Organik Saç Ekimi Nedir?

Organik-Sac-Ekimi.jpg

Organik saç ekimi, hastanın kendi yağ dokusu ve kök hücreleri ile zenginleştirilmiş bir karışımın saç dökülmesi olan bir alana enjekte edilmesiyle uygulanan bir yöntemdir.

Günümüzde organik saç ekimi sayesinde saç ekimi yöntemi daha da gelişmiştir. Normal saç ekimi durumunda ekim yapılacak bölgede saç ekimine uygun hale getirilememesi gibi sorunlar vardı; ancak organik saç ekimi ile ekilecek bölge, saç kökleri ve operasyon daha başarılı ve kaliteli hale geldi.

Bu işlem köklerin canlı kalmasına ve yeni saçların güçlü ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Bu prosedürü olan hastalar, normal saç ekiminden sonra hissedeceklerinden daha iyi hissederler.

Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kişinin yağ dokusundan alınan sıvı kök hücrelerle birleştirilir ve ekim yapılacak alana enjekte edilir. Böylece çalışma alanı şişirilir ve daha rahat bir saç ekimi sağlanır. Ayrıca normal saç ekiminde kullanılan kimyasal enjeksiyon saç köklerine zarar verdiği için bu zararı önleyecektir. Donör bölgeden alınan kökler, kök hücre ile enjeksiyon yapıldıktan sonra uzmanlar tarafından kolaylıkla nakledilebilir.

Organik Saç Ekimi ve Avantajları

  • Ekim yapılacak alan daha verimli hale gelir
  • Saç ekimi işlemi normal saç ekimi işleminden daha kolay hale gelir
  • Kimyasal sıvılar olmadan operasyon tamamlanır
  • Yeni ekilen saç köklerini besleyerek saç köklerinin tutunma oranını arttırır.
  • Saç ekiminden verimli sonuçlar sağlar
  • Daha sağlıklı ve daha güçlü saçların büyümesini sağlar

Türkiye’de Organik Seç Ekimi

Normal saç ekiminde operasyon sadece sağlıklı saç köklerine odaklanır ve saç dökülmesi yapılan bölgeye transferler yapılır. Ancak saç dökülmesi olan bölgenin yağ dokusundan yoksun olduğu görülmektedir. Bu nedenle bu bölgeye yeni saç kökleri transfer edilse dahi başarı oranı minimum düzeydedir. Bu nedenle organik saç ekiminde kullanılan kök hücre karışımı ile yağ dokusu ekim yapılacak alana enjekte edildiğinde saç dökülmesi alanındaki yağ eksikliği giderilir ve işlem sonrası çıkacak yeni saç tellerinin sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır. daha sağlıklı bir görünüm ve ekim işlemindeki başarı nispeten artar. Böylece kişi sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilecektir.

Türkiye’de birçok işletme sadece hasta çekebilmek adına organik saç ekimi ibaresini kullanmaktadır. Meditürk Klinik olarak saç analizi gerçekleştirmeden fue saç ekimi, dhi saç ekimi gibi metotları peşinen tavsiye etmiyoruz.

En iyi saç ekimi sonuçları için bize WhatsApp düğmesi üzerinden hemen ulaşın!

Saç Ekimi Sonuçları Saç Ekimi Öncesi SonrasıESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021