Kartal Saç Ekim Merkezleri Arasında Meditürk

Kartal-Sac-Ekim-Merkezleri.jpg

Kartal saç ekim merkezleri arasında Meditürk’ü farklı kılan ne?

Kartal ilçesi 500.000 kişiyi aşan yoğun nüfusuyla İstanbul’un nitelikli hizmet talep edilen ilçelerinin başında gelmektedir. Saç ekimi hizmeti de bunlardan biridir. Beyaz yakalı çokça çalışanın yaşadığı bu bölgemizde Kartal saç ekim merkezleri de hızla çoğalmaktadır.

Kartal saç ekim merkezleri arayışında neye dikkat etmelisiniz?

Kişilerin farklı ihtiyaçlarına göre saç dökülmesi için önerilen tedavi yöntemleri ve kapsamı değişebilir. Saç dökülmesine çözüm olarak sunulan bir tedavi yöntemi olarak saç ekimi, vücudun ensesindeki saç köklerini alarak nadir görülen bölgeye aktarma işlemidir. Uzman kişiler tarafından ameliyathane ortamında steril koşullarda gerçekleştirilen bu işlemde, alın açıklıkları genellikle daha hayati bölgelerdeki saç kökleri tek tek alınarak lokal anestezi sonrası ekilerek tedavi edilir.

Bu işlem ağrılı değildir ve bölgenin büyüklüğüne göre yaklaşık 4-6 saat sürebilir. Yeni ekilen saçların saçlı deriye uyum sağlaması ve gelişmesi için uygulanan tekniğin doğruluğu esastır. Ameliyattan sonra evde yatmalı ve birkaç gün dışarı çıkmamalısınız. Saçlar iki veya üç hafta sonra dökülecek, ancak saç kökleri yerinde kalacaktır. Bu saç dökülmesinden sonra cilde sağlıklı bir şekilde yerleşen saç köklerinden yeni saçlar çıkacaktır. Saç ekiminin iki temel yöntemi vardır.

Saç ekimi ülkemizde giderek daha popüler hale gelen bir hizmetken pandemi sırasında prosedür uygulanan hasta sayısında da artışlar söz konusu. Hastaların seçebilecekleri her zamankinden daha fazla tedavi yöntemi varken İstanbul da önemli bir saç ekim şehri olmaya devam ediyor. Ancak kapsamlı araştırma, en iyi saç ekimi sonuçları açısından kritik öneme sahiptir. İlgili merkezin geçmişini, fiyatlarını ve ekibini keşfetmeden önce saç ekimi fiyatları ile karar vermek hayal kırıklığına yol açabilir.

Saç Ekimi Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kişi saç ekimi yaptırmak istiyorsa en az bir hafta önce alkol kullanmayı bırakmalıdır. Saç ekimi operasyonundan bir hafta önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınmanız faydalı olacaktır. Saç ekimi öncesinde saç kremi, jel ve losyon gibi ürünler uygulanmamalıdır. Saç ekiminden önce şeker hastalığı, tansiyon, ülser gibi rahatsızlıklar mutlaka hekime söylenmelidir. Saç ekimi operasyonuna saçlar yıkanmış halde getirilmelidir. Saç ekimi Türkiye merkezleri, saç ekimi öncesi kolay giyilen gömlek gibi düğmeli giysiler giymek için saç ekimi yaptırmak istemektedir. Bu tercih saç ekimi sonrası kolaylık sağladığı için saç ekiminden önce saç ekiminden bir hafta önce sigara bırakılmalıdır. Saç ekimi günü kafeinli içecekler tüketilmemelidir. Saç ekimi öncesi kahvaltı yapmanın bir zararı yoktur.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası 2

Sırt üstü yatmanız gerektiği için lütfen yatarken ekim alanına dikkat edin. Saç ekimi sonrası 4. ve 15. günlerde kritik seviye bitse de risk devam etmektedir. Ağır sporlar gibi terleme aktivitelerinden kaçınmak gerekir. Nakilden sonra araba kullanmamış olmanız yardımcı olacaktır. Ameliyat sonrasında yaşayabileceğiniz ödem ve ağrılar ve ihtiyaç duyabileceğiniz ağrı kesicilerin düzenli kullanımı. Ameliyat sonrası saç ekimi yaptırmanız gereken bölge. Saçları operasyondan sonraki üçüncü gün yıkamaya başlamalısınız.

Kartal saç ekim merkezleri arasında Meditürk

Sağlam bir üne ve deneyimli cerrahlara sahip bir kliniği ziyaret ederseniz, emin ellerde olma ve aradığınız sonuçları alma olasılığınızın daha yüksek olduğunu bilirsiniz. Yine de, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey varken, saç ekiminiz için ideal kliniği bulmak zor olabilir. Anatolia Saç Ekim kurucusu da olan Hair Transplant liderliğinde Kartal’da hizmet veren uluslararası Meditürk markamız saç ekim alanında fark yaratan çizgisini yurt dışından hastalarına da sunuyor.

Ücretsiz saç analizi için telefon butonuna dokunarak veya WhatsApp üzerinden iletişime geçerek hemen destek alın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021