Kaliteli Saç Ekimi

Kaliteli-Sac-Ekimi.jpg

Kaliteli Saç Ekimi

Hem erkeklerin hem de kadınların yaklaşık %50’si saç dökülmesinden muzdariptir. Saç dökülmesi vücudun herhangi bir yerinde olabilse de genellikle kafa derisini hedef alır. Vücudun herhangi bir yerinde, özellikle baş ve yüz bölgesinde saç dökülmesi, bazıları için iç karartıcı olabilir. Saç dökülmesi yaşamak fiziksel ve psikolojik sıkıntılara yol açabilir.Kellik, saç dökülmesi gibi problemler kişide oldukça yıkıcı etkiler bırakabilir. İleri boyutlarda ilişkilerinizi ve hatta kariyerinizi etkilemesi anlamında gelebilir. Kellik ya da saç dökülmesi probleminiz var ve kaliteli saç ekimi deneyimi geçirmek istiyorsunuz. Bu gibi problemlerle karşı karşıya iseniz en etkili ve kalıcı çözüm kaliteli saç ekimi yaptırmaktır. Peki, kaliteli saç ekimi ne demektir?

Kaliteli Saç Ekiminde Uzman Doktor Seçimi

Estetik cerrahi uygulamaları içerisinde saç ekimi işlemleri dikkate alınmaktadır. Kanunlarımıza göre saç ekimi plastik cerrahi veya dermatoloji uzmanları tarafından tamamlanabilir. Saç ekimi cerrahi uygulamalarının dahil edilmesi, tıbbi uzmanlık ve tasarım becerileri ve sanatsal becerilerle deneyim gerektirir. Ameliyatı yapacak olan hekimin daha önce bu alanda deneyimli ve başarılı sonuçlar almış olması çok önemlidir. Hekim kendini sürekli yenilemelidir. Sektörde uzun yıllardır önde gelen bir uzman olarka hizmet sunan Hair Transplant, en iyi saç ekim merkezi anlayışıyla bu hizmet sunuyor.

Bu amaçla hastanın hekiminin birkaç yıldır mesleğin içinde olduğu, kaç saç ekimi işleminin gerçekleştirildiği sorgulanmalıdır. Başarısız bir operasyon istenmeyen sonuçlara ve anormal saç görünümüne neden olabilir. Kötü bir ameliyat kişinin psikolojisini bozar. Hasta kişi, operasyonel kusurları düzeltmek için mücadele etmek zorunda kalabilir.

Saç Ekimi Uzmanları Ne Yapar?

Saç ekimi uzmanları, saç ekimi yaptıracak hastanın sağlık durumunun saç ekimine uygun olup olmadığını öğrenerek cilt – saç yapısını incelemeye başlar. Cilt ve saç yapısı uygulanacak tedavide belirleyici faktörlerdir. Saçsız alanın genişliği belirlenerek saç çizgisi belirlenir ve saç kökünün dökülmeye uygun olup olmadığı araştırılır.

Bu nedenle saç ekimi işlemi sonrasında yapılacak müdahale ile ilgili gerekli araştırmalar yapılır. Uygun zamanda saç ekimi hijyenik koşullarda yapılır. Son olarak ameliyattan önce alkol veya kan sulandırıcı ilaç kullanımının kesilmesi önerilir. Saç ekimi sonrası, hasta detaylı olarak takip edilir.

Saç transplantasyonu ve saç restorasyonu olarak da bilinen saç ekimi işlemi; hastanın iki kulak arasındaki dökülmeye dirençli, saç ekimi işlemi için elverişli donör bölgesinden toplanan saç köklerinin (Graft/greft), saçsız alana taşınmasıyla gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.

Genetik kaynaklı saç dökülmesinin yanı sıra; stres, kaza ve çevresel nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilen saç kaybı sorunu, hastanın durumuna göre ilaç, vitamin, mineral ve/veya saç ekimi operasyonu ile tedavi edilebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre yetişkin bir insanda saç dökülmesi 18 yaşında başlayıp 57 yaşına kadar devam edebilmektedir. Saçları kalıcı olarak dökülen ve bundan şikayetçi olan kişilere saç ekimi operasyonu tedavisi tavsiye edilmektedir.

Kişiye Özel Tedavi Planı

Her cilt ve saç tipi farklı olduğu için her hastanın benzersiz bir tedavi planına ihtiyacı vardır. Danışmanlık aşamamız sırasında, başvuran hasta adayının saç ekimi için uygun olup olmadığına karar veririz. Eğer öyleyse, o kişi için özel olarak hazırlanmış bir tedavi yaklaşımı planlamaya devam ediyoruz.

Meditürk Klinik’te, ekim için saç köklerini çıkarmadan önce saç derinizin tamamen incelendiğinden emin oluyoruz. Kişiye özel tedavi planlarımız ile gür saçlı bir kafaya sahip olma şansınızı en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Kaliteli Saç Ekimi, Başarılı Operasyonların Dışında Doğru Bilgiyi de Sizi Sunmalı

Peki, bu bilgiler neler?

Başarı Oranı Değişebilir

Saç ekimi bir sihirbazlık numarası gibi değildir. Prosedürün başarısı birkaç faktöre bağlı olacaktır. 

  • incelik.
  • yapı.
  • Yeniden büyüme yeteneği.

Saç donör alandan alınacağı için o bölgedeki saçın kalınlığı sonuçlarda çok önemli bir rol oynayacaktır.

Ayrıca genetik yapınız saçınızın nasıl uzayacağını veya döküleceğini de belirler. Vücudunuzun her yerinde saç incelmesi yaşıyorsanız, ekimin kafanızda da incelme ile sonuçlanması muhtemeldir.

Ekimden Sonra Saçınıza Normal Şekilde Davranabilirsiniz:

Ekim sonrası saçlarınız tıpkı “önceki saçlarınız” gibi tedavi edilebilir. Şunları yapmakta özgürsünüz:

  • Şampuan.
  • Stil.
  • Durum.

Kaliteli Saç Ekiminde Skar Alanları Görünmez ve Saç Ekimi Kalıcıdır

Saç ekimi kalıcı bir cerrahi saç dökülmesi tedavisidir. Bu nedenle saç ekimi seçeneklerinizi araştırmanız önemlidir. Sırf sonuçların nasıl sonuçlanacağını görmek için bir ‘deneme’ nakline gidemeyeceksiniz.

Yeni Saç Dökülmeyecek

Saç ekiminin belki de en büyük faydası yeni saçların yerinde kalmasıdır. Ancak, cerrahınızın talimatlarına uyduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bakım çok önemlidir. Prosedürden dört ay sonra, saçınızın aşamalı olarak uzamasını bekleyebilirsiniz. Büyümenin yaklaşık %80’i nakilden sonraki sekiz ay içinde tamamlanacaktır.

Ameliyat Sonrası Önlemler Çok Önemlidir

Ameliyattan sonra normal rutininize dönmeniz biraz zaman alabilir. İlk birkaç gün veya hafta boyunca, bir dizi özel talimatı izlemeniz gerekecek. Bu talimatlar sırt üstü yatmamayı veya başınıza dokunmamayı içerebilir. Doktorunuz size birkaç gün dinlenmenizi ve başınızın iyileşmesine izin vermenizi söyleyebilir.

Bütçenizi Bilin

Saç ekimi tedavisini düşünmeye karar vermeden önce bir bütçenizin olması çok önemlidir.

Bazı hastaların işlemden sonra birkaç gün bone takması gerekmektedir. Duş başlığı saç derinizi koruyacak ve daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır. Cerrahınızı dikkatle dinlediğinizden emin olun. Ayrıca aklınıza takılan soruları da sorun.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021