İstanbul Saç Ektirme Fiyatları

Istanbul-Sac-Ektirme-Fiyatlari.jpg

İstanbul saç ektirme fiyatları hem Türkiye’nin, hem de dünyanın çeşitli yerlerinden bu sağlık hizmeti için İstanbul’a gelen birçok hasta adayını cazip fiyatlarla hizmet sunan kliniklere yönlendiriyor. Peki fiyatlar neye göre değişiyor?

Saç ektirme kararı öncesi en çok merak edilen konulardan biri saç ekimi maliyetleri bağlamında saç ektirme fiyatları. Bu noktada 3000 greft saç ekimi, 5000 greft saç ekimi gibi spesifik sorgular ön plana çıkabiliyor. Ancak burada hangi fiyatın hangi prosedür açısından ve en önemlisi sağlığınız için uygun olduğunu belirlemekte güçlük yaşayabilirsiniz. İstanbul’daki saç ekim merkezleri başta olmak üzere Türkiye’de saç ekim işlemi gerçekleştiren çok sayıda klinik var ve seçeneklerin bu kadar fazla olmasından ötürü hangi kliniğin cep dostu ve kaliteli saç ekimi gerçekleştirdiği konusunda ikilem yaşamanız oldukça anlaşılır.

İstanbul Saç Ektirme Fiyatları (1) İstanbul Saç Ektirme Fiyatları (2)

İstanbul Saç Ektirme Fiyatları İçin Ekip Tecrübesi Önemli

İstanbul saç ektirme fiyatları açısından en önemli faktör saç ekimi yapan ekibin tecrübesidir. Bunu da ilgili uzmanın geçmiş deneyimi ve kurum hakkındaki yorumlardan anlamak mümkün. Burada belirli zamanda sınırlı ekim işlemi söz konusu olduğu için fiyatların daha az deneyimli ekiplere göre daha yüksek olması doğaldır. Yine saç ekimi fiyatını etkileyen bir diğer faktör ise hastanenin kalitesi ve saç ekiminde kullanılan malzemelerdir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Günümüzde çoğu saç FUE yöntemi ile ekilmektedir. İşlem sırasında kökler birer birer çıkarılır ve taşınır. FUE saç ekiminin fiyatı manuel greft alımına göre daha ucuzdur. Çünkü manuel greft çıkarma yöntemi FUE yöntemine göre çok daha uzun sürer. Yine DHI yöntemi FUE yöntemi ile bağlantılı olup saç köklerinin alınmasıyla yapılır. Ancak DHI yöntemi, FUE yöntemine göre daha pahalı bir saç ekim yöntemidir. Genel olarak bakıldığında istanbul saç ektirme fiyatları hastaneye, kullanılan yönteme ve çalışan ekibe göre değişmektedir. Türkiye’de 5.000-15.000 TL arası bütçeler zikredilse de önemli olan kişiye özgü tetkik ve yapılacak prosedürün zorluğudur. Yine, her merkezin kendi fiyat politikası vardır.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Son yıllardan bu yana saç ekimi alanında önemli gelişmeler olmuştur. Kullanılan yöntem ve gelişen teknoloji bu farkındalığın önemli unsurlarıdır. Saç ekimini etkileyen faktörler genellikle her klinik için aynıdır. Bazı durumlarda, sosyal ve reklam ortamlarında sadece fiyat odaklı reklamları cazip bulmak hizmet noksanlığından ötürü arzu edilmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu noktada kaliteli bir klinik seçmek güvenilir bir hizmet almak için oldukça önemlidir.

Peki böyle bir klinik hangi koşulları karşılamalıdır?

  • Saç ekimi operasyonlarında mutlaka doktor gereklidir.
  • Saç ekimi operasyonu öncesinde hastalara kan testleri yapılmalı ve bu testler sonucunda ilaç tedavisi sağlanmalıdır.
  • Kullanılan malzemeler saç ekimi operasyonu yöntemine göre kullanılmalıdır. (FUE için elmas uç ve mikro motor, DHI için choi pen gibi.)
  • Cerrahi bir işlem olduğu için steril ve tam donanımlı hastane ortamı olmalıdır.

Ülkemizde saç ekimi maliyetlerine ek olarak saç ekimi fiyatından mağdur olan ve bu yönde sıkıntılı sonuçlar alan hastalarımızın düzeltme işlemlerini sıklıkla uygulamış bulunmaktayız. Ancak bu durum üzücü ama saç ekimine kadar vazgeçen kişiler için daha fazla bütçe harcaması oluyor. Bu tür olumsuz sonuçların başlıca nedenleri eğitimsiz personel ve saç ekimine uygun olmayan ortamlarda saç ekimi yapılmasıdır. 

İstanbul Saç Ektirme Fiyatları (3) İstanbul Saç Ektirme Fiyatları (4)

Meditürk’le İstanbul Saç Ektirme Fiyatları!

Bu sebeple saç ekim maliyetinin yanı sıra önemli olan cebinize uygun ancak kaliteli bir klinikte saç ekim operasyonlarını gerçekleştirmenizdir. Saç ekim fiyatlarını etkileyen diğer şey, yalnızca operasyonu gerçekleştirmek değil, saç ekimi sonrasında kendinizi emin ellerde hissedebilmeniz için gerekli takipleri yapan bir klinikle anlaşmaktır. Doğru ve güvenilir klinik olası komplikasyon riskini azaltacak ve gerekli tetkiklerle sizin için en uygun saç ekim yöntemini belirlemede daha isabetli kararlar verecektir. Saç ekim operasyonları ilk bakışta epey meşakkatli ve acı dolu gibi gelebilir. Bazense sağlıktan ziyade keyfi olarak başvurulabilen bir uygulama da olabileceği için sizi ikilemde bırakabilmektedir. Ancak şu belirtilmelidir ki; kendinizi beğeniyor ve seviyor olmanız özgüveniniz için çok şey ifade eder. Meditürk Klinik olarak sizi önemsiyor ve saç ektirme yolculuğunuzda samimiyetle yanınızda durmaktan mutluluk duyuyoruz. Bize WA butonu üzerinden hemen ulaşın!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *




ESTETİK, SAÇ, DİŞ





ESTETİK, SAÇ, DİŞ




0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.




Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021



Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021