Maltepe Saç Ekim Merkezi

Maltepe-Sac-Ekim-Merkezi.jpg

Maltepe Saç Ekim Merkezi
Saç ekimi, yoğun bölgeden alınan greftlerin genellikle saçın boş olan orta ve ön bölgeye taşınmasıdır. Bu işlem Meditürk Klinik Maltepe Saç Ekim Merkezi tarafından saç sağlığı ve estetiğini temel alan faktörler göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır. Altın kuralların bir araya getirildiği tüm standartları kapsayan bu teknik dünya genelinde erkek ve kadınların yarısından fazlası için uygulanabilir. Genelde saç ekimi öncesinde topikal tedaviler de dahil olmak üzere reçetesiz ürünler kullanılır. Saç ekimi de bir diğer restorasyon yöntemidir. İlk olarak 1940’lı yıllarda gerçekleştirilen saç ekimi işleminde, günümüzde cerrahlar ekilen saçların görünümünü en aza indirmek için mini ve mikro greftler kullanmaya başlamıştır.

Maltepe Saç Ekim Merkezi (1) Maltepe Saç Ekim Merkezi (2)

Saç Ekimi İşe Yarar mı?

Saç ekimi genellikle tezgah üstü saç restorasyon ürünlerinden daha başarılıdır. Ancak, dikkate alınması gereken bazı faktörler vardır:
*Ekilen saçların tamamı için garantili saç ekimi mümkün değildir; anacak %90 ve üstü oran sürekli takiple sağlanabilir.
* Normal saçlar gibi ekilen saçlar da zamanla incelir. Uyuyan saç köklerine sahip kişiler (genellikle derinin altında saç içeren ancak artık saç çıkmayan saçlar) ekimden daha az etki görebilir. Ancak Meditürk Klinik Maltepe Saç Ekim Merkezi ile plazma tedavisi ekilen saçlar yüzde 75’e varan oranda etki gösterebilir. Saç ekimi herkeste işe yaramaz. Genellikle bu işlem, aşırı saç dökülmesi, doğal incelme veya bir yaralanma nedeniyle saç dökülmesi gibi durumlarda saçı eski haline getirmek için kullanılır. Çoğu nakil mevcut saçınızla yapılır, bu nedenle aşağıdakileri durumlar tedavi için uygun değildir:

  • Yayılmış incelme ve kellik
  • Kemoterapi veya diğer ilaçlara bağlı saç dökülmesi
  • Yaralanmalardan kaynaklanan kalın, kafa derisi izleri

Maltepe Saç Ekim Merkezi ve Yöntemler

Basitçe söylemek gerekirse, saç ekimi sahip olduğunuz saçları alır ve saçınızın olmadığı bir alana transfer eder. Genellikle bu kıllar başınızın arkasından alınır, ancak vücudunuzun diğer bölgelerinden de alınabilirler. Ekim işlemine başlamadan önce, cerrahınız saçın alınacağı bölgeyi sterilize edecek ve lokal anestezi ile uyuşturacaktır. İşlem için uykuda kalmak için sedasyon da talep edebilirsiniz. Cerrahınız daha sonra iki nakil yönteminden birini gerçekleştirir: FUT veya FUE.

Foliküler Ünite Nakli (FUT)
FUT bazen foliküler ünite strip cerrahisi olarak bilinir. Bir FUT prosedürü gerçekleştirmek için cerrahınız şu adımları takip eder: Bir neşter kullanarak, genellikle kafanızın arkasından kafa derinizin bir kısmını çıkarırlar. Şerit boyutu tipik olarak yaklaşık 15 ila 25 inç uzunluğundadır, ancak kulaktan kulağa değişebilir. Daha sonra saçlı derinin alındığı bölge dikiş atılarak kapatılır. Cerrahınız ve asistanları, kafa derisi şeridini bir neşter ile daha küçük parçalara böldü. Parçayı greft adı verilen 2000 küçük parçaya bölebilirler. Bu greftlerin bazıları her birinde sadece bir saç tutabilir. Cerrah, bir iğne veya bıçak kullanarak saç derinizde saçın ekileceği yerde küçük delikler açar. Cerrah, çıkarılan saçlı derideki kılları bu deliklere yerleştirir. Bu adıma aşılama denir. Daha sonra Meditürk Klinik Maltepe Saç Ekim Merkezi doktorunuz tarafından bandaj veya gazlı bezle bölge kapatılır.
Alınabilecek belirli greft sayısı şunlara bağlıdır:

  • Sahip olduğunuz saç tipi
  • Ekilen alanın büyüklüğü
  • Saç kalitesi (kalınlık dahil)
  • Saç rengi

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE)

Bir FUE prosedürü gerçekleştirmek için cerrahınız şu adımları atar:
Başın arkasındaki saçları tıraş eder.
Daha sonra saç derisinden folikülleri alır. Her bir folikülün çıkarıldığı yerde küçük yara izleri görülebilir. *FUT prosedüründe olduğu gibi, cerrah kafa derinizde küçük delikler açar ve bu deliklere saç köklerini greftler.
Ardından bölgeyi bir bandaj veya gazlı bezle kaplar.

Vücudun başka bir yerinden greft alabilir miyiz?

Donör bölge (iki kulak arasındaki yoğun bölge) saç ekimi için uygun değilse sırt, göğüs, sakal alt bölgesi gibi vücudun başka bir bölgesinden greft alabiliriz. Ama bu Meditürk Klinik Maltepe Saç Ekim Merkezi olarak son tercihimiz olarak gördüğümüz bir durum.

Başka Bir Bölgede Saç Ekimi Yapabilir miyiz? Yukarıda sayılanlara (taç bölgesi, orta bölge ve ön bölge) ek olarak kaş, sakal, göz ve yara izlerine de saç ekimi yapılabilir. Saç Ekimi Ağrılı mı? Saç ekimi Meditürk Klinik Maltepe Saç Ekim Merkezi ve profesyonel ekibi lokal anestezi ve sedasyon ile ağrısız bir çözüm sunar.

Fue Saç Ekimi (2) Saç Ekimi Sonrası Süreç (1)

Saç Ekimi Kaç Saat Sürer?

Saç Ekimi, greft sayısına bağlı olarak (bkz. 2000 greft saç ekimi) ortalama beş ila altı saat sürer.

Meditürk Klinik Maltepe Saç Ekim Merkezi Nasıl Çalışıyor?

İlk iş hastanın Meditürk Klinik Maltepe Saç Ekim Merkezi doktorlarımız tarafından muayene edilmesidir. Muayene sırasında hastanın saç ekimine uygun olup olmadığı ve kaç greft ekilmesi gerektiği belirlenir. Hasta saç ekimine uygun ise operasyon günü belirlenir. Kliniğe gelemeyen hastalarımızın fotoğraflarını doktorun görmesi yeterlidir. Ameliyat öncesi hasta yazılı olarak bilgilendirilmelidir. Ameliyat sabahı doktor ilk planlamayı yapar ve ön saç çizgisini belirler. PRP solüsyonu hastanın kanından hazırlanır ve aynı zamanda bazı kan tetkikleri yapılır. Saçları traş edildikten sonra fotoğraf arşivi oluşturulur ve hasta ameliyat edilir. * Greftlerin alındığı aşama ilk aşamadır. FUE motoru ile yaklaşık 2 saat içerisinde istenilen sayıda greft toplanır ve belirli bir sıcaklıkta özel bir solüsyonda saklanır. *Bir sonraki aşama kanalların açılmasıdır. İşlem Meditürk Klinik Maltepe Saç Ekim Merkezi‘nde saç ekimi konusunda uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilir ve yaklaşık 45 dakika sürer. Saçın doğal görünümü bu işin performansına bağlıdır. *3. aşama nakil aşamasıdır. Greftler daha önce açılan kanallara göre 2 saat içerisinde ekilir.

Saç Ekimi Yan Etkileri Neler?

Ameliyat Sonrası Süreç Nasıl?

İlk kontrol ertesi gün hemen yapılır ve hasta isterse bandaj çıkarılabilir. Ertesi gün ilk yıkama yapılabilir ve sonrasında hasta işine ve günlük yaşamına dönebilir. Greft alınması sırasında oluşan yaralar ve kanallar 7 ila 10 gün içinde iyileşir. Meditürk Clinic Maltepe Saç Ekim Merkezi hastasının iyileşme hızı yara iyileşme hızına göre değişiklik gösterebilir. Saç ekimi öncesi ve sonrası hasta detaylı olarak bilgilendirilmektedir. Ayrıca, işlemden sonra hastalara reçete verilir. Hasta burada yazılan ilaçları doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanmalıdır. Maksimum ilaç kullanım süresi 5 gündür. Saç Ekimi özel bir işlem olduğu için hastaların doktorlarının önerdiği şampuanı kullanmaları gerekmektedir. Bu şampuanlar sadece saç derisinin ve kanalların tahriş olmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda saçların hızlı büyümesini ve beslenmesini sağlar.

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Ekilen saçlar yaklaşık 3 ayda uzamaya başlar. Her gün belirli bir miktar saç uzamaya devam eder ve süreç kendini ortalama 8 ila 12 ayda tamamlar. Aslında saç 2 yıl uzamaya devam eder ancak ilk yıldan sonra hastanın uzadığını fark etmesi zorlaşır. Ekilen saçlar hastanın kendi saçı olduğu için ekilen karakterlerle devam eder. Aynı şekilde büyür. Meditürk Klinik Maltepe Saç Ekim Merkezi tarafından gerçekleştirilen işlemden sadece birkaç ay sonra hasta doğal görünümlü gür ve sağlıklı saçlara kavuşur. Türkiye’de Anatolia Saç Ekimi markasıyla hizmet sunan Yeliz Damar ve ekibi en iyi çözümleri sunmak için burada!

Maltepe saç ekim merkezi için Meditürk

Bazı hastaların daha fazla kel bölgeleri olduğu için ikinci bir seansa ihtiyaç duyabilir. Genellikle ikinci seans 8 ay sonra yapılır ancak bu işlem 12 ay sonra da yapılabilir. Maltepe saç ekim merkezi arayışındaysanız ücretsiz saç analizi için bize hemenulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021