Saç Ekim Sonuçları Açısından Belirleyici Faktörler

Sac-Ekim-Sonuclari-Acisindan-Belirleyici-Faktorler.jpg

Saç ekim sonuçları açısından belirleyici faktörleri kaleme aldığımız bu yazıda teknolojideki gelişmeler sayesinde hastalara doğal görünen sonuçlar vaat eden bu prosedürün sonrasına bakıyoruz.

En iyi saç ekim sonuçları, teknolojik imkanlar kadar büyük ölçüde seçtiğiniz cerraha bağlıdır. Saç konusunda en etkili çözüme ulaşmak isteyen hasta adayları, doğal olarak, saç dökülmesinden anlayan ve düzenli olarak saç ekimi yapan bir doktor seçmek ister. Alanında yetkin bir saç ekim uzmanı yıllara yayılan deneyimleri sayesinde saç dökülmesi ve buna ilişkin en etkin çözümler hakkında çok sayıda opsiyon sunar. Birçoğu ayrıca saç ekimi gerçekleştirir ve saç ekimi için iyi bir aday olup olmadığınızı size söyleyebilir.

istanbulun en iyi saç ekim merkezi (4) istanbulun en iyi saç ekim merkezi (2)

Etkili Saç Ekim Sonuçları için Muayene ve Tetkik Şarttır

Tüm ziyaretçilerimize ücretsiz olarak sunduğumuz saç muayenesi ve ihtiyaç analiziyle saç ekim operasyonuna uygunluğu belirliyor, bu aşamada kan testi ve kişinin sağlık geçmişini içeren bir konsültasyon işlemi gerçekleştiriyoruz. Uygulamalarımızda ISHRS gibi kurumların uygulamalarını dikkate alıyoruz. Ekilecek saçların alındığı donör bölgenin elverdiği ölçüde, mümkün olan en yüksek sayıda alınan saç kökleri (greft nedir), uygulanacak bölgeye sıkça ekiliyor.  Bu işlem yapılırken saçların doğal yönünde olmasına dikkat ediyoruz. Kişinin saçlarına en doğal görünümü verebilmek adına en yüksek adetlerde ekim yapmayı hedefliyoruz, bunun için de tüm tecrübemiz ve dikkatimizle çalışıyoruz. 20 binin üzerinde olan geçmiş operasyonlarımızda da yaptığımız gibi önceliğimiz doğal görünüm ve insanların memnuniyettir.

Saç Ekimi Operasyonu Ortalama Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi operasyonu yapılacak greft sayısına göre değişmekle birlikte ortalama 4-8 saat süren bir işlemdir. Hasta sadece anestezi uygulamasını hisseder. Saç, ekimden 3 ay sonra uzamaya başlar. Ayda yaklaşık 1 cm uzar. Ekim yapılır, saç kökleri uyarılır ve ekilen saçların %75’inin 6. ayda çıkması beklenir.

Ümit Erdim Saç Ekimi

En İyi Saç Ekim Sonuçları Ne Zaman Alınır?

Çoğu hasta, ameliyattan altı ila dokuz ay sonra sonuçları görür. Bazı hastalar için 12 ay sürer. Ameliyattan iki ila sekiz hafta sonra ekilen saçların döküleceğini bilmek önemlidir. Bu normal bir durumdur. Üçüncü aya kadar saç, ekimi yapılmadan önceki haline kıyasla daha ince görünebilir. Doktorumuz tarafından saç yapınız, saç kalınlığınız ve saç renginiz hesaplanarak ekim yapılacak alanın boyutu, donör bölgeden alınabilecek greft sayısı ve yapılacak ekim sıklığı  ücretsiz olarak değerlendirilmektedir.

Her Ay En İyi Saç Ekimi Sonucunu Nasıl Elde Edebilirsiniz?

Saç ekimi ameliyatından sonra, hastanın herhangi bir sorununa zamanında müdahale edilebilmesi için doktor ile gerekli takipleri yapması gerekir. Öte yandan işlemi yapacak cerrahın hastanın beklentilerini, sağlık sorunlarını ve varsa altta yatan sorunları bilmesi gerekir.

Saç ekimi sonrası iyileşmenin ilk 15 günü, işlemin başarısını belirler. Bu on beş gün içinde herhangi bir sorun veya önemli bir yan etki olması durumunda saç ekimi başarısız olarak kabul edilir. Bu durumda aşağıdaki tedbirleri göz ardı etmemek önem taşır.

  • Saç derisini tuz, kir veya klordan korumak için yüzmeye gitmekten kaçının.
  • Alkol içmeyi tamamen bırakın.
  • Ağır ağırlıklar kaldırmayın veya ağır nesneler yüklemeyin.
  • Başı örtmeden güneşe çıkmaktan kaçının. Aksi takdirde, güneş ışığı terlemeye neden olarak kaşınmanıza neden olabilir.
  • Egzersiz yaparken sadece hafif duruşlar veya egzersizler yapın. 

Ucuz Saç Ekimi 4 Saç Ekimi Sonuçları (3)

Neden Meditürk?

Hayalini kurduğunuz saçlara son teknolojiler kullanılarak ulaşmanız mümkün. FUE veya DHI saç ekimi teknikleri kullanılarak saç ekimi yapılan kliniğimizde bunlar haricinde acısız ve ağrısız saç ekim operasyonları da gerçekleşmektedir.. Peki, ağrısız ve acısız saç ekimi nasıl olur?

Saç ekimine karar vermeyi geciktiren en yaygın sebeplerden biri operasyondan korkulmasıdır.
Bu korkuları kısaca açıklama getirmek gerekirse;

  • Saç, kaş, sakal veya bıyık ekimi operasyonları en kısa süren, en acısız ve yine kişileri en kısa sürelerle sosyal hayattan ayıran estetik operasyonlardır.
  • Özellikle operasyonun uygulama aşamasından çekinenler kişiler için iğnesiz / ağrısız anestezi yöntemi olan Comfort-in adıyla sunulan yöntem ile de uygulama yapılabilmektedir. Bu yöntemde uygulama mantığı, iğne yerine basınç ile deri altına püskürtülen anestezi sıvısı bölgesel uyuşma sağlamaktır. Hem iğne acısından sizi kurtarır hem de iğneye göre daha geniş bir alana ilacı yaymayı sağlar.
    Bu yöntemle operasyonlar daha cazip bir hale gelmiştir.

10.000’den fazla başarılı operasyon tamamlamış kliniğimiz için farklı operasyon teknikleri kullanarak güçlü saçlara ulaşmanız mümkün. Saç ekim sonuçları yukarıda yazıldığı üzere uzmanın becerisine ve kullanmış oldukları tekniklerin yeterliliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Aynaya baktığınızda karışlaştığınız görüntüden rahatsızlık duyuyor ve özgüveninizi zedelediğini düşünüyorsanız Meditürk’te bir başlangıç yapmanın tam sırası.

En etkili saç ekim sonuçları ile doğal görünüm ve memnuniyet için bize ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021