Bıyık Ekimi


Erkeklerde bıyık, yüzün ifadesini değiştiren estetik bir unsurdur. Erkekler çeşitli nedenlerle bıyıklarının azlığından şikayet ederler. Yaralar, izler ve hormonal nedenler bıyık görünümünü etkiler. Bıyık ekimi, bu deformasyonların tedavi edilmesi ve hastanın yüz görünümünde önemli değişiklikler yapılmasını sağlar. DHI tekniği ile ağrısız ve kısa süreli bir işlem mümkündür.
DHI yöntemi bıyık ekimi yapmak için en iyi seçenektir. Uygulama anlamında saç ekimi arasında bir fark yoktur. Bıyık ekiminde esas olan ameliyat sonrası görünümün başarısıdır. Bıyık kılları cilde yakın büyür. Bu nedenle doğal bir görünüm elde etmek için doğru açı çok önemlidir. Tam bir sonuç için 4 ile 6 ay arasında beklemek gerekir.
Bıyık ekimi 20 yaş ve üzerindekiler için daha iyi bir seçenektir. Bu ekim saç ekimine çok benzer. Ancak yüz bölgesinde gerçekleşeceği için çok daha hassas bir işlemdir. Olası yara izi veya istenmeyen komplikasyonları önlemek için titiz çalışma şarttır.
Boyun bölgesi genellikle bir donör bölge için en iyi seçenektir. Ancak ense bölgesinde yeterli donör kıl yoksa kol veya bacak kılları da bıyık ekimi için uygun olabilir. Seyrek bıyık bölgesine bağlı olarak 300 ile 500 arasında saç kökü yeterlidir.

Bıyık Dökülmesinin Nedenleri

Saçkıran hastalığı: Dudaklardaki tüyler belirli aralıklarla dökülür. Günümüzde saçkıran hastalığının tedavi yöntemleri oldukça fazladır.
Bıyık yaraları: Bu bölgedeki derin yaraların saç köklerine zarar vermesi muhtemeldir. Derin yaraların zamanında tedavi edilmemesi hastanın sağlığına ve bıyık bölgesindeki kıl köklerine zarar verebilir.
Bıyık alışkanlığı: Bazı kişiler fark etmez ama çeşitli tikler vardır. Bu hareketlerin sık tekrarlanması zamanla saç köklerine zarar verebilir.
İltihap ve Enfeksiyonlar: Dudağın üst bölgesinde oluşan iltihap ileride ilgili bölgede dökülmeye neden olur. Ayrıca sivilce sayısının fazla olması da saç köklerini olumsuz etkileyebilir. Saç kökleri tedavi edilmeden kaybolabilir.
Sedef hastalığı: Sedef hastalığı, bıyık ve sakal köklerine zarar veren başka bir hastalıktır. Bazı durumlarda dudaklardaki kıl kökleri ciddi şekilde zarar görür.

Bıyık Ekimi Sonrası

Hasta, ameliyat bölgesini saran bir bandajla hastaneden ayrılır. Bandajı üç gün boyunca zaman zaman değiştirmelidir. Bu süre zarfında yüz yıkanmamalıdır. Nakil sonrası iyileşme süreci yaklaşık on gün sürer. Bu işlemde saç kökleri kabuklanır. Bu kabuklanma 3. gün ilk yıkama ile yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Ardından ekim yapılan bölgede köklerin rahatlığını ve gelişimi hissedilebilir.
15 gün sonra bıyıklar makasla kısaltılabilir. Ancak foliküller henüz cilde tutunamayabileceğinden makas kullanırken dikkatli olunmalıdır. Ameliyattan 2-3 hafta sonra dökülme olabilir. 2 veya 3 ay sonra yeni bıyık tekrar çıkmaya başlar ve normal seyrinde uzamaya devam eder. Bıyık ekildikten altı ay sonra kökler tamamen cilde tutunur. Sonuç olarak normal döngüde uzamaya devam eder.

Bıyık Ekimi Maliyeti

Fiyatı etkileyen birçok faktör olduğu için ekim için kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Uzmanınızla görüşerek bıyık ekimi planlaması, operasyonun tam maliyetini belirleyecektir. Bu planlamada saç greftlerinin sayısına, donör bölgelere ve ekim tekniğine siz karar verirsiniz. Bıyık ekimi maliyetinin belirlenmesinde bu faktörlerin büyük önemi vardır. Saçların sağlıklı ve rahat bir şekilde ekilmesi, küçük fiyat farklarından daha önemlidir. Bu nedenle güvenilir bir uzmandan tavsiye almakta fayda var. Öte yandan, bıyık ekimi maliyeti çok büyük bir düzeyde değildir. Ancak detaylı bir analiz size tüm süreç hakkında sağlam bilgiler verecektir. Bıyık ekiminde önemli olanın hizmetin kalitesi olduğunu bilmelisiniz.

Güvenilir ve deneyimli uzmanlarla birlikte güvenilir bir merkez bulmak, ekim operasyonunun sonuçlarını doğrudan etkiler. Operasyonunuzun detaylı planlaması için bizimle iletişime geçin. Bıyık ekimi konusunda sizlere kaliteli hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021