Tıraşsız Saç Ekimi


Tıraşsız saç ekimi, toplumsal ve estetik kaygılarla tercih edilebilen saç ekimi uygulamamızdır. Saç ekimi için yoğun araştırmalarınızda saç ekiminde alıcı veya donör bölgedeki mevcut saçların tıraş edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ameliyattan sonra yeterince gizlenemeyen kabuklar ve kızarıklıklar oluşabildiğinden, özellikle müşterileriyle çok etkileşim halinde olan ve normal görünümlerine hızlıca kavuşmak isteyen bireyler bu durumu ideal olarak görmez.

istanbulun en iyi saç ekim merkezi (3) istanbulun en iyi saç ekim merkezi (4)

Ekim yapılacak alanlar çok dar bir bölgeyi teşkil ediyorsa; örneğin, gerileyen saç çizgisi veya alın bölgesinde ekim gibi bir uygulama yapılacaksa saç ekimini kesim işlemi olmaksızın yapmak da mümkündür. Peki, uygulama nasıl ve ne gibi maliyetler getiriyor?

İki Yöntemle Tıraşsız Saç Ekimi

Pretrimmed tıraşsız FUE yöntemi ile ön kesim sonrasında foliküler birimler alınır ve ilgili bölgeye uygulanır. Bu yöntemde, alınacak saçlar (foliküler üniteler) özel makaslarla uzun saçlar arasında kısa kesilir. Sadece kaldırılması gereken birimler kesilir! Bunlar kısa kesildiğinde 0,75-0,9 mm’lik ince iğneler kullanılarak FUE saç ekimi ile çıkarılır.

Doğrudan Nonshaven FUE yöntemiyle ise aynı anda kısaltma ve ekstraksiyon işlemi yapılır. Yani alınacak saçlar (foliküler üniteler) önceden makasla tek tek kesilmez, çıkarılacak saçlar/foliküler üniteler kesilir ve hemen ardından alınır.

Her şeyden önce, operasyonu gerçekleştiren saç cerrahının becerileri operasyonun başarısını belirler! Başarılı sonuçlar için vazgeçilmez olan temel gereksinimleri karşılamak için Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ile fazlaca deneyim kazanmak gerekir. Özellikle, transeksiyon oranını (kopmuş foliküler ünite/FU’lar/greft sayısı) mümkün olduğunca düşük tutmak açısından elzemdir

Tıraşsız Saç Ekimi Ekonomik mi?

Çoğu klinik, genellikle tıraşsız saç ekimi tedavisi sunmaz, çünkü bu prosedür, kliniğin iş akışı açısından detaylı bir planlama gerektirdiği gibi maliyetledir de. Bununla birlikte, bu özel operasyonun başarısı, FUE veya FUT tedavisinde olduğu gibi doğru saç uzmanı ile çalışmayı gerektirir. Her halükarda, başarılı bir tedavi için riskleri minimize etmek ve en iyi iyileşme koşullarının yanı sıra en iyi maliyetler için Meditürk’ün deneyimli ve tanınmış saç ekim ekibine güvenebilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi

Anlaşılır bir şekilde estetik kaygı saç ekiminde kritik bir faktördür. Özellikle iyileşme döneminde dış görünüşüne önem veren kadınlar ve özellikle dış görünüşün kritik olduğu mesleklerde çalışanlar bu işlemle ilgilenmektedir. Tıraşsız saç ekimi oldukça yeni geliştirilmiş ve oldukça başarılıdır. Yöntem, saçın tıraş edilmemesi veya kısaltılmamasını içerir. Bu da iyileşme süresi kısıtlı olan veya nakil olduğunun belli olmasını istemeyenlerin tercih etmesini sağlıyor. Ayrıca saçlarının görünümüne ve uzunluğuna çok önem verenler de bu yöntemi tercih edebilirler. Mevcut nakil teknolojisindeki gelişmeler sayesinde bu yöntem artık hastalar için kullanılabilir.

Bu nakil yöntemi işlemi için hem FUT hem de FUE yöntemleri kullanılsa da, cerrahlar FUT yönteminin birçok dezavantajı nedeniyle FUE’yi tercih etme eğilimindedir.

Prosedür, kritik uzmanlık gerektirirken çok fazla zaman ve çaba gerektirir. Bu prosedür aynı zamanda oldukça dikkatli bir bakım sonrası süreci gerektirir. Yine de estetik ve sosyal kaygılar nedeniyle istediği saç ekimini ertelemek zorunda kalanlar için oldukça uygundur.

Çevresindekilerin ameliyat olduklarını bilmelerini istemedikleri için saç ekimi yaptırmak istemeyen çok sayıda hasta vardır, bu da hastaların ameliyatı ertelemesine veya sadece zamanında yaptırmamasına neden olabilir. Tıraşsız saç ekimi bu endişe ve kaygıların bir çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntemi deneyimleyen herkes birkaç saat sonra sosyal hayatına dönebilir. Saçlar da doğal görünüyor ve kimse ameliyat olduğunuzu söyleyemez. Ancak hasta operasyondan sonra yaklaşık 3 hafta ile 3 ay arasında bir şok kaybı yaşayabilir. Bu sadece geçici bir durumdur ve saçlar en kısa sürede uzar. Uzun tüyler mikrop ve bakteri üretebileceğinden hijyenik bir çalışma ortamı sağlamak kolay değildir.

Her hastanın baştan sona mutlu kalmasını sağlamak için hastalarımızın saçlarının büyümesini ve genel görünümünü iyileştirmeye odaklanan Meditürk Klinik’te tıraşsız saç ekimi sağlıyoruz.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonuçları

Son birkaç yılda bilim adamları ve uzmanlar saç ekimini geliştirdiler. Profesyonel klinikler, her müşteri için tam garantili ve başarılı sonuçlar sunar. Tıraşsız saç ekimi de teknolojik gelişmelerden yararlanmıştır. Tıraşsız saç ekimi deneyimi yaşatan kliniğimizde saçınızı bile kesmeden tamamen başarılı bir operasyon geçirebilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları

Öncelikle tıraşsız saç ekimi klinik ve doktor açısından bir avantaj sağlamaz. Bu nedenle tek gayemiz hastalarımızın memnuniyetidir.

  • Saç ekiminden sonra saç şekliniz değişmez.
  • Saç, bölgedeki estetik olmayan görüntüyü ortadan kaldıracaktır.
  • Sosyal ve günlük hayatınıza çok daha hızlı dönebilirsiniz.
  • Müşterilerin saç boyutunu geri almak için aylarca beklemesi gerekmez.
  • Saçlarını tıraş etmek istemeyen kadınlar ve erkekler bu yöntemi rahatlıkla tercih edebilirler.

Tıraşsız Saç Ekimi Dezavantajları

Öncelikle geleneksel saç ekimi ile tıraşsız saç ekimi arasında sonuç açısından hiçbir fark yoktur. Dışarıdan aynı görünürler. Geleneksel yönteme göre daha fazla zaman ve emek gerektirir. İşlemin süresi greft sayısına göre değişiklik gösterebilir. Yaklaşık olarak geleneksel FUE yöntemi 5 saat sürer ve tıraşsız saç ekimi 8 saat sürebilir.

Meditürk ile Tıraşsız Saç Ekimi!

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi, mevcut saçlarının uzunluğunu korumak isteyenler için büyük başarı sağladığı kanıtlanmış, yeni geliştirilmiş bir yöntemdir. Birçok kişi, tüm ekim yöntemlerinin tıraş gerektirdiği izlenimi altında olabilir. Bazı yöntemler ve kişiler için durum böyle değildir.

Tam tıraş ihtiyacını önlemek için uzmanlar, bireylerin mevcut saç uzunluklarını korurken aynı zamanda güvenli ve özenle seçilmiş bir ekim yapılmasını sağlayacak bir yöntem geliştirdiler.

Geçmişten günümüze kıl ekim tekniklerine bakıldığında en son ve en yeni gelişme tıraşsız yöntemdir. Genellikle saçlarının uzunluğundan fedakarlık etmek istemeyen uzun saçlı kişiler bu yöntemi tercih etmektedir. Hastalarımız için en iyi sonucu sağlayıp sağlamayacağını analiz yoluyla değerlendiriyoruz. Böylelikle kullanılan yöntemin hastaya uygunluğu belirlenmiş oluyor. Meditürk Klinik olarak traşsız saç ekim yöntemlerinden hangisinin uygun olacağını belirlemek için hastalarımızla konsültasyon gerçekleştiriyoruz! Tıraşsız saç ekimi ile mükemmel saç ekimi sonuçları en güçlü olduğumuz yönlerden biri! Tüm sosyal ve pratik faktörler düşünülürse, bu saç ekimi belirli bir hasta grubu için rahat bir geçiş süreci sunabilir. Özellikle de profesyonel, sosyal ve özel hayatta keyifli bir saç ekim süreci için bize ulaşın!

Bazen saçlarınızın uzunluğundan feragat etmek ya da çevrenizdekilerin ameliyat olduğunuzu bilmelerini istememek gibi nedenler saç ekimi ameliyatlarını ertelemeye neden olabiliyor. Meditürk Klinik ile son teknoloji olan tıraşsız saç ekimi yöntemiyle bu endişelerinize dur diyebilirsiniz. Hair Transplant öncülüğünde açılan kliniğimizde profesyonel bir ekiple birlikte kaliteli, rahat ve konforlu bir tıraşsız saç ekimi deneyimi sunuyoruz. Randevu almayı unutmayın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021