Hızlı İyileşen Saç Ekimi


Hızlı İyileşen Saç Ekimi

Hızlı iyileşen saç ekimi, modern hayatta en önemli değer olmaya devam zaman faktöründen hareketle acısız ve hızlı bir tedavi yöntemi sunmak için geliştirdiğimiz çözümümüz…

istanbulun en iyi saç ekim merkezi (4) istanbulun en iyi saç ekim merkezi Meditürk

Saç ekiminde 15 yıllık deneyimimiz sayesinde, saç ekimi yaptırmayı düşünen ancak kısa sürede tedavi bekleyen hastalarımız için hızlı iyileşen saç ekimini geliştirdik. Saç ekim sonuçları açısından en hızlı çözüm olarak adlandırabileceğimiz bu teknik, gelişmiş saç sağlığı uygulamaları kapsamında yara iyileştirici, mikrop kırıcı ve nemlendirici özellikler sunan bakım losyonu ve sprey solüsyon sayesinde uygulanıyor. Saçlar saç ekiminin ardından yıkama yapılmadan doğal, sağlıklı ve dolgun bir görünüm kazanıyor.

Rahat bir saç ekimi için etkili çözüm

Saç ekimi yaptığımız hastamız, hızlı iyileşen saç ekimi ile işlem sonrasında Meditürk Klinik’e sadece bir kez geliyor. Yoğun bir iş temposunda çalışıp sınırlı vakte sahip iş insanları veya şehiş dışında yaşayan bireyler bu şekilde çok hızlı ve rahat bir iyileşme süreci deneyimliyor. Hızlı iyileşen saç ekimi tüm analizler sonrasında özenli bir şekilde ektiğimiz saç köklerinin deriye hızlı ve sağlıklı bir şekilde tutunmasın yardımcı oluyor ve iyileşme süreci belirgin bir şekilde kısalıyor. Ortalama koşullarda köklerin istenen uzunluğa ulaşması 7-9 ayı bulabilirken aminoasit, mineral ve vitamin muhtevaya sahip sprey ve tablet alımıyla 4-5 ay içinde doğal, gür ve sağlıklı saçlara ulaşmak mümkün hale geliyor.

Türkiye'nin En İyi Saç Ekim Merkezleri

Hızlı İyileşen Saç Ekimi Uygulaması

Bu uygulamada saça her gün nemlendirici jel tatbik edilir; bu şekilde yıkamaya gerek kalmaz. Bu rahatlık sayesinde saç ekim işlemini müteakip hem donör bölgeye, hem de köklerin ekildiği bölgeye bakım işlemi yapılmış oluyor. Ekim işleminin ardından özel bakım jeli donör bölgeye, bandajla kapatma işlemi öncesinde, zar gibi bir tabaka sürülüyor. Saç ekimi yapılan kişi 1. gün kontrole geldiğinde jel uygulaması tekrar yapılıyor ancak bu kez bandaj uygulanmıyor. Yara iyileştirici, mikrop kırıcı ve nemlendirici bu özel bakım jeli, etkisini sadece bir gün içinde gösteriyor ve saç derisini hızlıca iyileştirmeye başlıyor. Daha 24 saat önce saç ekimi yapılmış kişinin donör bölgesi sanki kısa bir saç kesimi yapılmış gibi görünüyor.

Saç ekimi sonrasında hızlı bir iyileşme sağlayan bu yöntemle ekimin yapıldığı alana da bakım yapılıyor. İlk kontrol gününde, saç ekiminin yapıldığı bölgeye Meditürk Klinik’in uzman saç ekim ekibi sprey formundaki özel bakım solüsyonunu uyguluyor. Almanya’da geliştirilen bu solüsyon, ekim yapılan alanı nemlendiriyor, cilt dokusu iyileşmesini belirgin bir ölçüde hızlandırıyor. Bakım solüsyonu saç ve saç derisi için gerekli nemi kazandırırken etkisini göstermesi için gün içinde ekim bölgesine, her 3 saatte bir 10-15 kez püskürtülerek hafif dokunuşlarla uygulanması gerekiyor. Bu bakım uygulamasını ilk gün Meditürk ekibi gerçekleştirirken hastalarımız işlemi kolaylıkla öğrenerek sonraki günlerde istediği yerde, kendi başına tekrarlayabiliyor.

Hastalarımızın nemlendirici, mikrop kırıcı ve yara iyileştirici özelliklere sahip spreyi saç ekimi işlemini müteakip 1 hafta boyunca, belirtilen şekilde kullanmasını bekliyoruz. Ekim işleminden sonra doğal olarak kabuklanan saç derisi, iyileşme sürecinde sprey solüsyonun nemlendirici etkisinden fazlasıyla istifade ediyor. Kendi haline bırakıldığında hızlıca kabuklanarak büzüşen saç derisi, çıkış yönüne uygun ve özenle ekilmiş köklerin ekim açısının bozulmasına neden oluyor. Kabuklanma arttıkça saçlar daha çok dikleşiyor ve istenmeyen bir görüntü oluşturuyor. İşte Meditürk’ün hızlı iyileşen saç ekimi işleminde uyguladığı bu solüsyon kabuklanmayı kontrol ederek saç derisini ve kökleri nemlendiriyor. Köklerin besleyerek ve saçları ekim açısına uygun bir şekilde çıkararak saç derisinin ekim işleminden 9-10 gün sonra kabul dökmesini ve neredeyse tamamen iyileşmesini sağlıyor.

Hızlı iyileşen saç ekimi ile saç derisini vitamin ve minerallerle besliyoruz ve daha çabuk iyileşen saçların doğal, sağlıklı ve planlanan açıya uygun uzamasının keyfini yaşıyoruz. Uygulama, saç ekiminden sonra daha hassas hale gelen deride sivilcelenme ve kaşıntı gibi sorunları da azaltıyor. Cildin nemlenmesi ve rahatlaması, saç ekimi yaptıran kişi için hızlı bir rahatlık ve estetik sunuyor!

Neden Hızlı İyileşen Saç Ekimi?

  • Nemlendirici solüsyon hızlı kabuklanmanın önüne geçtiğinden doğru açıyla ekilen köklerin çıkış yönü korunmuş olur; estetik açıdan hedeflenen saç ekim sonuçları mükemmele yaklaşır. Ayrıca her gün losyon sürme, bekleme ve yıkama işlemi de ortadan kalktığı için yeni ekilmiş kökler zarar görmemiş veya farklı çıkış açısına yönlendirilmemiş olur.
  • Yıkama işlemi zorunluluk olmaktan çıkar, saç ekimi yaptıran kişi kliniğe sadece ekimin yapılacağı gün, yani bir kez gider. Zaman, hız ve yaşam konforundan faydalanır.
  • Tıp alanında son teknoloji ürünü bu uygulama sayesinde zaman tasarrufunun yanı sıra saç köklerinin beslenmesi ve dokuya daha hızlı ve güçlü bir şekilde tutunması mümkün olur.


ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021