Saç Ekim Maliyeti

Sac-Ekim-Maliyeti.jpg

Saç ekim maliyeti, saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri. Bu  yazımızda saç ekim maliyeti hakkında önemli ipuçları sağlamak istedik.

Saç kaybının başladığı durumlarda erken önlem almak ve saç ekimi yaptırmak psikolojik boyutları da düşünürsek vereceğiniz en iyi karar olabilir. Fakat saç ekimi ne kadara mal olur? Bu sorunun net ve basit bir cevabı yok. Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, saç ekimi prosedürü için ne kadar ödeyeceğiniz, nerede yaşadığınız ve işlemin nerede yapıldığı, FUT veya FUE’yi tercih edip etmediğiniz, seçtiğiniz cerrah gibi birçok faktöre bağldır. Gelin, bu faktörleri hızlıca gözden geçirelim:

Saç Dökülmesinin Boyutu

Saç dökülmesinin başladığı anda doktora başvurmak en makul çözümdür. Küçük saç dökülmesi ve incelmesinin tedavisi, kafa derisinin büyük bir bölümünü açığa çıkaran şiddetli dökülmelerden daha uygun olacaktır. Amerika Saç Dökülmesi Derneği‘ne göre (evet, yurt dışında bunu için bir dernek var), 50 yaşına kadar, 10 erkekten 8’inden fazlasında belirgin saç seyrelmesi gerçekleşiyor. Kadınlarda ise 2 kadından 1’inde belirgin saç dökülmesi görülüyor.

Greft sayısı ve Saç Ekimi Maliyeti

3000 greft saç ekimi maliyeti gibi sorgulardan da anlaşılacağı gibi saçta uygulanacak greft sayısı önemli maliyet unsurlarından biri… Meditürk gibi sayılı sayıda klinik “sınırsız greft” veya “garantili saç ekimi” anlayışını benimseyerek saç ekim fiyatı ile ilgili hesaplamayı greft sayısından ziyade bütüncül bir yaklaşımla yapıyor. Saç ekim maliyeti karşılaştırmasında greftler ve folikül arasındaki farkı anlamak gerekir. Folikül kök, şaft ve tüm saç teline atıfta bulunur. Greft ise, saç ekilecek hedef bölgeye implante edilen birimdir. Greftler birden fazla folikülden oluşabilir. Her greft ortalama 2-3 foliküldür. Çoğu saç ekim uzmanı, saç çizgisinin kenarı boyunca tek folikülden oluşan greftleri ve diğer alanlarda çok foliküllü greftleri kullanır.

Saç Ekimi Tekniği

Seçtiğiniz prosedür türü foliküler ünite transplantasyonu (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) ile bağlantılı olarak farklı süreçlerden oluşur. FUE, son teknoloji bir saç ekim yöntemidir. FUE saç ekimi, foliküler ünite transplantasyonundan (FUT) daha maliyetlidir ancak daha iyi sonuçlar verir.

Saç Ekim Utzmanı

Hair Transplant gibi sektörde en iyi uzmanlardan biri olarak kabul edilen bir saç ekim doktoru veya uzmanı ciddi emek ve efor karşılığında ortalamanın biraz daha üstünde bir ücret alabilir. Ancak birkaç ünlünün saç ekim prosedürünü üstlenmek bir uzmanı veya merkezi en iyi hizmet sağlayıcı da yapmaz. Size nasıl bir tedavi planlaması ve sonuç sunulduğunu baştan araştırmanız tavsiye edilir.

Seyahat masrafları

Doktorun veya merkezin talep edeceği bir maliyet olmasa da göz önünde bulundurulmalıdır. Bazen en iyi uzmanı bulmak için seyahat etmeniz gerekebilir. Meditürk Klinik, size transfer dahil saç ekimi çözümleri de sunuyor!

 ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021