Saç Ekim Uzmanları ISHRS 29. Dünya Kongresi’nde Buluştu

Sac-Ekim-Uzmanlari-29.-Dunya-Kongresinde-Bulustu.jpg

Saç ekim uzmanları, Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği (ISHRS) 29. Dünya Kongresi’nde bir araya geldi.

Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği (ISHRS) üyeleri dünyadaki meslektaşları ile saç restorasyon cerrahisi alanındaki meslektaşları ile 29. Dünya Kongresi etkinliğinde bir araya geldi.

Pandeminin başlangıcından bu yana, ISHRS COVID-19 Görev Gücü, saç restorasyon hastalarını ve doktorların uygulamalarını korumak için güvenlik protokolleri oluşturmak üzere özenle çalıştı. Toplantıya şahsen katılamayanlar için, ISHRS, geleneksel bilimsel sunumların yerini alan popüler yeni CSI Sunumlarını (Örnekler, Çalışmalar ve Yenilikler) kapsayan toplantıyı takip eden haftalarda talep üzerine sanal bir formatla sunuyor.

FISHRS Program Başkanı Marie A. Schambach, “Son zamanlarda karşılaştığımız olağanüstü belirsizliğe rağmen, ISHRS, COVID-19 görevlilerimizin sıkı çalışması, liderliğimiz ve üyelerimizin işbirliği sayesinde, üyelerimizi ilk eğitim toplantımıza – yıllık dünya kongresine – tekrar davet etmekten heyecan duymaktadır. Hepimiz birbirimizle tanışma, birbirimizden bir şeyler öğrenme ve birbirimizin arkadaşlığından tekrar yüz yüze keyif alma fırsatı için son derece minnettarız.” dedi.

Üç günlük toplantı, gerçek saç ekim uzmanları olan saç restorasyon hekimleri için eşsiz eğitim fırsatları sunuyor. COVID-19 ve Saç Dökülmesi üzerine bir oturum da dahil olmak üzere on genel oturum gerçekleşti. Birkaç seansta cerrahi teknikler, yenilikler, çıkarma ve yerleştirme sırasında dikkatli estetik ve biyolojik ve yeni tedaviler hakkındaki güncellemeler üzerinde duruldu. Yüz yüze katılımcılar ayrıca dört özel Odak Oturumuna, bir Morbidite ve Mortalite (M&M) Konferansına ve sosyal etkinliklere katılabildi.

Toplantıda öne çıkan diğer bir konu ise dünyaca ünlü üç konuşmacının sunumları oldu:

  • Irvine, California Üniversitesi Dermatoloji Klinik Araştırmaları Başkan Yardımcısı Dr. Natasha Atanaskova Mesinkovska, “Derin Öğrenmeyi Optik Tutarlılık Tomografi Görüntüleme ile Saç Derisindeki Saç ve Folikül Sayılarını Belirlemek için Birleştirmek”.
  • Central Michigan Üniversitesi’nde Klinik Profesör ve Psikodermatoloji Kliniği Direktörü Dr. Mohammad Jafferany “Psikotrikoloji: Saç Hastalıklarının Psikiyatrik Yönleri”
  • Manchester, İngiltere merkezli HairClone’un Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Paul Kemp, “Saç Klonlama Vaadinin Evrimi, Saç Hücresi Klonlamanın Uygulamanıza Nasıl Uyacağı”

2019’da başlatılan Fight the FIGHT küresel tüketici bilinçlendirme kampanyası (Fight the Fraudulent, Illicit Global Hair Transplants) hakkında güncellemeler sağlamak için bir oturum gerçekleştirildi. ISHRS, kampanyanın bir parçası olarak, 11 Kasım 2021 tarihinde düzenlenecek ilk “Dünya Saç Ekimi Restorasyon Günü”ne ev sahipliği yapacağını duyurdu. ISHRS doktorları, yasadışı kliniklerden saç ekimi ameliyatı mağduru olan ve düzeltilmeyi bekleyen daha fazla hastanın kliniklerine geldiğini bildiriyor.

ISHRS İcra Direktörü Victoria Ceh, “Hikayeler ve fotoğraflar yürek parçalayıcı” dedi. “Pek çok genç kişi kafa derileri kelimenin tam anlamıyla katledildi. Birçoğu tamir edilemez. Bu karaborsa kliniklerinde düşük bir fiyata saç vaat ediliyor.”

Sorun büyüyor ve ISHRS üyeleri yardım etmek için uzmanlıklarını kullanıyor. Dünya Saç Ekimi Restorasyon Günü’nde, katılan ISHRS doktor üyeleri, mümkün olduğunda, yasadışı kliniklerden saç ekimi mağduru olan hastalara ücretsiz onarıcı cerrahi ile yardım edecek. Daha fazla bilgi şu adreste bulunabilir: HairRepairDay.org .

ISHRS hakkında

Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği (ISHRS), kar amacı gütmeyen küresel bir tıp birliğidir ve dünya çapında 70 ülkede 1.000 üye ile saç dökülmesi tedavisi ve restorasyonu konusunda öncü bir kurumdur. Her şeyden önce, ISHRS, tıbbi saç restorasyon sektöründe en yüksek tıbbi uygulama, tıp etiği ve araştırma standartlarını teşvik ederek hasta sonuçlarında mükemmellik taahhüdünde bulunur.

ISHRS ayrıca saç ekimi cerrahisinde uzmanlaşmış doktorlara sürekli tıp eğitimi sağlar ve saç dökülmesinden ve en yaygın olarak androgenetik alopesi – erkek tipi kellik ve kadın tipi saç dökülmesinden mustarip hastalara tıbbi ve cerrahi tedaviler hakkında en son bilgileri sunar. Saç restorasyon cerrahisi alanında profesyoneller için sürekli kalite iyileştirme ve eğitimini teşvik eden ilk uluslararası toplum olarak 1993 yılında kurulmuştur. Daha fazla bilgi için ISHRS.org adresini ziyaret edin. Doğru saç ekim uzmanları ile görüşmek ve ücretsiz saç analizi için bize WhatsApp üzerinden ulaşın!

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Meditürk Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Gerçek

Bu yazı ve medikal çeviri konusunda hizmetler sunan simultane tercüme adresi Hesaplı Çeviri’ye teşekkürler.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021