Kadınlar İçin Saç Ekimi ve Püf Noktalar

Kadinlar-Icin-Sac-Ekimi.jpg

Kadınlar için saç ekimi çeşitli nedenlerle zorlayıcı bir seçenek olabilir. Ancak son dönemdeki araştırmalar artık kadınların da bu prosedürü daha çok seçtiğini gösteriyor.

Kadınlar İçin Saç Ekimi ve Gelişmeler

Saç ekimi tekniklerinin gelişimi ilginç olmuştur. İlk saç ekim prosedürlerinde yerleri değiştirilmiş saç kümelerinin tek tip bir yönde büyüyemediğini açıkça görülüyordu. Tatmin edici olmayan sonuçlar söz konusuydu.

Erkekler için transplantasyon oldukça öngörülebilir. Saç başın arkasından alınır ve gerektiğinde saç çizgisine veya tepeye taşınır. Ancak, kadınlar için hikaye daha karmaşıktır. Kadınlar, saç ekimini zorlaştıran genel bir incelmeyle genelde başın üst kısmında dökülme yaşarlar. Harika bir sonuç elde etmek için geniş bir incelme alanını kaplayacak sayıda greft gerekir. Ama hepimiz donör saçın miktarıyla sınırlıyız. Bu durum yüzünden bir saç ekim uzmanı, bir kadın hastayı tam anlamıyla mutlu olacağı bir görünüme geri döndürmede çok zorlanabilir.

Yeni Nakil Tekniği

Dr. Angela Christiano başkanlığındaki Kolombiya Üniversitesi merkezli bir Amerikan ekibinden gelen haberler kadınları heyecanlandırmalı. Aslında, dünya çapında erkek ve kadın saç dökülmesi hastaları için harika bir haber. Ancak kadınlar için yeni bir saç ekimi gerekiyor ve onların ihtiyaçlarına hitap eden bir saç ekimi gerekiyor.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadın tipi saç dökülmesinin ilerlemesi, her zaman ekimin erkekler için bir seçenek olmadığı anlamına geliyor. Kadın cinsiyetinde saç dökülmesinin nedenleri çok karmaşıktır ve gerçek nedenlere ulaşmak için genellikle dedektifvari bir yaklaşım gerektirir.

İşte bazı genel nedenler:

  • Cilt hastalıkları
  • Demir eksikliği
  • Tiroid bezi ile ilgili sorunlar
  • Gebelik
  • Psikolojik stres
  • ilaç almak
  • hormonal değişiklikler

Neden Giderek Daha Fazla Kadın FUE Veya Fut Tekniği (Şerit Çıkarma) İle Saç Ekimini Tercih Ediyor?

Özellikle kadınlar için estetik çoğu zaman önemli bir konudur. Kadınlar için çekici bir görünüm için çok önemli bir faktör, güçlü ve dolgun saçlardır. Güzel dolgun saçlar da kadınlık özellikleriyle öne çıkmak anlamına gelir. Bununla birlikte, saçla birlikte, genellikle bir parça kadınlık ve çekicilik kaybolur, bu da FUE saç ekimi veya FUT tekniği (şerit çıkarma) ile kadın saç ekimini düşünmede etkilidir.

Kadınlar İçin Saç Ekimi ve Sosyalleşme?

Tıraşa bağlı olarak bu yöntem için de 14 gün izin önerilir. Yeterince saç kalmışsa ve bu kısaltılmamışsa ve bu nedenle ameliyat sonrası izleri (kızarıklık/kabuklar) kapatabiliyorsa, operasyondan bir haftadan daha kısa sürede işe dönülebilir veya hatta Ameliyattan bir gün sonra kimsenin cerrahi müdahaleyi tanımadan işe dönebilmesi (örneğin, saç çizgisi gerilemesi durumunda bu mümkün olabilir)

Kadınlar İçin Saç Ekimi ve Spor

Şerit saç ekiminden sonra hastalar en az 14 gün spor yapmamalı ve ideal olarak 2-3 ay fitness antrenmanlarından kaçınmalıdır. Aksi takdirde yara izinin genişleyip daha geniş bir yara izi oluşması riski oldukça artar.

Ücretsiz bir analiz ve doğru bilgilendirme için bize hemen ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021