İstanbul’daki Saç Ekim Merkezleri Arasında Meditürk

Istanbuldaki-Sac-Ekim-Merkezleri.jpg

İstanbul’daki Saç Ekim Merkezleri Arasında Meditürk 

İstanbul’daki saç ekim merkezleri hem yurtiçi hem de yurt dışı hastaları açısından çok cazip bulunuyor. Ve saç ekim piyası belirgin bir büyüklüğe ulaşmış durumda. Peki, hastaların bu merkezlerden beklemesi gereken nitelikler neler ve sağlıklı saç ekimi hizmetlerini nasıl tanımlıyoruz? Bilindiği üzere yurtiçi ve yurtdışında saç ekimi düşünen hasta adayları için İstanbul’daki saç ekim merkezleri sıkça ziyaret ediliyor. Kullanılan teknikler, yurtdışından gelen hasta adayları için bile konaklama yerleri, uygun tedavi yöntemi, sıkı takip gibi pek çok neden bu merkezleri gözde hale getiriyor. Bu yazıda İstanbul saç ekim merkezlerinden bekleyebileceğiniz nitelikleri ele aldık!

Neden Saç Ekimi?

Plastik cerrahi yerine geçen saç ekim işlemi birçok alanda kolaylık sağlamaktadır. Özel bir nedeni olmadıkça ilerleyen zamanlarda büyük oranda artan saç dökülmeleri yüzünden hastanın hem psikolojik açıdan hem de fiziksel açıdan düzelmesini sağlamaktadır. Çok basit operasyonlar ile birçok aşamalarda gerçekleşen operasyon çeşididir. 

İstanbul’daki Saç Ekim Merkezleri ve Biz

Özellikle tedavi aşamaları için erken teşhis hem ekonomik açıdan hem de operasyonun süresinin kısalması açısından fayda sağlar. Alıcı saç bölgesine uygulanan sac ekimi gerekli talimatlara uyulması durumunda %98 olumlu etkiler gösteriyor. Özellikle en sık rastlanan vakalar saçın üst orta kısmı ve ya kenar kısımlarında meydana gelen büyük açılmalar sonrasında gerçekleşmektedir. Operasyon sonrasında saçın renginin koyulaşması ve kıl köklerinin uzaması zaman almaktadır. Saç ekimi operasyonu plastik cerrahi uzmanları da gerçekleştirmektedir.

Sağlıklı Saç Ekimi Operasyonu Aşamaları Nasıl Olur?

Kişiler tedavi için geldikleri zaman, doktor tarafından uygulanması ya da saç ekimi İstanbul kliniklerine kendileri başvurmaları durumunda operasyon geçekleşmektedir. Saç üzerinde çeşitli planlamalar yapılır, planlamalar doğrultusunda özellikle birçok çalışmalar gerçekleşerek uygulanacak greft sayısı belirlenir. Operasyon öncesinde hastanın sağlıklı bir şekilde beslenmiş olması uzun süreli ameliyatta acıkmasını engellemektedir. Lokal olarak saç derisi uyuşturularak hiç bir şekilde acı ya da sızı hissedilmemektedir.  FUE Saç ekimi İstanbul kliniklerinde özel olarak hijyenik ve hepa filtre sağlanan operasyon odalarında gerçekleşmektedir. Yaklaşık 5 ile 9 saat arasında ekilen greftlerin sıklığına bağlı olarak değişen sürede gerçekleşir. DHİ saç ekimi İstanbul klinikleri en iyi şekilde uygulama gerçekleştirecek teknolojik alt yapıya sahiptir.

Operasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyon son derece ciddi aşamalar ile gerçekleşir. Sonrasında hasta 24 saat içerisinde taburcu edilebilir. 48 saatlik süreç içerisinde hiç bir şekilde araç kullanmaması gerekmektedir. Lokal anestezinin etkilerinin tamamen ortadan kalması gerekir. Tozlu ve kirli ortamlardan kaçınılmalıdır. Toz ve kir açık olan gözeneklere nüfus ettiğinde enfeksiyon tehlikesi yaratabilir. Saç ekim merkezi İstanbul bölgesinde gerçekleşen operasyonlar son derece sağlıklı gerçekleşmektedir. Saç ekim merkezi İstanbul klinikleri özellikle yüksek teknoloji ile en iyi başarıyı elde etmektedir. Farklı şehirlerde yaşamalarına rağmen operasyon için saç ekim merkezi İstanbul kliniklerini pek çok insan tercih etmektedir.

Saç ekim piyasasında önemli bir noktaya ulaşmış olan İstanbul’da saç ekim merkezi arayışındaysanız Meditürk Klinik son teknoloji ve profesyonel ekibiyle yanınızda! Randevu almayı unutmayın.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021