FUE Yöntemi Nedir?

FUE-Yontemi.png

FUE Yöntemi Nedir?
Foliküler Ünite Eksizyonu (FUE) yöntemi veya Foliküler Transfer, hastanın donör bölgesinden lokal anestezi altında 1 ila 4 saç içeren foliküler ünitelerin tek tek çıkarılması ve ardından lokal anestezi altında hastanın saçlı derisindeki saçsız veya incelmiş bölgelere implante edilmesidir. En iyi saç ekim merkezi deyince aklan gelen Meditürk, özel enstrümanlarla manuel ekstraksiyon ve implantasyon işlemlerini başarıyla uyguluyor uyguluyor!

FUE çok doğal sonuçlar verebilir. Saç şeridi karşısındaki avantajı, FUE işleminin geniş alanlarda kafa derisi dokusunun alınması ihtiyacını ortadan kaldırmasıdır. Bu nedenle başın arkasında doğrusal bir kesi uygulanmaz ve doğrusal bir iz bırakmaz. 3 gün içinde ve tamamen iyileşir. Ameliyat sonrasında yüzün şişmesi, kafa derisinde uyuşma veya baş ağrıları gibi arzulanmayan gelişmelerin önüne geçen bir uygulamadır.

FUE Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Folikül Ünite Eksizyonu (FUE) işleminde folikül birimleri donör bölgeden manuel olarak çıkarılır. Ele geçirilen foliküller, alıcı bölge olan kellik bölgesine ekim için kullanılacaktır. Lokal anestezi işlemi ağrısız hale getirir. Kliniğimizin uzmanları folikül naklini çıkarmak için punch adlı özel bir alet kullanırlar. Çap, teşhis sonuçlarına göre ayrı ayrı seçilir. Saç ekimi sürecinde doktorlar genellikle bir değil, birkaç farklı çapta iğne kullanırlar. Saç foliküllerini çıkardıktan sonra greftler 4 santigrat derece sıcaklıktaki tuzlu su çözeltisine dikkatlice yerleştirilir.

Bu işlemi müteakip mikroskop altında sayılıp belli bir sıraya konurlar. Sıralamadan sonra, dikkatlice hesaplanarak belirli bir kompozisyonda tutulurlar. Solüsyon saçın canlılığını arttırır ve saç ekiminden sonra aktif büyümesini destekler. Saç ekiminin ikinci aşaması implantasyondur, folikül üniteleri saçsız alana, alıcı bölgeye implante edilir. İlk adımda, doktor lokal anestezi kullanır. Burada saç uzmanı “choi” adlı implantasyon için özel bir enstrüman kullanır. Bundan ötürü işleme choi implanter saç ekimi de denir. İğnenin çapı, folikül naklinin çapıyla tam olarak eşleşir ve 0,5-0,9 mm’dir.

İmplantasyondan önce ölçülen folikül uzunluğu ve ölçüm sonucuna bağlı olarak doğru iğne uzunluğu implanter seçilir. Ardından saç ekimine başlanır. Choi enstrümanı, uzmanın her bir saçın implantasyon derinliği, açısı ve büyüme yönü gibi bireysel parametreleri ayarlamasına izin verir. Foliküller aynı anda nakledilir.

FUE Yöntemi İle Ekim İşlemi Ne Kadar Sürer?

FUE işlemi tek bir uzun seansta veya birden fazla küçük seansta yapılabilir ve cerrahın saç köklerini tek tek toplaması gerektiğinden bu işlem FUT yöntemine göre daha fazla zaman alır. Bu işlem 200 greft (birden fazla seans) hasat etmek için birkaç saat, 2500-3000 greft toplamak için birkaç gün üst üste (tek bir uzun seans) sürebilir.

Siz de en yetkin kadrodan garantili saç ekimi almak için bize WhatsApp butonu üzerinden ulaşın veya doğrudan telefon numarasına tıklayarak arayın, FUE yöntemi ile sağlıklı saçlara kavuşun!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021