Kadınlarda Saç Ekimi

Kadinlarda-Sac-Ekimi.jpg

Kadınlarda saç ekimi, erkekler kadar elzem bir ihtiyaç olmakla birlikte doğru araştırma ve nitelikli saç ekim hizmeti kritik önemde. Aşağıdaki yazımızı okuyup Meditürk’e ücretsiz saç analizi için hemen ulaşın!

Ne Kadar Saç Dökülmesi Normaldir?

Kadınlarda saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerek süreç şu şekilde özetlenebilir. Bir erkek veya kadının her gün ortalama 50 ila 100 saç teli dökülür. Bu tamamen normaldir. Normalden daha yüksek saç dökülmesi genellikle kalıtsaldır ve hormon seviyeleri tarafından tetiklenir. Ortalamadan daha fazla olduğunu düşünüyorsanız, her sabah yastığınızda kalan saç miktarını not edin. Saçınızı taradıktan sonra fırçanıza bakın ve duştan sonra gideri kontrol edin. Normalden daha fazla saç döküldüğünü hissediyorsanız tıbbi yardım almanız önemlidir. Anemi, hipotiroidizm, otoimmün hastalıklar veya reçeteli ilaç yan etkileri gibi saç dökülmesine neden olabilecek tıbbi durumlara da bakmak gerekir.

Kadınların erkeklerden daha fazla saç dökülmesi yaşamasının tıbbi olmayan nedenleri vardır ancak bunların çoğu önlenebilir. Özellikle saçlarınız ıslakken yoğun fırçalama, çok sıkı atkuyruğu, fön makinesi ve saç düzleştiriciyle aşırı ısı uygulama ve kötü beslenme bu nedenlerin başında gelir. 30 yaş üstü kadınların yüzde otuzu saç dökülmesi yaşar. Saç dökülmesi olan kadınlar, benlik saygısında kayıp, içine kapanıklık ve toplum içinde daha az çekici hissettiklerini belirtir. Bu nedenle saç dökülmesini mümkün olduğunca erken yaşlarda tespit etmek çok önemlidir.

Kadınlarda Saç Ekimi Gerektiren Durumlar

Kadınlar genellikle saç çizgileri boyunca ve taçlarının tüm merkezi boyunca saç dökülmesi yaşarlar. Saç dökülmesine katkıda bulunan faktörler arasında stres, kilo değişiklikleri, doğum, tiroid sorunları, önceki bir ameliyattan kaynaklanan bir kesi çevresinde saç dökülmesi, travma veya yara izi ve menopoz sayılabilir. Kadınlarda saç ekimi açısından öne çıkan nedenlerinden biri de androgenetik alopesi olarak bilinen kalıtsal bir durumdur. Bu tür incelme tipik olarak yaşla birlikte ortaya çıkar, ancak her zaman olabilir. Bu durum erkek tipi kellikten farklıdır. Erkekler tipik olarak saç çizgisinin gerilemesi ve ardından başlarının tepesinde kellik, yanlarda ve arkada sağlıklı bir saç halkası görür. Saç dökülmesinden etkilenen kadınlar ise kafa derisinin her yerinde daha homojen bir saç incelmesi yaşarlar.

Herhangi bir tıbbi sorunun tespiti için doktorunuzu erken görmek çok önemlidir. Saç dökülmesinin nedenini ortadan kaldırmak için adımlar attıktan sonra (tıbbi veya yaşam tarzıyla ilgili) saç ekimini düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Meditürk Klinik, deneyimli kadınlar için saç ekimi hizmetlerini azami imtinayla gerçekleştirir. Cevapları bulmak için en iyi yer, kadınlar için saç ekimi için iyi bir aday olup olmadığınızı belirlemek için özel bir konsültasyon sırasındadır.

Kadınlarda Saç Ekimi Uygulamasına İhtiyacım Var Mı?

Her şeyden önce, kadınlar için saç ekiminin tipik olarak sadece başının üst kısmındaki saçları dökülenler için geçerli olduğunu, ancak arka ve yanlardaki saçların hala yoğun, güçlü ve saç ekimine dayanıklı olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, bu tür bir tedavinin sizin için gerçekçi bir seçenek olduğunu doğrulamak için dermatolojik bir konsültasyona başvurmak en iyisidir.
Bu noktaları göz önünde bulundurarak, kadın saç ekimine genellikle iyi yanıt veren saç dökülmesi türlerinin kısa bir özetini çıkardık.

  • Kadın tipi kellik: Başın tepesinde ve tepesinde saçların incelmesi, başın arkasında ve yanlarında çok az veya hiç incelme olmaması.
  • Mekanik veya traksiyon alopesi veya alopesi marginalis: Saç dökülmesi ön saç çizgisinde, şakaklarda ve bazen başın yanlarında görülür. Sıklıkla saçı sıkıca çeken saç modellerinin sürekli kullanılması sonucu oluşur.
  • Estetik cerrahiye bağlı saç dökülmesi : Bu genellikle yüz germe veya kaş kaldırma gibi tedaviler görmüş ve görünür kesi izlerini gizlemek isteyen kadınları içerir.
  • Travma nedeniyle saç dökülmesi: Bu genellikle yanıklar (yangın veya kimyasal) gibi yaralanmalarla ilgilidir, ancak çeşitli başka kazalar veya yaralanmalar için de geçerli olabilir.
  • Doğal olarak yüksek saç çizgileri: Genellikle bu kategorideki kadınlar, saç çizgisini birkaç santimetre alçaltmak amacıyla kadın saç ekimi yaptırırlar.

Doktorunuzla yapılan görüşmeleri tamamladıktan ve saç ekimi için uygun olduğunuzu gösterdikten sonra, uzmanınız hangi spesifik saç restorasyon tekniğinin en uygun olduğunu tartışacaktır. Kullanılan en popüler olanı FUE saç ekimi olarak bilinir ayrıca DHI saç ekimi teknikleri uygulanabilir seçeneklerdir.

Kadınlarda Saç Ekimi İçin Hazırlık

Kadınlarda saç ekimi operasyonu öncesi ilk konsültasyonlar ve testler için sizleri kliniğimize davet ediyor ve saç dökülmesinin muhtemel nedeninin ne olduğunu doğrulamak için çeşitli testler yapıyoruz. Bize hemen ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021