Kaş Ekimi Hakkında Uzman Görüşü

Yeliz Damar Beyaz TV’nin konuğu olarak kaş ekimi alanındaki uygulamaları paylaştı.

Peki..

Kaş ekimi nedir?

Kaş ekimi, greftlerin kaş bölgenize transfer edildiği kozmetik bir işlemdir. Bu amaç, bu greftlerden yeni saçların çıkması ve daha dolgun bir görünüm elde edilmesidir.

Kaş Ekimi Prosedürü

Gerçek prosedür geleneksel bir saç ekimine benzer. Kaş kılı greftleri kulaklarınızın üstündeki kıllardan alınır. Bir kaş ekim uzmanı sadece tek tek kılları değil, kıl köklerini de transfer eder. Bu, ilk aktarılan greftler düştüğünde kaşlarınızda yeni tüylerin çıkmasını sağlamaya yardımcı olur. Size genel anestezi verildikten sonra, bir cerrah kaşlarınızdaki folikül donör bölgelerinin yanı sıra ekim bölgelerinde küçük kesikler yapacaktır. Tüm süreç yaklaşık 2 ila 3 saat sürer .

Kaş ekimini destekleyenler, yeni tüylerin size ait olmasından ötürü doğal bir görünümle çıktığını belirtiyorlar. Prosedür ayrıca kaş makyajı ihtiyacını da sınırlayabilir. Bununla birlikte, bu prosedürün olumsuz yanları da bildirilmiştir. Birincisi, maliyetli bir prosedürdür. Tam sonuçları görmeniz için yeni foliküllerin “alması” birkaç ay sürebilir. Son olarak, bu yeni foliküllerin yeni saç üretmeme ihtimali vardır ve hasta bazlı değerlendirilmelidir.

Kaş ekiminde iyileşme süreci nasıldır?
Kaş ekimi için iyileşme süresi nispeten hızlıdır. İlk birkaç gün içinde kaşların çevresinde kabuklanma fark edersiniz Ameliyatınızı takip eden 3 haftaya kadar ağır egzersizlerden kaçınmanız gerekebilir. Bölgede herhangi bir kanama, şişme, vb. gibi durum görülmesi durumunda saç ekim merkezi ile iletişime geçilmelidir.

Birkaç hafta sonra ekilen greftlerin döküldüğünü görmeye başlayacaksınız. Bu tamamen normaldir. Yeni kaş kıllarınız önümüzdeki birkaç ay içinde büyümeye başlamalıdır. Bu arada ekilen kılları kaş boyuna göre kısaltmanız gerekebilir.

Önlemler ve yan etkiler
Kaş ekiminin potansiyel risklerinden biri, yeni saç köklerinin alınmamasıdır. Bu gibi durumlarda, gelecekte işlemi tekrar yaptırmanız gerekebilir. Ameliyatın kendisiyle ilişkili riskler de vardır. Aşağıdaki olası komplikasyonlar hakkında uzmanınızla konuşun:

  • aşırı kanama
  • sinir hasarı
  • şişme
  • morarma
  • enfeksiyon
  • yara izi

Kaş ekiminizden önce cerrahınız tıbbi geçmişinizi sizinle birlikte gözden geçirecektir. Altta yatan sağlık koşullarının yanı sıra şu anda aldığınız ilaçları veya takviyeleri açıkladığınızdan emin olun. Aşağıdaki durumlarda kaş ekimi uygun olmayabilir:

  • alopesi areata
  • trikotilomani
  • kanama bozuklukları
  • kozmetik cerrahi ile ilgili komplikasyon öyküsü

Fiyatı ne kadar?
Kaş ekimi “tıbbi olmayan” bir prosedür olarak kabul edilir. Bu, genellikle sağlık sigortası kapsamında olmadığı anlamına gelir. Kaş ekimi, enjekte edilebilirler de dahil olmak üzere diğer kozmetik prosedürlere benzer. Kaş ekiminizin tam fiyatı, bireysel ihtiyaçlarınıza, sağlayıcınıza ve yaşadığınız yere göre değişecektir. Sağlık sigortası kuralının bir istisnası, bir kaza sonucu saç dökülmesi veya altta yatan bir tıbbi durum nedeniyle kaş ekiminizin gerekli görülmesidir. Ancak bu tür vakalar daha az yaygındır. Sigorta planınızın gerektirdiği tüm ödemeler ve kesintilerden yine siz sorumlu olacaksınız.

Bizler hastalarımızın kozmetik prosedürlerinin maliyetlerini dengelemelerine yardımcı olacak ödeme seçenekleri sunuyoruz. Özel indirimler veya ödeme planlarıyla doğru bütçeyi oluşturuyoruz.

Meditürk ile Kaş Ekimi

Kaşlarınızın görünümünden memnun değilseniz ve daha kalıcı bir çözüm istiyorsanız, kaş ekimi uzun vadeli sonuçlar sunabilir. Bununla birlikte, sonuçlar değişebilir ve kozmetik cerrahide her zaman yan etki riski vardır. Bu durum, bu kadar basit görünen bir işlemde bile geçerlidir. Tüm seçeneklerinizi dikkatlice tartın ve bizimle mutlaka iletişime geçin.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021