Pendik Saç Ekim Merkezi

Pendik-Sac-Ekim-Merkezi.jpg

Pendik saç ekim merkezi için doğru adres Meditürk Klinik ve ücretsiz saç analizi ile saç ekimi fiyatları 2022 tarifesiyle yanınızda!

Saç ekimi, basit tanımıyla saçların dökülen bölgelere nakledilmesidir. Geleneksel çözümlerin cevaplayamadığı saç problemlerini çözerek on yıllar boyunca uzun bir yol kat etti ve gelişti. Pendik saç ekimi hizmetleri için tam manasıyla Pendik saç ekim merkezi olan Meditürk’e neden başvurmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kim kalın ve ipeksi saçlar istemez ki? Çoğumuz bunu istiyoruz. Ancak saç dökülmesi, birçok insanın hayatında karşılaşabileceği yaygın sorunlardan biridir. Erkeklerde saç dökülmesinin yaygın nedenlerinden birinin genetiktir. Bu duruma sahip insanlarda erken yaşlarda kelleşme durumu başlar veya saç çizgisi çoğu kişiden daha erken geriler. Bu, özellikle ebeveynlerinden, x kromozomlarından veya annelerinden aldıkları doğuştan gelen özellik nedeniyle olur, ancak araştırmalar, kel babaları olan erkeklerin büyük olasılıkla kel olacağını göstermektedir.

Diğer bir sebep ise kalıtsal saç dökülmesi olabilir. Genetik ile karşılaştırıldığında, bu durum doğanın yerini alıyor. İnsanlar yaşlandıkça, saçların yavaş yavaş dökülmesi ve sonunda kelliğe yol açması doğaldır. Ama merak etmeyin, çünkü saç ekimi teknolojisi görünümüzü eski haline dönüştürmeye geldi! Saç dökülmesinin olduğu veya saçın seyrek olduğu bölgelere saç eklenmesi anlamına gelen saç ekimi denir. Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi’ne göre, Japonya 1937’de tek saç derisi kullanılarak ilk saç ekimini gerçekleştirdi. Dr. Shoji Okuda’nın bu devrim niteliğindeki bulguları, saç sorunları yaşayan yüz binlerce erkeği kurtardı.

Saç Ekimi Fiyatları 2022Saç Ekimi 2022

Pendik Saç Ekim Merkezi Olarak Neden Meditürk?

Pendik saç ekim merkezi Meditürk özellikle saç ekimi ve sonrasında ortaya çıkabilecek diğer endişeler için birinci sınıf tesislere ve hizmetlere, kliniklere sahiptir. On yıllardır gelişen teknolojiler sayesinde saçların deride doğal olmayan görünümü cerrahlar tarafından mini ve mikro greftler kullanılarak en aza indirilerek ekilen saçların eskisinden daha doğal görünmesi sağlanıyor. Meditürk Klinik de en iyi teknolojilerden ödün vermiyor!

Foliküler Ünite Strip Cerrahisi (FUSS) olarak da bilinen Foliküler Ünite Nakli (FUT) ve Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) olmak üzere iki tip saç ekimi vardır. Her iki işlemin de yapılması genellikle birkaç saat (4-8 saat) veya gün sürer (ayrı seanslarda). FUE’de çıkarılacak dikiş veya zımba yoktur, bu nedenle işlemden sonra Pendik saç ekimi merkezi bünyesinde çok uzun süre kalmanız gerekmez, eve gitmeden veya eve dönmeden önce bir veya iki gün yeterli olacaktır. Cerrah bandajları çıkaracak ve bölgenin şişmesini önlemek için ekstra adımlar atabilir.

Ekim bölgesinde ve saçın alındığı yerde ağrı veya acı hissedilirse, cerrahınız ilaç yazabilir. Ortaya çıkabilecek herhangi bir komplikasyonun derhal çözülmesi için işlemden birkaç gün sonra yakın bir konumda kalınması tavsiye edilir. Birçok kişi İstanbul saç ekim merkezi yönünde tercihini kullanıyor; çünkü bu şehrimizdeki sağlık hizmetleri dünya çapında biliniyor. İnsanlar ayrıca seyahat deneyimini en üst düzeye çıkarmak için planlanan operasyonlarından önce şehri gezebiliyor.

Ana saç ekimi yöntemleri

Saç ekimi yöntemleri farklı isim ve markalar altında pazarlansa da temel birkaç prensibe dayanıyor.

Foliküler Ünite Nakli (FUT)
Hastanın amacı saçın tamamen restorasyonunu sağlamaksa, FUE’den daha yüksek bir saç verimi sağladığı için FUT daha fazla önerilir. “Şerit” cerrahisi olarak da bilinen, genellikle başın arkasında bulunan donör alan soyulacak ve bireysel foliküler ünitelere ayrılacaktır. Bu greftler, hemen kullanılmayacaklarsa, soğutulmuş bir saklama solüsyonuna yerleştirilir. Bu işlemden sonra donör bölge dikilir ve çevredeki saçlarla kapatılır. Dikişler 10 ila 14 gün sonra alınır. Donör alan iyileştikten sonra genellikle lineer bir iz oluşturur.

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE)
Öte yandan FUE saç ekimi, bir deri şeridinin çıkarılmasını gerektirmez; Bunun yerine, donör bölgeden saç kökleri tek tek çıkarılır ve kel veya seyrelme bölgesi boyunca bir neşter veya iğne ile oluşturulan küçük bir yarığa gömülür. FUE’de, kafa derisinde bir dizi küçük nokta izi beklenir, ancak o kadar küçüktür ki neredeyse fark edilmez. Bu işlemlerden sonra ameliyat bölgesi bandaj veya gazlı bezle kapatılacaktır.

FUT ve FUE arasındaki temel karşılaştırma
Bu iki yöntemin hem faydaları hem de kusurları vardır. Her ikisinin de mükemmel sonuçları vardır, ancak en önemli şey, hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın hastanın özelliklerine veya özel ihtiyaçlarına bağlı olmasıdır.

FUE, FUT kullanılarak mevcut olan doğrusal bir iz bırakmaz; sadece çıplak gözle zar zor fark edilen nokta izleri kalacaktır. Bu yöntem, aktif yaşam tarzına hızlı bir şekilde geri dönmek isteyenler için önerilir.

FUT, FUE’den daha yüksek bir saç verimine katkıda bulunduğu için maksimum saç miktarını geri kazanmak isteyenler içindir. Ameliyat süresi daha kısadır ve daha ucuzdur.

Her ikisi de ağrısızdır ve sadece lokal anestezi gerektirir.

Saç Maliyeti

Pendik saç ekim merkezi olarak FUE ve dhi saç ekimi operasyonlarının saç ekimi maliyeti açısından geleneksel FUT yöntemine kıyasla bir tık daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, prosedürün yalnızca maliyete göre seçilmesi önerilmez. Unutmayın, saç ekiminin uzun sürmesi gerekir, bu nedenle sizin için en uygun saç restorasyonunu seçmeyi ve doğal görünen bir sonuç elde etmeyi düşünmelisiniz. Bu, sizin için uygun olmayan bir yöntem seçerek tasarruf etme girişiminin kısa vadede kazanç ancak uzun vadede zarara yol açabileceğinin kısa bir hatırlatıcısıdır.

Ayrıca, prosedür tamamlandıktan sonraki maliyetler dikkate alınmalıdır. Doktorlar, tamamen iyileşmeniz için ilaçlar ve diğer bakım sonrası ürünleri reçete edebilir. Ameliyattan sonra sağlıklı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olabilecek Healthline tarafından önerilenler: Şişlik önleyici, ağrı kesici ve antibiyotik reçete edilir çünkü herhangi bir ameliyatta anestezi bittikten sonra sadece saç ekimi ağrılı olmayabilir. Artık anestezinin sizi hangi acıdan uyuşturduğunu hissedeceksiniz. Ayrıca yaralara gereken özen gösterilmezse veya ortam o kadar temiz değilse ameliyatlar bazen enfeksiyon kapabilir. Ameliyattan sonra vücudunuzu sağlıklı ve yan etkilere karşı hazır tutmak için multivitaminler de reçete edilir. Uzman/hafif şampuan, losyon, özel şapka, saç bandı gibi ameliyat sonrası bakım ürünleri de önerilir. boyun yastığı ve yara örtüsü. Ancak operasyondan sonra saçınızı yıkamak için birkaç gün beklemeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca 3 hafta sonra yeni greftleri fırçalamayın veya taramayın. Özel bir şapka ve saç bandı ancak doktor söyledikten sonra kullanılabilir. Ayrıca yara pansumanınızı doktorun talimatlarına göre değiştirmeniz gerekir.

Ayrıca size ekstra bir tüyo! Bir hafta egzersiz yapmaktan kaçının ve saçlar sürekli dökülüyorsa endişelenmeyin, bu işlemin neden olduğu normal bir yan etkidir.

Meditürk Klinik alanında 15 yıla sahip deneyimiyle öne çıkan Yeliz Damar koordinasyonunda cerrah ve asistan ekibiyle Pendik saç ekim merkezi olarak yanınızda.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021