek greftlediği için işlem zaman alır. Folikül ihtiyacı 5000 greftten fazlaysa, tüm kel alanı kapatmak için ikinci veya daha fazla seansa ihtiyacınız olacaktır.

5) Estetik cerrahın yüksek kalifikasyonu: Ameliyatın başarısı, yüksek nitelikli ve deneyimli plastik cerrahlara bağlıdır. Saç ekimi cerrahlarının üst düzey eğitime sahip olmaları gerekir çünkü operasyon, doktorun el becerisi ile en iyi sonuçları sunacaktır. Ayrıca en iyi cerrahlar en iyi ekiple birlikte çalışır. Böylece mükemmel sonuçlar hasta için kaçınılmaz hale gelecektir.

6) Cerrahın Deneyimi: En iyi, yeteneği ve tecrübesi yüksek cerrahı tercih ederseniz, operasyon maliyeti diğerlerine göre daha yüksek olacaktır. Çoğu yüksek ücretlerle tıbbi konsültasyon sağlar. Başarılı bir operasyon gerçekleştirme konusunda itibar sahibi olan cerrah, mükemmel operasyon sonuçları sağlayacaktır.

7)Saç ekim kliniğinin popülaritesi: Saç ekim kliniğinin itibarı diğerlerinden daha yüksek olduğunda, genellikle daha fazla fiyat isterler. Daha popüler cerrahlar, ortalama kliniklerden daha yüksek bir maliyet talep edecektir. Örneğin, birkaç Hint kliniği hastaları için son derece yüksek hizmetler sunar, bu nedenle operasyonların maliyeti genel kliniklerden daha yüksektir.

8) Kliniğin yeri: Saç ekimi ameliyatı kliniğin konumundan etkilenir. Bazı klinikler ek hizmetler sunar. Örneğin ameliyat süreci ve iyileşme sürecinde otel hizmeti verebilirler. Dolayısıyla bu avantajlar maliyeti değiştirecektir.

9) Vücuttaki donör greftler: Saç ekimi operasyonu olacak hastanın donör olabilmesi için yeterli miktarda sağlıklı saç köküne sahip olması gerekir. Hastanın başının arkasında veya yanında yeterli miktarda kıl kökü yoksa, sakal, göğüs gibi vücudun diğer bölgelerinden kökler alınır. Bu foliküllerin hasat edilmesi daha zordur çünkü daha hassastırlar, daha fazla beceri ve yüksek düzeyde uzmanlık gerekir. İlerleme daha zor olacak ve ameliyatın fiyatını etkileyecektir.

10) Danışma (tanı süreci): Bazı saç ekimi klinikleri tedavi hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ancak çoğu klinik konsültasyon için ücret talep etmektedir. Bu süreçte öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere ulaşabileceksiniz. Ayrıca tüm sorularınız cerrah tarafından cevaplanacaktır. Böylece operasyon sırasındaki aşamalar ile kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Kısacası saç ekimi operasyonunun maliyeti birçok nedenden dolayı etkilenmektedir. Önemli faktör, istediğiniz en iyi sonucu aldığınızdan emin olmanız gerektiğidir. Bu değişkenler ameliyat fiyatını etkiledi ancak kalıcı, sağlıklı ve doğal bir görünüm elde etmek için de gerekli olacaktır.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021