Saç Ekim Merkezi Seçerken Dikkat!

Sac-Ekim-Merkezi-Secerken-Dikkat.jpg

Saç Ekim Merkezi Seçerken Dikkat!

Saç ekim merkezi seçmek bazen hasta adayları için zorlu bir süreç olabilir. Bu yazıda saç ekim merkezini seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları sizin için derledik! Bu anlatılan faktörlerin saç ekim restorasyonunuzda ışık tutması dileğiyle. Keyifli okumalar.

Saç Ekim Merkezi Kadrosu

İlk faktör ameliyatı yapan kişinin yetkinliği ve geçmiş deneyimidir. Temel cerrahi eğitimi olmayan ya da birçok komplikasyona şahitlik etmiş ve bunları aşmış bir kişiye saçlarınızı emanet etmek istemezsiniz. İlgili saç ekim merkezi kadrosunu incelerken dikkatli olunmalı ve mutlaka bir tanışma ve analiz seansı gerçekleştirilmelidir.

Saç Ekim Alanındaki Deneyim

Bir sonraki kriter saç ekimi ameliyatı yapan doktorun tecrübesi olacaktır. Her  uzman saç ekimi prosedürü konusunda eğitimli değildir ve bu işlemin öğrenme eğrisi oldukça zordur. Örneğin, FUE saç ekimi tekniğine ilişkin son gelişmeleri değil de eski kavramları takip eden ve kendini güncellemeyen deneyimli bir doktor kötü bir seçim olabilecektir. Bu nedenle, belki de en az on yıllık deneyime sahip ve güncel kavramları sürekli takip eden bir saç uzmanı bulmanız faydalı olacaktır.

Teknik Bilgi

İmplantasyon sırasında, azami özen ve dikkatle, hastaya en iyi doğal görünümü sağlamak için folikül ünitesi/greft saç ekimi cerrahının birincil sorumluluğudur. Saç çizgisi tasarımı, doğru açıda ve doğru yönde yapılması gereken en estetik saç ekimidir. Saçsız alandaki saç restorasyonunun doğal görünmesi için greftin zikzak deseninde yerleştirilmesi çok önemlidir. Saç çizgisi tasarımı, cerrahın en iyi saç ekimi prosedürünü elde etmek için hastanın yüz profiline göre belirli bir yön çizgisi tanımlamasını gerektirir.

Kullanılan Yöntemler

Saç ekimi prosedürü çok karmaşıktır, bu da sonuçları daha da iyi hale getirir. Bu durumda saç ekim merkezi, ameliyatı gerçekleştirmek için en son teknolojiye ve yöntemlere sahip olmalıdır. Saç ekimine dair tüm gelişmeleri takip eden Meditürk Klinik FUE saç ekimi, DHI saç ekimi ve choi implanter saç ekimi gibi birçok uygulamayla en kaliteli saç ekim sonuçlarını sağlıyor.

Klinik Ekibi

Bireysel uzman tedavisi saç ekiminde yeterli olmayacaktır. Ekip çalışması, tek bir saç ekim uzmanının görevini yapmasından daha iyidir. Ayrıca, deneyimli bir uzman liderliğinde ve genç cerrahlardan oluşan bir ekiple, deneyimler ve teknikler bir sonraki meslektaş grubuna aktarılmış olur. Hastanın tüm faydalı uygulamalardan yararlanması için meslektaşlar arasında iş bölümü yapılması sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturacaktır. Aynı dili konuşan doktorların ortak bir amaç için birlikte çalışması hasta için en iyi sonucu getirecektir.

Merkezdeki Personelinin Yaklaşımı

Bir saç ekim merkezi, sizinle uygulanacak prosedürü ve bütçeyi paylaşmanın dışında analiz işleminde neler yapıldığını, iyileşme sürecinin aşamalarını ve olası durumları teker teker paylaşmalıdır. Bu noktada, detayları öğrenmek aklınızdaki tüm soruları paylaşabilmelisiniz. Burada istihdam edilen kişi sabit bilgileri tekrarlamak yerine doyurucu bilgiler sunmalı ve işlemin detaylarıyla ilgili herhangi bir şüphe ile karşı karşıya kaldığınızda sizi ilgili uzmana yönlendirmelidir.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021