Saç Ekim Merkezleri Arasında Neden Meditürk?

Sac-Ekim-Merkezleri.webp

Saç ekim merkezleri arasında Meditürk, 10 yılı aşkın deneyime sahip kadrosuyla ön plana çıkıyor. Sonuçlarımızı inceleyin ve en iyi hizmet için bize hemen ulaşın!

Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 Saç Ekim Merkezleri 3Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 Saç Ekim Merkezleri 2

Saç ekim merkezleri tarafından sıkça cevaplanan bazı sorular aşağıdaki gibidir.

Saç Ekim Merkezleri ve Süreçleri

Saç ekim merkezleri kendilerine bu çok önemli karar öncesinde başvuran hastalarını aşağıdaki konularda bilgilendirmelidir.

Saç ekimi neden yapılır?
Bazı insanlar saçlarını kaybettiği için yapılır. Androgenetik alopesi, tıbbi tedavi ile geçici olarak durdurulabilmesine rağmen ilerler.

Saç ekimi hangi adımlardan oluşur?

Temel olarak saç ekimi, saç derisinin hala bol saçlı olan bir bölgesindeki saç köklerinin, kök olmayan bölgelere nakledilmesidir. Bu kılcal greft sayesinde saç derisinin kel olan bölgeleri doldurulana kadar bir sensta veya kademeli olarak farklı seanslarda saç ekimi yapılır. Alınan kökler yeni yerlerinde doğal olarak büyüdüğü için elde edilen sonuçlar oldukça tatmin edicidir. Erkeklerde ekilen saçlar erkeklik hormonunun etkisine maruz kaldığı için serviko-oksipital bölgeden elde edilir.

Saç ekimi için nasıl hazırlık yapılmalı?
Saç ekiminden önce, operasyondan yaklaşık bir ay önce alıcı bölgeye günde beş dakika masaj yapmak uygundur. Müdahaleden en az bir hafta önce sigarayı bırakmak da önemlidir. Bir gün önce hasta hafif bir akşam yemeği yemeli ve alkol alımından kaçınmalıdır.

Saç ekimi nasıl yapılır?
Saç ekim merkezleri, saç dökülmesine dirençli bölgelerden saç telleri ile birlikte köklerini tek tek toplayıp kanallar açılarak saçsız bölgelere uygun şekilde ekilmesi işlemini tamamlar.

Saç ekim merkezleri hangi teknikleri kullanır?
Saç ekim merkezleri saç ekimi için FUE adı verilen kanal tekniği ve DHI (Choi Pen) teknikleri kullanır. Kanal tekniği için elde edilen greftlerin ekilmesi için ilk kanallar açılır. DHI saç ekimi tekniğinde ise kökler kanal açılmadan direkt olarak ekilir.

FUE saç ekimi nasıl yapılır?

Günümüzde oldukça doğal ve tatmin edici sonuçlar veren FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği en çok tercih edilen yöntemdir. Bu teknikle kökler tek tek alınarak saç eksikliği olan bölgeye ekilir. Foliküller kulakların arasındaki, başın arkasındaki bölgeden alınabilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır. FUE tekniği ile tek seansta 4000 veya 5000 greft saç ekimi kolaylıkla yapılır.

DHI saç ekimi (choi saç ekimi) nedir? Nasıl yapılır?
“Kalem tekniği” veya “Choi Pen” olarak bilinen saç ekimi tekniği değil, uygulama yöntemidir. DHI kalem (Choi Pen) saç ekimi, donör bölgeden toplanan köklerin DHI kalemleri yardımıyla belirlenen alana nakledildiği bir tekniktir.

Saç ekim sonrası bakım
Saç ekim sonrası bakım kullanılan tekniğe göre değişecektir. Genel olarak hasta ilk birkaç gün saçının herhangi bir yüzeyle temas etmesinden kaçınmalı ve saçlarını iyice yıkamalıdır.

Özellikle erkeklerin karşılaştığı kozmetik problemlerin başında saç dökülmesi gelmekte olup, günümüzde bu problemin en belirgin çözümü saç ekimidir. Saç ekimi tarihinde tedavi işlemleri, saçsız alana küçültme ve punch greft adı verilen yarım santimetre çapındaki alanlardan örnekleme ve saçsız alana ekim şeklinde başlar. Son yıllardaki belirli teknolojik gelişmelerle birlikte, teknik daha rafine, estetik açıdan hoş ve daha doğal görünen sonuçlar üretebilir hale geldi.

Saç ekimi süresi nasıl belirlenir? (Kaç kök ve ne kadar greft gerektiği belirlenmeli ve hastaya saç ekimi işlemi hakkında bilgi verilmelidir.)
Saç ekimi ihtiyacı olan hastanın planlaması ilk konsültasyon sırasında yapılır. Planlama yapılırken hastanın saç derisi ve köklerinin durumu kontrol edilir. Saç ekimi normlarına uyularak, greft olarak kaç köke ihtiyaç olduğu konusunda hasta bilgilendirilir. Hasta ekime karar verdikten sonra randevu verilir.
Randevu günü hasta saç ekim ünitesine kabul edilir. Donör ve alıcı alanlar bir kez daha planlanır. Gerekli testler yapıldıktan sonra herhangi bir sorun yoksa işlem için hastanın saçı kesilir. Saç kesiminin ardından saç köklerinin alınacağı bölgeye lokal anestezi yapılır ve işleme başlanır. Yaklaşık süre 1.5 saattir. DHI tekniği kullanılacaksa hastaya yemek verilir ve ardından ekim işlemine geçilir. FUE tekniğinde ise greft toplama işlemi yapıldıktan sonra hastaya yemek verilerek ekim işlemi gerçekleştirilir. Prosedürün toplam süresi için standart 6-8 saattir. İşlem sonunda greftin alındığı bölgeye pansuman yapılır. İlaç ve süreç hakkında bilgi verildikten sonra hasta taburcu edilir.

Saç ekimi herkese yapılabilir mi?
Saç ekimi konusunda cinsiyetler arasında fark yoktur. Genç hastalar için hastanın saç dökülmesi, kel noktası ve kaybın devam edip etmediği kontrol edilir. Saç dökülmesi kalıcı ise ve kellik çok büyük değilse hasta dermatoloji bölümüne yönlendirilir ve gerekli tedavi uygulanır.

Saç Ekim Merkezleri Arasında Meditürk

Saç ekim merkezleri arasında farklılaşan Meditürk’te ilk konsültasyonda bir profesyonel, kişisel geçmişinizi, sigara içme, ilaç kullanımı vb. ve ardından kişisel saç geçmişi, kalıtım faktörü, ilaç kullanımı ve yapılan tedavileri değerlendirecektir. Oradan saç dökülmesini etkileyen faktörler ve hastanın estetik isteği değerlendirilerek en uygun tedavi ve teknik önerilecektir. Meditürk’ün ücretsiz saç analizi hizmetinden yararlanmak için bize hemen ulaşın!

American Board of Hair Restoration Surgery: ABHRSESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021