Kadınlar İçin Saç Ekimi ve Püf Noktalar

Kadinlar-Icin-Sac-Ekimi.jpg

Kadınlar için saç ekimi çeşitli nedenlerle zorlayıcı bir seçenek olabilir. Ancak son dönemdeki araştırmalar artık kadınların da bu prosedürü daha çok seçtiğini gösteriyor.

Kadınlar için saç ekimi ve gelişmeler

Kadınlarda saç ekimi öncesinde saç dökülmesinin nedeni ve düzeyi belirlenmelidir. Bir yetişkin için günde ortalama 100-150 saç teli normaldir. Bununla birlikte, bazı kadınlar yoğun saç dökülmesi yaşayabilir ve bu bir soruna işaret edebilir. Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri erkeklerden farklıdır. Bu nedenle, bu nedenler ayrıntılı olarak ele alınmalıdır.

Erkekler için saç ekimi oldukça öngörülebilir. Saç, başın arkasından alınır ve gerektiğinde saç çizgisine veya tepeye taşınır. Ancak, kadınlar için durum daha karmaşıktır. Kadınlar, saç ekimini zorlaştıran genel bir incelme yüzünden genelde başın üst kısmında dökülme yaşarlar. Harika bir sonuç elde etmek için geniş bir incelme alanını kaplayacak sayıda greft gerekir. Ama hepimiz donör saçın miktarıyla sınırlıyız.

Kadınlar neden saç dökülmesi yaşar?

Kadın tipi saç dökülmesinin ilerlemesi, her zaman ekimin erkekler için bir seçenek olmadığı anlamına geliyor. Kadın cinsiyetinde saç dökülmesinin nedenleri çok karmaşıktır ve gerçek nedenlere ulaşmak için genellikle dedektifvari bir yaklaşım gerektirir.

İşte bazı genel nedenler:

  • Hormonal değişiklikler: Kadınlarda saç dökülmesi genellikle hormonlardan kaynaklanır. Her 4 kadından 1’i normal olarak saç dökülmesi yaşarken, her 2 kadından 1’i menopoz döneminde saç dökülmesi yaşar. Testosteron hormonunun bir türevi olan DHT (dihidrotestosteron) hormonu saç dökülmesine neden olur.
  • Vitamin ve mineral eksikliği: Kadınlarda en sık görülen sorunlardan biri demir eksikliğidir ve kansızlık saç dökülmesine neden olur. Demir eksikliği nedeniyle vücut hemoglobin üretemez. Çinko eksikliği de saç dökülmesine neden olabilir. Keratin, saç büyümesinde ve onarımında önemli bir rol oynar. Aşağıdaki vitamin değerleri saç sağlığı için önemlidir.
  • Genetik faktörler: Androgenetik Alopesi, 40 yaşından sonra kadınlarda görülebilen yaygın bir sorundur. Androgenetik Alopesi genetiktir. Bu sorun kafa derisinin üst kısmında yaygındır. Bu, kellikten ziyade kademeli bir saç seyrelmesidir. Saçın üstünde ve önünde önemlidir. Ön saç çizgisi korunur. Temporal bölgede hafif saç dökülmesi vardır ancak bu erkeklere göre daha azdır. Menopoz öncesi kadınların yaklaşık %13’ü androgenetik alopesi semptomları bildirmiştir. Bununla menopozdan sonra androgenetik alopesi prevalansı artar ve kadınların %75’i 65 yaşından sonra etkilenebilir.
  • Cilt hastalıkları
  • Demir eksikliği
  • Tiroid bezi ile ilgili sorunlar
  • Gebelik
  • Psikolojik stres
  • İlaç alma

Kadınlarda saç dökülmesinin sınıflandırılması

Kadınlarda saç dökülmesini sınıflandırmak için “Ludwig Sınıflandırması” kullanılmaktadır. Kadın saç dökülmesi “Ludwig Sınıflandırması” ile 3 gruba ayrılır.

Tip 1: Bu aşamada saç dökülmesi düşük seviyededir. Çoğu kadında saç çizgisinde hemen hemen hiç değişiklik olmaz ve saç dökülmesi sorunu çok az fark edilir. Saç dökülmesi başın üst kısımlarında ve ön kısımlarda başlayacaktır. Fakat bu tip saç dökülmesinde saç dökülmesi bölme çevresinde meydana gelir ancak kel bölgeler daha belirgin hale gelmeye başlar.
Tip 2: Bu aşamada saç dökülmesinin normal düzeyde olduğu kabul edilir. Kadınlar bu aşamada saçlarında incelme, hacim kaybı, saç dökülmesi ve genişleyen saç dökülmesi bölgesi yaşayabilirler. Saç dökülmesinin yoğunluğuna göre tip 2 sınıflandırması için bir saç ekimi operasyonu uygun bir seçenek olabilir.
Tip 3: Bu aşama yoğun saç dökülmesi olarak sınıflandırılır. Bu aşamada saçlar o kadar incedir ki kafa derisi görünür ve kel alanlar net bir şekilde görülebilir. Bu aşamada bazı faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi daha da kötüleşebilir. Bu faktörler, sağlık görünümünün kaybolması, aşırı seyrelmesi ve yaygın saç dökülmesi anlamına gelen minyatürleşme olarak 3’e ayrılır.

Kadın saç ekimi nasıl yapılır?

Özellikle kadınlar için estetik çoğu zaman önemli bir konudur. Kadınlar için çekici bir görünüm için çok önemli bir faktör, güçlü ve dolgun saçlardır. Güzel dolgun saçlar da kadınlık özellikleriyle öne çıkmak anlamına gelir. Bununla birlikte, saçla birlikte, genellikle bir parça kadınlık ve çekicilik kaybolur, bu da FUE saç ekimi veya FUT tekniği (şerit çıkarma) ile kadın saç ekimini düşünmede etkilidir.

İki kulak arasında kalan başın arka kısmındaki saçlara donör saç denir. Bu güçlü ve kalın saçlar toplanır ve öne ekilir. Kadın saç ekimi için 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Bunlar tıraşsız saç ekimi (ki daha çok tercih edilir) ve uzun saç ekimidir. Bu iki saç ekimi yöntemi için tüm süreç aynıdır. Ama tek bir fark var:

Tıraşsız saç ekimi

Saçlar donör bölgeden 5-10 cm traş edilerek toplanır. Tepedeki saç kesilmez ve bu bölge kapatılır. donör bölgeden alınan traş saçlar toplanır ve kel bölgeye kısa formda (2-3mm) ekilir. Tıraşsız saç ekimi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Tıraşsız Saç Ekimi sayfasını inceleyebilirsiniz .

Uzun Saç Ekimi

Saçlar tıraşlı değil. Donör saçlar uzun saç olarak toplanır. Bu uzun saçlar uzun formda ekilir. Kişi nihai sonucu nakilden sonra görecektir. Operasyon yaklaşık 7 saat sürer. Saç kökleri 3 saatte toplanır, 1 saatte kanallar açılır ve yaklaşık 3 saatte kökler kanallara aktarılır. Elbette bu süre bireyler arasındaki farkı gösterebilir. Hasta lokal anestezi altında ağrısız bir şekilde ameliyat edilir ve ilk üç gün istirahat önerilir.

Kadınlar için saç ekimi fiyatları

Kadın saç ekimi fiyatları uygulanan yönteme göre değişmektedir. Kadınlar için hem FUE hem de DHI teknikleri kullanılabilir. Kadınlarda saç ekimi normal bir saç ekimi gibi görünebilir ancak bu tamamen farklıdır. Bu farklılıktan dolayı bir uzmana ve özel bir ekibe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle kadın saç ekimi fiyatları diğer yöntemlere göre daha yüksektir.

Kadın Saç Ekimi Fiyatları:

normal FUE saç ekimi yöntemine göre %30-50 daha yüksektir.
normal DHI saç ekimi yöntemine göre %30-40 daha yüksektir.
Örneğin:

Normal FUE saç ekimi fiyatı 10.000 TL Euro ise, kadın FUE saç ekimi fiyatı 15.000 TL civarında olacaktır.

Normal DHI saç ekimi fiyatı 20.000 TL ise, kadın DHI saç ekimi fiyatı yine en az %33 civarında daha yüksek olacaktır.

Not: Bu fiyatlar örnek olarak verilmiştir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Kadınlar için saç ekimi sonuçları

Tıraşa bağlı olarak bu yöntem için de 14 gün izin önerilir. Yeterince saç kalmışsa ve bu kısaltılmamışsa ve bu nedenle ameliyat sonrası izleri (kızarıklık/kabuklar) kapatabiliyorsa, operasyondan bir haftadan daha kısa sürede işe dönülebilir veya hatta Ameliyattan bir gün sonra kimsenin cerrahi müdahaleyi tanımadan işe dönebilmesi (örneğin, saç çizgisi gerilemesi durumunda bu mümkün olabilir). Şerit saç ekiminden sonra hastalar en az 14 gün spor yapmamalı ve ideal olarak 2-3 ay fitness antrenmanlarından kaçınmalıdır. Aksi takdirde yara izinin genişleyip daha geniş bir yara izi oluşması riski oldukça artar.

Ücretsiz bir analiz ve doğru bilgilendirme için bize hemen ulaşın!

Referans: Vatan gazetesiESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021