Kalem Saç Ekimi Nedir?

Kalem saç ekimi olarak bilenen operasyon DHI saç ekimi sırasında kullanılan kalemle anılır ve prosedürün çok hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Kalem Saç Ekimi Nedir?

Kalem saç ekimi veya choi implanter saç ekimi, donör bölgeden çıkarılan saç folikülünün kafa derisine hemen yerleştirilmesi için kullanılan alettir. Choi implanter kalemi çok kesin bir sonuç sağlar ve ayrıca saç folikülüne dokunma riskini azaltarak sonra saç folikülünün çıkarıldıktan sonra hayatta kalma oranını da artırabilir. Kalem saç ekimi sırasında choi implanter pen’in hassasiyeti sayesinde, hasta kafa derisinde daha az travma olur, yani foliküller toplu olarak değil tek tek implante edildiğinden yara izi en aza indirilir. Bu teknik aynı zamanda daha hızlı iyileşmeyi de destekler. Kalemin küçük yapısı nedeniyle, işlemi hızlandırmak için saç kökleri aynı anda ekilebilir. DHI saç ekimi, aynı anda gerçekleşen iki prosedürün (yer oluşturma ve greft implantasyonu) kombinasyonuna dayalı olarak çalışır. Greftler, alıcı alanda bir kesi yolu yapılmadan doğrudan ekilir

Tedavi Süreci Nasıldır?

Saç dökülmesi analizi, donör alanların yoğunluğu, ekilebilecek greft sayısını içerir. Saçlar belli bir uzunlukta kesilir ve saç çizgisi belirlenir. Donör bölgeye lokal anestezi yapılır ve boyun bölgesi uyuşturulur. Mikromotor yardımı ile doku çıkarılır. İmplant kalemlerinin içine yerleştirilen kökler, saçların doğal çıkış yönüne uygun olarak eksik bölgelere yerleştirilir. Kalem saç ekimi veya DHI sonrası tedavide saçta kabuklanma görülür. Şok dökülme işlemi ise 15 gün sonra meydana gelir. Saçlar 3 ay sonra uzamaya başlar. 12 ayda tedavi süreci tamamlanmış olur.

Kelam Saç Ekimi veya DHI Neden En İyisi?

Choi kalemle, kesi yapmadan greft implantasyonu sağlandığından en modern tekniklerden birine ulaşmış oluyorsunuz. Eşsiz avantaj  hastanın kafasını tıraş etmesini gerektirmemesi, iyileşme süresinin daha kısa olması, kanamanın neredeyse yok denecek kadar az olmasıdır. Donör bölgenin tıraş edilmesi yeterlidir.

Siz de saç dökülmesi ya da kellik gibi saç problemleriyle karşı karşıya iseniz saç ekim operasyonlarından biri olan bu saç ekimi tekniği ile tanışın. Ancak öncesinde dhi saç ekimi operasyonuna olanak tanıyan durumlar ve saç dökülmesi ve kellik hakkında konuşalım. Hemen randevu alın ve ücretsiz saç analizi ile en etkili DHİ operasyonu ve sonrasında ücretsiz takip uygulaması için Meditürk’e ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021