Saç Ekim Fiyatları 2022 Yılında Ne Düzeyde?

Sac-Ekimi-Fiyatlari-2022.jpg

Saç Ekim Fiyatları 2022 Yılında Ne Düzeyde?

Türkiye’de son fiyat artışlarıyla beraber saç ekim fiyatları 2022 yılında nasıl olacak, sorusu akıllara geliyor. Kaliteli saç ekimini ve başarılı sonuçları her türlü getirinin önünde göre Meditürk Klinik, saç ekim fiyatları 2022 tarifesini Ocak ayı boyunca gücellemeyecek. Saç ekiminden istifade etmek isteyen hastalarına ücretsiz saç analizi hizmetiyle birlikte doğru planlama sunmak için buradayız.

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç ekim fiyatları 2022 yılında nasıl olacak sorusundan önce saç ekimi konusunda yeterli bilgiye erişmek önemli; bu yüzden Sağlık Rehberi sayfamızdaki yüzün üzerinde makaleyle fue saç ekimi, dhi saç ekimi gibi birçok saç ekim yöntemini detaylı bir şekilde anlatıyoruz…

İlk olarak, saç dökülmesi çok yaygın bir sorundur. Genetik faktörlere bağlı olarak çevresel faktörler, stres, hormonal bozukluklar, mevsimsel değişiklikler ve daha birçok faktöre bağlı olarak saç dökülmesi meydana gelebilir. Saç dökülmesi genel olarak özgüven eksikliğine neden olur. Kişinin kendini yaşlı hissetmesine neden olabilir. Ancak bu tedavi edilemez değildir. Saç ekimi ile dökülen saçlar eskisi gibi gür ve doğal hale getirilebilir.

Erkeklerde saç dökülmesinin stres, kalıtım, hormonal bozukluklar gibi birçok nedeni vardır. Saç dökülmesi yaşa bağlı olmasa da ileri yaşlarda gözle görülür saç dökülmesi fark edilir. Özellikle erkeklerin %35’inde 35-40 yaşlarından sonra belirgin bir saç dökülmesi sorunu yaşanmaktadır. Alın açıklığı gibi belirgin bir sorunla öne çıkan saç dökülmesi sorunu, iyi bir saç ekimi operasyonu ile ortadan kaldırılabilir.

Saç ekimi günümüzde bilinen bir operasyon haline geldi; artık tamamen kel olmayan kişiler bile saçlarının görünümünü iyileştirmek için saç ekimi istemektedir. Saç ekimi ilk olarak Japonya tarafından başlatılmış olsa da sektördeki popülaritesi arttıkça bu teknoloji Batı’ya yöneldi ve Amerika’da ileri düzeye taşındı. Türkiye’nin saç ekimi için tercih edilmesinin temel nedeni, maliyetinin diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça düşük olmasıdır. Bununla birlikte, saç ekimi yaptırmak isteyenler Türkiye’de Avrupa’nın ve dünyanın en saygın uzmanlarından hizmet alabilmektedir.

FUE Saç Ekim Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

FUE saç ekimi fiyatları günümüzün en popüler saç ekimi operasyonlarından biri olan bu yöntemde çokça merak edilmektedir. 2000’li yılların başından itibaren uygulanan FUE saç ekimi yönteminin birçok avantajı olduğu için günümüzde hemen hemen tüm saç ekimleri bu yöntemle yapılmaktadır. Ancak elbette çağa ayak uyduramayan ve geleneksel yöntemleri uygulayamayan doktorlar ve saç ekim merkezleri de var. Bir saç ekim kliniği tarafından sunulan saç ekim fiyatları 2022 yılı için aşırı uygun görünüyorsa iyi bir araştırma yapmak gerekir.

Saç ekimi fiyatları için yurt dışında greft başına bir fiyatlandırma mümkün olsa da buralarda çok maliyetli olan ekim işleminin ülkemizde bu şekilde hesaplanması çok makul değildir. Hastanın saç yapısı, uygulanacak işlem (fue veya dhi) gibi birçok parametreyi dikkate almak gerekir.

Saç Ekim Fiyatları Açısından Faktörler

FUE yöntemi ile saç ekimi fiyatları üzerinde birçok faktör bulunmaktadır. Bu nedenle standart bir fiyat almak mümkün değildir. Saç ekim merkezleri uzaktan konuştuğunuzda belli bir fiyat söylese de yüz yüze görüşme ve muayenelerde muhtemelen fiyatlar değişecektir. Tabii bu her zaman söylenenden daha yüksek bir fiyat alacağınız anlamına gelmiyor.

Kişisel özellikler, fiyatı etkileyen ilk faktörlerden biridir. İşlem ücreti kişinin ihtiyacı olan saç köküne göre değişmektedir. Kişideki donör alanın genişliği kullanılacak saç kökünü etkiler. Bu işlemin süresini etkiler. Süre uzadıkça fiyat artıyor.

FUE saç ekiminde saç ekim süresi ekim yapılacak bölgenin genişliğine göre değişmektedir. İşlem süresinin belirlenmesinde ne kadar saç kökü ve saç dokusu gerektiği önemlidir. Nakil zamanı için greft denilen saç kökü ve saç dokusunun 4.000 civarında olması gerekiyorsa (5000 greft saç ekimi) bu işlem 6-7 saat sürebilir. Bazen bu süre greft sayısına göre 9 saate kadar çıkabilmektedir.

FUE yöntemi ile saç ekimi yapılırken seansın uzunluğuna göre kısa aralar verilebilir. Greft alma süresi genellikle 2-4 saat arasındadır ve greft alımı tamamlandıktan sonra kısa bir ara verilir. Bu nedenle saç ekimi sürecinin ne kadar süreceğini aşağıdaki faktörler belirlemektedir:

  • Ekilecek alanın genişliği,
  • Alanın genişliğine göre alınacak greft sayısı,
  • İşlem yapan kişinin tecrübesi,
  • Ameliyatı yapan kişinin seans süresi ve seans tercihi,
  • İşleme için kafa derisinin yapısal özelliği.

FUE saç ekimi fiyatını belirleyen bir diğer faktör ve hatta en önemli faktör, operasyonu yapacak doktor ve ekibin uzmanlığıdır çünkü bu operasyonun başarısını doğrudan etkiler. FUE yöntemine başlamadan önce öncelikle detaylı bir analiz yapılması gerekmektedir.

Kişinin saç yoğunluğu, yapısal özellikleri, saç çıkış yönü ve doğal yapısı detaylı olarak incelenir. Buna göre saç köklerinin hangi açıyla ekileceği, hangi yönde, alın çizgisinin nerede başlayıp nerede biteceği, kaç köke ihtiyaç duyulacağı gibi detayların belirlenmesi gerekir.

Özellikle saç köklerinin açısının doğru belirlenmesi estetiğe doğrudan etki eder. Alıcı alanındaki kanallar tek tek açılmalı ve açılan kanallara tek tek yerleştirilmelidir. Bu saç ekiminin en önemli aşamasıdır ve ekibin başarısındaki en önemli belirleyici budur. Uzman, deneyimli bir cerrah ve ekibi, ekildiği belli olmayan tamamen doğal bir FUE saç ekimi sonucunu elde edebilir.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 En İyi Saç Ekim Merkezi 4 Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 En İyi Saç Ekim Merkezi 2

Fiyat Teklifi Alın

Saç ekim fiyatları 2022 yılında Meditürk’te yine hasta odaklı olacak! FUE ve DHİ saç ekimi benzer süreçler içerir. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında hasta ve doktorların koordinasyonu, tüm aşamalarda uyumlu bir süreç yürütülmesi başarı oranını artırmaktadır. Bu nedenle saç ekim merkezi seçerken hizmet detaylarına son derece dikkat etmek gerekir.

Saç ekimi operasyonu öncesinde saçların temiz ve kimyasallardan arındırılmış olması gerekmektedir. Ameliyattan en az bir hafta önce alkol ve sigara bırakılmalıdır. Ameliyattan bir hafta önce vücudu yormaktan kaçınılmalı ve beslenmeye dikkat edilmelidir. Operasyon kesinlikle tok karnına yapılmalı ve rahat kıyafetler tercih edilmelidir.

Ameliyat sonrası dönem ameliyattan sonra yaklaşık 12 ay sürer. İlk 3-4 haftaya özellikle dikkat edilmelidir. Doktorun tavsiye ve uyarılarına kesinlikle uyulmalıdır. Verilen ilaç ve kremler kullanılmalı, kaşıma, deniz suyu, bol güneş, kum gibi etkenlerden kaçınılmalıdır.

Meditürk Klinik olarak uzun süredir FUE yöntemi ile ekim yapmaktayız. Türkiye’de bu yöntemi ilk uygulayanlar arasındayız. Uzman ekibimiz dünyanın farklı ülkelerinden hastalara hizmet vermiş ve her seferinde en yüksek başarı oranını elde etmiştir. Bu güvenle kendimizi sürekli yeniliyor ve kalite standartlarımızdan ödün vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kişisel tercihleri ​​göz ardı etmeden kişiye özel programlar oluşturuyor ve en başarılı operasyonları gerçekleştiriyoruz.

Ücretsiz transfer, otel rezervasyonu, ömür boyu tıbbi destek, özel tercüman gibi ekstra hizmetlerimizle her zaman en iyi fiyatı sunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bizden bilgi ve fiyat teklifi almadan saç ekimi operasyonuna karar vermemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Formu doldurarak veya zahmetsizce WhatsApp düğmesine tıklayarak bizime hemen iletişime geçin!

Kaynak: https://ishrs.org/2019/08/16/cost-of-a-hair-transplant/ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021