Her saça ekim yapılır mı?

Her saça ekim yapılır mı?

Saç dökülmesi, saç tipi ne olursa olsun herkesin başına gelebilir ve kıvırcık veya düz saçlı kişilerde saç ekimi yapılabilirken kullanılan teknikler değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni, bir yöntemin belirli bir saç tipinde diğerinden daha iyi sonuç vermesidir. Saç ekiminizin nasıl sonuçlanacağını merak ediyorsanız, ideal ekim tekniklerini, avantajlarını ve saç tipinize bağlı olarak oluşabilecek zorlukları öğrenmek için okumaya devam edin.

Kıvırcık Saç Ekimi

Foliküler Ünite Transplantasyonunun (FUT) kıvırcık saç ekimi için en ideal teknik olduğuna dair genel bir kanı vardır . Bu yöntem, saç kökleri ile kafa derisi şeritlerini çıkarmayı ve bunları saçsız saça nakletmeyi içerir. Kıvırcık saç ekimi, düz saça göre çok daha karmaşık bir işlem olduğundan, cerrahınızın yetenekli ve deneyimli olduğundan emin olmalısınız.

Ekim Sırasında Kıvırcık Saçın Avantajları

Kıvırcık saçın foliküler ünite başına büyük miktarda saçı vardır, bu da kel alanları düz saçla aynı kapsamayı elde etmeyi kolaylaştırır, ancak daha az foliküler ünite ile. Bu, düz saçlı birine kıyasla, saçsız bir bölgedeki saçı eski haline getirmek için birkaç prosedüre ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Üstelik kıvırcık saç, daha az zaman aldığından cerrahın işini çok kolaylaştırır.

Ayrıca kıvırcık saç ekimi, düz saça göre daha hacimli saçlara neden olur. Bunun nedeni, buklelerin saçsız alanda daha dolgun bir saç yanılsaması yaratmasıdır.

Kıvırcık Saç Ekimiyle İlgili Zorluklar

Kıvırcık saç ekimi, saç köklerinin doğası gereği çok fazla hassasiyet ve özen gerektiren karmaşık işlemlerdir. Kıvırcık saçlar uçtan uca sarmal bir şekil aldığından, onları çıkarmak ve ekmek için son derece dikkatli olunması gerekir. Bu aynı zamanda saçın yeni ortamına uymama riskini de doğurur ve bu da işlem doğru yapılmazsa belirgin veya doğal olmayan bir görünüm oluşturabilir.

Tek üniteleri çıkarmak ve hasarı sınırlandırırken onları nakletmek oldukça zorlu olabileceğinden, çoğu cerrah insizyon ve dikişler içerdiğinden invaziv olan FUT yöntemini kullanmayı tercih eder.

Düz Saç Ekimi

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu, düz saç ekimi için en ideal tekniktir. Bu yöntem, donör bölgeden tek tek saç köklerinin alınmasını ve saçsız bölgelere nakledilmesini içerir.

Düz Saç Ekiminin Avantajları

FUE yöntemiyle düz saç ekimi kesi veya dikiş gerektirmez. Minimal invazivdir, bu nedenle daha az yara izi ve daha az ağrı. Bunun nedeni, düz saçlı çoğu insan için foliküllerin kısa ve ince olmasıdır. Bu, cerrahların sert bağ dokularından geçmeden tek folikülleri çıkarmasını kolaylaştırır. Ayrıca düz saçlı kişilerde saç dökülmesinin nedenini belirlemek kıvırcık saçlı kişilere göre daha kolaydır.

Düz Saç Ekiminin Zorlukları

Kıvırcık saçtan farklı olarak, düz saç, saçsız bölgeyi yeterli kapsama sağlamak için çok sayıda foliküler ünite gerektirir. Bu, istenen sonuçları elde etmek için ameliyatta daha fazla zaman harcanması anlamına gelir.

Saç yoğunluğu ve hacmi açısından, düz saç, kafa derisine yaslanma eğiliminde olduğu için daha az yoğun bir görünüm verir. FUE ayrıca tek tek saç köklerinin alınması ve alıcı alana ekilmesi gerektiğinden daha uzun bir prosedürdür.

Kıvırcık veya düz saçlar için hangi tekniğin en iyi olduğu konusundaki genellemeden bağımsız olarak, kıvırcık saçlarda başarılı FUE prosedürleri olmuştur ve düz saçlı insanlar başarıyla FUT saç ekimi işlemini gerçekleştirmiştir. Bu nedenle, sizin için en iyi saç ekimi yöntemi hakkında değerlendirme ve tavsiye için bir saç restorasyon uzmanına danışmanız önemlidir.

Kıvırcık saçlarınız varsa da saç ekimi yaptırmak mümkündür. Saç ekimi ameliyatları her türlü saça yapılabilir. Bununla birlikte, kişisel tedavi planınız söz konusu olduğunda saç dokusu bir fark yaratabilir.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021