Garantili Saç Ekimi Mümkün Mü?

Garantili-Sac-Ekimi.jpg

Garantili saç ekimi mümkün mü, garantili saç ekimi nedir, olursa ne kadar greft sayısını kapsıyor gibi onlarca soru alıyoruz. Garantili saç ekimi, tüm greftlerin her hasta için bir seferde sorunsuz uygulanmasından ziyade, hastaya tedavi için söz verilen greft sayısının sunulması anlamına gelir. Bir saç ekim merkezi garantili saç ekimi hizmetini rahatlıkla sunuyorsa nedeni yaptığı uygulamanın artık ispatlamış yöntemlere dayanmasıdır. Burada önemli olan saç ekiminde ki garantinin neleri kapsadığıdır. 

Grantili saç ekimi için öncelikle alanında uzman olmak ve büyük tecrübeye sahip olmak gerekmektedir. Garantili saç ekimi günümüzde şu şekilde sunulmaktadır. Ekilen saçların çıkmaması durumunda ücretsiz saç ekimini kapsamaktadır. Saç ekiminde sonuçlar 1 yılın sonunda tamamlanmaktadır. 1. yılın ardından bir bölge veya tüm ekim alanında saç çıkmaması durumunda garanti kapsamında ücretsiz saç ekimi yapılması gerekir.

Ekimi Yapılan Saç Neden Çıkmaz?

Ekim yapılan saçların çıkış süreci normalde 1 yılda tamamlanır ve çıkmama olasılığı çok düşük bir olasılıktır. Ekim yapılan saçların tamamının çıkmaması %0,01 kadar düşük bir orandır. Ama bölgesel olarak çıkmama oranı %3 gibi değerlendirilir. Diğer sebeplere bağlı olarak da saç çıkmama olasılığı vardır. Saç ekim sonrası tüm kafanın enfeksiyon kapması yada bölgesel olarak enfeksiyondan etkilenmesi sonucunda da saç çıkmayabilir. Sonuç olarak bunlar olasılıklardır ve garantili saç ekimi kapsamına girmektedir.

Eğer ekim yapılan saçların tamamı çıkmıyorsa önemli bir problem olmuş olabilir. Böyle bir durumda kesinlikle tek başına saç ekim merkezi suçlu değildir. Zaten suçlu aramak yerine neden saç çıkmadığı araştırılmalı ve yapılacak olan 2. saç ekiminin önlemleri buna göre alınarak planlı ve daha organize bir saç ekim yapılmalıdır. Garantili saç ekiminde doğru planlama ve doğru teknik seçimi ile 2.seansta sorun tamamen ortadan kaldırılabilir.

Tecrübeli bir FUE uzmanı kök alımı sırasında kök ile dokuyu ayırt edebilmelidir. Ancak burada önemli nokta, kök ile dokuyu ayıramama durumunda başarılı saç ekimi yaptığını iddia eden uzmanlarla karşılaşma olasılığınızın olması halinde güvenilir kliniği nasıl ayırt edeceğinizdir.

Garantili Saç Ekimi Neleri Kapsar?

Garantili saç ekimi içinde sunduğumuz hizmetler;

  • 1.yılın sonunda çıkmayan saç olur ise ücretsiz saç ekim tekrarı
  • İşlem sonrası verilecek olan medikal ilaçlar
  • İşlem sonrası verilecek olan bakım ürünleri şampuan ve losyonlar
  • Saç kökü sınırında güçlendirme

Garantili saç ekimi ile 2.seans saç ekimi karıştırılmamalıdır. Çünkü 2.seans saç ekimi tek seferde yapılamayan yerlere saç ekimi anlamına gelirken garanti kapsımında sunulan saç ekim ise ekim yapılan bölgelerdeki saç ekimini kapsamaktadır. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Günümüz dünyasında 50 yaşını geçen erkeklerin yarısına yakını saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu da saç ekimini, erkeklerin en çok başvurduğu estetik operasyon haline getirmiştir. Elbette saç dökülmesi ya da travmaya bağlı saç kaybı sadece erkeklere özgü değildir. Dünya genelinde birçok kadın da, belli sebeplerle saç ekimi yaptırmaktadır. Saç ekimi için uygun aday olup olmadığınızı anlamanız için aşağıdaki kriterleri karşılıyor olmanız gerekmektedir:

  • 18 yaşından büyük olmak (Aile izniyle daha küçük yaştakilere saç ekimi yapılabilmektedir)
  • Saç ekimine engel olacak hastalığın bulunmaması
  • Donör bölgedeki kıl kökü sayısının yeterli olması
  • Saç ekimi yapılması istenen bölgede yeteri kadar boşluk oluşmuş olması

Saç ekimi sadece erkek tipi saç dökülmeleri için değil, farklı hastalıklardan kaynaklı olarak oluşabilecek bölgesel boşluklara, yanık izlerine, yara izlerine, ameliyat izlerine de yapılmaktadır.

FUE’de Garantili Saç Ekimi

Folicular Unite Extraction teriminin kısaltılmışı olan FUE, günümüz dünyasında en çok kullanılan saç ekimi tekniğidir. FUE saç ekimi yönteminde öncelikle donör bölgeden saç kökleri alınır. Saç kökleri, FUT yönteminde olduğu gibi çevresindeki doku ile birlikte kesi atarak değil, özel aletlerde birer birer alınır. Bu saç kökleri beklemeye bırakılır ve saç ekimi yapılacak alana kanallar açılmaya başlanır. Alınan saç köklerine özel olarak açılan kanallar bitirildiği zaman ekim işlemi yapılır. Saç ekim işlemi bitiminde donör bölge bandajlanır. Danışanlar tüm bu süreçte lokal anestezi ya da sedasyon etkisinde olduğu için hiçbir acı hissetmezler. 

Doğal Saç Çizgisi Garantisi

Günümüzde saç ekimi yapan merkez sayısı oldukça artmıştır. Bu da tecrübeli – tecrübesiz her doktorun saç ekimi yapmaya başlamasına neden olmuştur. Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de saç çizgisidir. Saç çizgi, kişiye özel olarak belirlenmelidir. Kişinin eski doğal saç çizgisinin bir benzeri yapılmalıdır. Bu süreçte oldukça dikkatli olunmalı ve en doğal saç çizgisi belirlenmelidir. Belirlenen saç çizgisine uygun şekilde kanallar açılmalıdır. Ön saç çizgisine açılan kanalların da doğal açılara sahip olması gerekmektedir. Aksi durumlarda çim adam denilen durumla karşılaşılmaktadır. Meditürk Klinik, ön saç çizgisi için de garantili saç ekimi hizmeti vererek en doğal görüntüyü sunmayı taahhüt etmektedir.

Saç Ekimi Neden Başarısız Olur?

Bir saç ekimi işleminden sonra net sonuçlar tam olarak 1 yılda alınmaktadır. Saç ekimi sonrası başarısız olma ihtimali oldukça düşüktür. Genel olarak saç çıkmama ihtimali yok denecek kadar azdır. Fakat bölgesel problemler kısmen de olsa yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda saç ekiminde garanti belgesi veren kuruluşlar, bölgesel saç ekimi işlemlerini ücretsiz olarak yapar. Saç ekimi sonrası bütün saç derisinin enfeksiyon kapması gibi çok düşük ihtimalli durumlarda saç çıkmasına engel olabilmektedir. Saç ekimi sonrası ekilen greftlerden hiç birinden saç çıkmaması 1000’de 1 ihtimaldir. Böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda hiç vakit kaybetmeden bu durumun nedeni araştırılmalıdır. Bu durumun kaynağı hızla bulunmalı ve 2. saç ekiminden önce ortadan kaldırılmalıdır. Saç ekiminde garanti veren kurumlar, 2. saç ekiminde danışanlarının istediği doğal görüntüyü sağlayacaklardır.

Garantili Saç Ekimi İçin Meditürk

Yukarıda bahsedildiği üzere, nadir de olsa ekilen greftlerden saç çıkmama ihtimali vardır. Bu durum bilimsel araştırmalarda da ele alınmaktadır. Bu ihtimal büyük çoğunlukla kullanılan yöntem ve uzman tecrübesi başta olmak üzere pek çok nedenden kaynaklanabilir. 10.000’den fazla başarılı operasyonlarıyla başarılı saç ekim dünyasına adını yazdırmış Hair Transplant sizlere güvenilir ve garantili saç ekimi sunuyor! Eğer saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşmayı unutmayın.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021