SAÇ UZMANI

Tüm saç ekimi hizmetleri

FUE saç ekimi, DHI saç ekimi veya diğer saç ekim hizmetleri için doğru saç ekim merkezi yanınızda! Sizi mutsuz eden saç dökülmesi sorununu en iyi şekilde analiz edip size özel ekim hizmeti sunabilmemiz için bize hemen ulaşın!

Saç Ekimi Hizmet Kategorisi
Saç Ekimi
Hızlı İyileşen Saç Ekimi
Hızlı İyileşen Saç Ekimi
FUE Saç Ekimi
FUE Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi
Tıraşsız Saç Ekimi
Tıraşsız Saç Ekimi
Sedasyonlu Saç Ekimi
Sedasyonlu Saç Ekimi
Kaş Ekimi
Kaş Ekimi
Sakal Ekimi
Sakal Ekimi
Bıyık Ekimi
Bıyık Ekimi

Saç Ekim hizmetleri alanında Meditürk farkını hissedin!

Saç ekim işlemi gerektiren saç dökülmesi sorununda birincil neden kalıtımsaldır. Erkekler ve kadınlar, saç dökülmesi genini ebeveynlerden birinden veya her ikisinden alır. Erkekler en çok kalıtsal genden etkilenir; çünkü testosteron gibi hormonlar genetik programı aktive ederek saç köklerinin kaybına neden olur. Bu tip saç dökülmesini durdurmak için günümüzde dahi bilinen bir yöntem yoktur.

Saç dökülmesinin başlangıç ​​yaşı, derecesi ve oranı kişiden kişiye değişir. Psikolojik yaşantılardan başlayarak şiddetli hastalık, yetersiz beslenme veya vitamin eksikliği gibi durumlar bu süreci hızlandırabilir. Öte yandan, yine zararlı veya aşırı kullanılan boyalar ve kimyasal gevşeticiler saç dökülmesine kalıcı olabilecek zararlar verebilir. Saç dökülmesini doğrudan şapka takmak, çok şampuan kullanımı veya gözeneklerde tıkanma gibi nedenlere bağlamak makul değildir.

Saç ekim işlemi kesin çözüm mü?

Büyük ölçüde evet. Ekilen saçlar ağırlıklı olarak vücudun ense gibi bir bölgesinden (verici bölge) alınır ve başka bir bölgeye (alıcı bölge) transfer edilir. Aktarılan doku yabancı doku olmadığı için vücut tarafından “reddedilmez”. Ekilen saçlar kendi özelliklerini korur; saç ekim ve yeniden büyüme sonrası renk, doku, büyüme hızı ve kıvrım gibi faktörler de uyumlu olur. Ekili folikülün canlılığı, kafa derisine zengin kan takviyesiyle korunmuş olur.

Saç ekiminin tarihçesine bakarsak Dr. Norman Orentreich’ın öncülüğünde 1950’lere kadar dayandığını söyleyebiliriz. İlk saç ekim uygulamalarında ekilen büyük dairesel greftlerden ötürü doğal olmayan sonuçlar oluşuyordu. Yıllar içinde, saçın kafa derisinden bir, iki ve üç saç kökünden oluşan daha küçük greftler olarak alınmasını ve doğal saç çizgisiyle beraber kaliteli saç ekimi sonuçları elde etmemizi sağlayan aletler ve teknikler geliştirildi. Bu folikül gruplarının (greftlerin) çevredeki fazla yağ dokusu olmadan transfer edilmesi, daha yakın yerleştirilmelerine imkan vererek daha yoğun ve daha doğal bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

istanbulun en iyi saç ekim merkezi (3) Ucuz Saç Ekimi 4

Saç ekim işlemi ağrılı mı?

Çoğu insan saç ekim işleminde çok az ağrı hissedilmesine şaşırır; ancak son teknolojiler sayesinde artık iğnesiz anestezi de mümkündür. Anestezik kafa derisine enjekte edildiğinde biraz rahatsızlık beklenebilir; ancak cilt uyuşturulduktan sonra ağrı olmaz. Neredeyse ağrısız saç ekim imkanları sunan Meditürk’e ilgili prosedürler konusunda mutlaka danışın!

Saç Ekimi Sonuçları (5) Ucuz Saç Ekimi 2

Saç ekimi pahalı mı?

Saç ekimi, saç protezi veya diğer bazı alternatif tedavilerden daha pahalıdır. Ancak sonuçların nispeten hızlı olduğunu ve ekilen saçların hayatınız boyunca yeni bölgede çıkacağını düşünürseniz, çoğu kişi bunu mutlulukları için iyi bir yatırım olarak görür. FUE saç ekimi veya DHI saç ekimi uygulamalarda gerekli seans sayısı şu faktörlere bağlıdır:

  • Tedavi edilen saç saçsız alan
  • Kullanılan greftlerin sayısı ve boyutu
  • Hastanın istediği yoğunluk
  • Hastanın bireysel özellikli (örneğin kalın saç daha yoğun bir görünüm sağlayacaktır)

Seans süresi ve sayısı saç ekimi uzmanı ile yapacağınız konsültasyon ve ücretsiz saç analizi sırasında netleştirilebilir.

Ücretsiz saç analizi için Meditürk’e ulaşın!

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi DerneğiESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021