Kaş Ekimi


Kaş ekimi, saç greftlerinin (fişlerin) kaş bölgenize aktarıldığı kozmetik bir işlemdir. Amaç, bu greftlerden yeni saçların çıkması ve daha dolgun bir görünüm elde etmektir.  Yüksek kemerli, yumuşak açılı, kalın ve düz. Bir kaşın anatomisi, imza görünümünüzü iletebilir.

Kaşlarınızı istediğiniz şekle sokmak için pek çok yöntem denemiş olabilirsiniz. Bunların başında çeşitli yağlar, ilaçlar ve kozmetik ürünleri geliyor. Ne yazık ki kullanılan bu ürünler kalıcı bir çözüm getirmiyor veya bir yere kadar sizi mutlu edebiliyor. Geleneksel olarak, ince veya seyrek kaşların çaresi, kaş kıllarını “doldurmak” için makyaj ürünlerine güvenmek olmuştur. Ancak, daha kalıcı bir çözüme artan bir ilgi var: kaş ekimi yöntemi.

Kaşların varlığını çoğu zaman hafife alıyoruz. Kaşlarınız, gözü çerçeveleyebilen ve genel yüz görünümünü iyileştirebilen en önemli yüz özelliklerinden biridir. Duyguları ifade etmede ve yüzünüzün estetik çekiciliğini arttırmada büyük rol oynarlar.

Kaşların dökülmesi, yaralanma, aşırı yolma veya genetik sonucu olarak ortaya çıkabilir ve eksik kaşların etkisi hem kadınlar hem de erkekler için derinden rahatsız edici olabilir.

Kaş ekimi, dökülen kaş kıllarınızı geri kazanmanıza ve kendi doğal kıllarınızla yeniden doğal bir kaş oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Kaş Ekiminde Prosedür Nasıldır?

Gerçek prosedür, geleneksel bir saç ekimine benzer. Kaş kılı greftleri kulaklarınızın üstündeki kıllardan alınır. Bir cerrah sadece tek tek kılları değil, kıl köklerini de transfer eder. Bu, ilk aktarılanlar düştüğünde kaşlarınızda yeni tüylerin çıkmasını sağlamaya yardımcı olur. Size genel anestezi verildikten sonra, bir cerrah kaşlarınızdaki folikül donör bölgelerinin yanı sıra ekim bölgelerinde küçük kesikler yapacaktır. Tüm süreç yaklaşık 2 ila 3 saat sürer.

Kaş Ekimi Sonrası Sizi Neler Bekliyor?

Kaş ekimi, hızlı bir iyileşme sağlayan, invaziv olmayan bir yüz kıl nakli tedavisidir. Hastalar kaş ekiminden hemen sonra klinikten ayrılabilirler. Ameliyattan sonraki ilk 4-5 gün boyunca, ciltte kum noktaları gibi görünebilen küçük kabuklar fark edeceksiniz. Bunlar dökülecek ve kaşları ameliyattan önceki görünümüne benzer bırakacaktır.

Kaş ekimi ameliyatından sonraki gün hastalar işlerine ve rutin aktivitelerinin çoğuna dönebilirler. Kaşlar 5 gün boyunca kuru tutulmalıdır. Ekilen saçlar normalde ameliyattan 2 ila 3 hafta sonra dökülür ve ardından 4 ay içinde yeniden çıkmaya başlar.

Kaş Ekiminde İyileşme Süreci Nasıldır?

Kaş ekimi için iyileşme süresi nispeten hızlıdır. İlk birkaç gün içinde kaşların çevresinde kabuklanma fark edeceksiniz. Ameliyatınızı takip eden 3 haftaya kadar ağır egzersizlerden kaçınmanız gerekebilir . Bölgede herhangi bir kanama, şişme veya irin yaşarsanız cerrahınızı arayın.

Birkaç hafta sonra ekilen saçların döküldüğünü görmeye başlayacaksınız. Bu tamamen normaldir. Yeni kaş kıllarınız önümüzdeki birkaç ay içinde uzamaya başlayacaktır. Bu arada ekilen kılları kaş boyuna göre kısaltmanız gerekebilir.

Kaş Ekiminde Maliyet

Kaş ekimi “tıbbi olmayan” bir prosedür olarak kabul edilir. Bu, genellikle sağlık sigortası kapsamında olmadığı anlamına gelir. Kaş ekimi, enjekte edilebilirler de dahil olmak üzere diğer kozmetik prosedürlere benzer.

Kaş ekiminizin tam fiyatı, bireysel ihtiyaçlarınıza, sağlayıcınıza ve yaşadığınız yere göre değişecektir. Uzmanımızla gerçekleştirecek olduğunuz konsültasyon sizlere daha kapsamlı bilgi sunar.

Neden Meditürk?

Kıl ekim uygulamalarında binlerce başarılı operasyona imzasını atmış olan kliniğimizde mutlu hastalara ulaşmak bizler için gururdur. Sizlerin istek ve beklentilerine göre planlanan kaş ekim uygulamalarımızda son teknolojileri kullanıyor ve size kalıcı, doğal ve güvenilir bir kaş ekim deneyimi sunuyoruz. Bir kliniğin sizin için güvenilir olması için önemli faktörlerden bazıları, iyi bir fikir alışverişine yani konsültasyona sahip olmaktır. Sizin kıl ekim operasyonundan beklentilerinizi anlayabilecek ve sizler için en uygun yöntemi belirleyebilecek bir analiz, kaş ekiminde çok önemlidir. Meditürk; konsültasyon, kaş ekim operasyonu, işlem sonrası iyileşme ve bakım, kontroller gibi kaş ekim yolculuğunuzun başından sonuna kadar size eşlik ediyor. Uygulama sonrasında irtibatta kalarak olası problem riskini olabildiğince azaltıyoruz. Hemen randevu alın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021