Saç Ekim Fiyatları

Sac-Ekimi-Fiyatlari-2.jpg

Saç Ekim Fiyatları

Bir Statista araştırmasında belirtildiği gibi Türkiye, uluslararası saç ekim hizmetleri bakımından en uygun saç ekim fiyatları ile ön plana çıkıyor. Saç ekim fiyatları oldukça değişken olup İstanbul’daki saç ekim merkezleri düşünüldüğünde 2021 yılında genel olarak 5.000 TL’den başlayarak operasyon özelliği ve uygulama yapılacak alana göre değişkenlik göstermektedir. Çoğu sigorta şirketi saç ekimini kozmetik bir prosedür olarak kabul ettiğinden bu maliyetler genellikle cepten ödenir. Saç ekim fiyatları birçok farklı faktöre bağlıdır. Bu faktörlerden bazılarını şu şekilde ifade edebiliriz.

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde araştırmanızı yapma noktasında acele etmeyin. Saç ekim fiyatları hakkında fikir edinmek ve sizin açınızdan en uygun cerrahı bulmak için Meditürk Klinik ekibini mutlaka inceleyin. Cerrahın yetkinliğinin fark yaratacağını hissettiğiniz durumlarda sağlığınızı ve görünümünüzü bu kadar yakından ilgilendiren bir işlem için sadece fiyat odaklı düşünmeyin.

Saç Ekim Fiyatları (3)

Saç Ekim Fiyatları Açısından Belirleyici Faktörler

İşlemin yapıldığı yer

Saç ekim maliyeti üzerinde etkili birçok değişkenden biri saç ekiminin nerede yapıldığıdır. ABD, Birleşik Krallık veya Batı Avrupa gibi batı ülkelerindeki maliyetler, dünyanın diğer bölgelerinegöre çok daha yüksektir. Bunun nedeni genel olarak, bu ülkelerde kişi başına gelirin kendi para cinslerinden çok yüksek olması, daha yüksek yaşam maliyeti ve döbiz kurudur. İstanbul gibi metropol bir şehirde yaşamanın nispeten daha maliyetli olması ve saç ekim prosedürünü gerçekleştiren uzmanların seçtikleri hizmet bölgesi bu fiyatı etkileyebilir.

Dikkate alınması gereken diğer bir konu da, bir saç ekimi kliniğinin kendi alanında çok fazla rekabete sahip olup olmadığıdır: Bir bölgede çok sayıda klinik varsa, fiyat ve kalite açısından rekabet etmeleri muhtemeldir. Türkiye’de ucuz saç ekimi sunan çok sayıda saç ekimi klinikleri var. Ancak detaylara, kişisel hizmete ve teknolojik mükemmelliğe gösterilen özenden yoksun olmaları ihtimal dahilindedir ve iyi araştırılmalıdır.

Cerrahın becerisi

Cerrahın itibarı, fiyatı etkileyen başka bir faktördür; tecrübesini 1000’in üzerinde saç ekimiyle kanıtlamış bir uzmanıın, sektörde birkaç yılını tamamlamış bir cerrahtan daha fazla ücret alması muhtemeldir.

Hair Transplant gibi sayılı sayıda saç ekim uzmanının sektörde ön plana çıktığı görülebilir. En iyi uzmanlardan biri olarak kabul edilmek beraberinde ekibin ve diğer uzmanların titizlikle seçilmesini zorunlu kılar. Bu da bir tık daha yüksek bir hizmet bedeli anlamına gelebilir. Ancak, genel olarak en yüksek saç ekim fiyatının her zaman daha üstün beceri ve en iyi saç ekim işlemini sağlamayacağı ortadır. Öte yandan bir klinik sırf en uygun saç ekim fiyatları sunuyor diye tercih edilmemeli. Bu yüzden saç bireylerin uzman ve yetkinliği konusunda dikkatlice araştırma yapması gerekir.

Saç ekim yöntemleri

İki tür saç ekimi vardır: foliküler ünite transplantasyonu (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE saç ekimi), Doğrudan saç ekimi (DHI saç ekimi) işlemlerinin maliyeti birbirinden farklıdır. Hangi saç ekimi prosedürünü seçeceğiniz de saç ekim fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Elbette saç ekim yöntemi saç dökülmenizin türüne bağlı olarak da önerilecektir.

Ekilecek gereken saç miktarı

Birkaç bölgeyle sınırlı bir işlem, tüm kafa derisindeki saçı çoğaltmaktan çok daha ucuza mal olacaktır. Bu nedenle saç ekim fiyatları uygulamanın yapılacağı alan açısından da incelenmeli ve hastalar bu konuda eksiksiz bilgi talep edebilmelidir.

Seyahat masrafları

Doktorunuzun talep edeceği veya planladığı bir masraf kalemi olmamakla birlikte dikkate almanız gereken bir maliyettir. Bazen en iyi uzmanları bulmak için birkaç görüşme veya yolcuk yapmanız gerekebilir. Saç ekim işlemiyle ilgili bütçenizi belirlerken bu maliyetleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Özellikle istediğiniz sonucu göremediğiniz bir saç ekiminin bedeli kesinlikle küçük değildir. Ancak planlanan ve ortaya konan fark içinize sinmişse bu kararı vermeye değer!

Yöntemler ve Saç Ekim Fiyatları

En yaygın olarak kullanılan cerrahi saç ekimi prosedürleri FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ve DHI (Doğrudan Saç Ekimi) ve kadınlarda uygulanmaya devam eden FUT (Foliküler Ünite Nakli) olarak düşünülebilir.

DHI saç ekim fiyatları neden FUE’den daha pahalı?

Saç ekimi yaptırmayı planlayan bir hasta, DHI saç ekimi prosedürünün maliyetinin FUE’den daha yüksek olduğunu görecektir. FUE’de, donör bölgeden münferit saç kökleri çıkarılır, bir solüsyonda bekledikten sonra da alıcı alana nakledilir. Teknik hassasiyet ve uzmanlık gerektiren bu işlem FUT’un ardından devrimsel saç ekim sonuçları yaratmıştır.

DHI ise çok fazla greft gerekmeyen durumlarda oldukça etkili bir tekniktir. Bu yöntemde Choi Pen olarak da adlandırılan DHI implanter yardımı ile her bir folikül alınır alınmaz doğrudan alıcı alana tek tek yerleştirilir. Choi Pen ile cerrahlar, ekilecek her greftin derinliğini, yönünü ve açısını kontrol edebilir. Greftler daha uzun ömürlüdür ve nihai sonuç doğaldır. Choi Pen ile saç köklerinin doğrudan ekimi, tedavi edilen alanda görünür izler olmadan doğal bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. FUE aynı zamanda izsiz bir tedavidir ve doğal bir görünüm verir ancak Choi Pen kullanılmaz. Choi Pen saç ekimi işlemleri ve saç dökülmesi tedavileri için özel olarak tasarlanmış ve pahalı bir alettir. Choi Implanter’ın maliyeti saç ekimi işlemlerinde kullanılan ekipmanlardan daha yüksektir.

Hem teknikler, hem de FUE ve DHI, saç ekimi için iyi yöntemlerdir. Teknikler arasındaki tercih, hastanın özel durumlarının gereksinim ve ihtiyaçları analiz edilerek yapılır.

Ucuz Saç Ekimi 2

Saç Ekim Fiyatları (1)

Meditürk ile bütçe dostu saç ekim fiyatları!

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde araştırmanızı yapma noktasında acele etmeyin. Maliyet hakkında fikir edinmek ve sizin açınızdan en uygun cerrahı bulmak için Meditürk Klinik ekibini mutlaka inceleyin. Cerrahın yetkinliğinin fark yaratacağını hissettiğiniz durumlarda sağlığınızı ve görünümünüzü bu kadar yakından ilgilendiren bir işlem için sadece fiyat odaklı düşünmeyin. Doğru cerrahı bulmak daha yüksek maliyete rağmen mümkün olan en iyi sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Hair Transplant, hastalarının mükemmel saç görünüm sonuçlarına ulaşmasını sağlayan saç ekim uzmanı olarak bu alandaki çalışmalarını çeşitli ödüllerle taçlandırmıştır (2017 ve 2018 yılı En İyi Saç Ekim Uzmanı ödülü).

FUT prosedüründen farklı olarak dikiş gerektirmeyen en yeni tekniklerle uygun fiyata saç ekimi gerçekleştiriyoruz. Bu, daha hızlı bir iyileşme süreci anlamına gelir. Tek seansta ortalama 3500 greft ekim yapabilmekteyiz. Amaç doğal görünümlü yoğun saç büyümesine sahip olmaktır. Uyguladığımız teknikler sayesinde saç ekiminiz fark edilmez ve çizgisel iz bırakmaz.

Kliniğimiz ön görüşme, ücretsiz saç analizi ve ilk tedavi maliyetleri açısından en uygun ödeme ve taksit seçenekleri sunuyor. Hemen WhatsApp butonu üzerinden ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021