FUE ve DHI arasındaki farklar

FUE-ve-dhi-arasindaki-farklar.jpg

FUE ve DHI arasındaki farklar nelerdir?

Fue ve dahi arasındaki farklar nelerdir sorusu çokça soruluyor.

FUE ve DHI saç ekimi teknikleri piyasadaki en yenilikçi tekniklerdir. Her ikisi de foliküllerin tek tek çıkarılmasına ve ardından ekilmesine dayanır. Prosedürler çok benzerken sadece küçük nüanslarla farklılık gösteriyorlar. Peki iki teknik arasında hangisini seçmelisiniz?

fue ve dhi arasındaki farklar 2 fue ve dhi arasındaki farklar

FUE tekniği (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ekilecek olan kökler için kanallar açıldıktan sonra gerçekleştirilir. DHI ise doğrudan kanal açmadan yapılır. FUE saç ekimi tekniğinde kanalların açılacağı bölgeye tümesan solüsyon verilir. Bu işlem DHI tekniğinde geçerli değildir. Her ikisinin de lokal uygulaması aynıdır. DHI tekniği için iyileşme daha hızlıdır. Bu prosedür esnasında şişme oluşmaz ve dolaşım sorunları minimumda tutulur. DHI tekniği ile greftler kısa bir süre dışarıda kalır. Yoğunluk açısından DHI tekniği lokal saç dökülmelerinde daha etkilidir.

DHI ve FUE tekniği arasındaki farklar

DHI tekniği aslında FUE saç ekiminin bir çeşididir. Daha önce de söylediğimiz gibi, foliküllerin tek tek çıkarılması sürecinde çok benzer ve temel fark alıcı alana implantasyon yönteminde yatmaktadır.

Fue ve dhi arasındaki farklar temelde şu şekildedir:

  • DHI tekniği ile aşılı bölgenin tıraş edilmesi gerekmez. FUE tekniğinde ise hem donör bölge hem de greft bölgesi tıraş edilmelidir.
  • FUE yöntemi, kökleri hem çıkarmak hem de greftlemek için kullanılırken, DHI tekniği yalnızca köklerin uygulandığı son adımını ifade eder.
  • DHI tekniğinde kökler alındıktan hemen sonra ekilirken, FUE tekniğinde kökler alındıktan hemen sonra ekilmez; daha çok işe yaramayan saç köklerinin atıldığı ekim alanına gider.
  • DHI tekniği ile maksimum 3.000 kök ekilebilir. Aksine, FUE’de greftlenecek foliküler ünite sınırı yoktur.
  • Son olarak kanama açısından DHI tekniği FUE’ye göre biraz daha az kanamaya neden olur.

Dhi saç ekimi ve avantajları

Dhi saç ekimi tıraşsız saç ekimine olanak sağlaması en büyük avantaj olarak görülür. Bu nedenle uzun saçlı erkeklerin favori saç ekimi tekniği haline gelmiştir. Ayrıca bu nedenle bu tür bir tedavi gördüklerini gizlemeyi tercih eden birçok kişi tarafından tercih edilen bir tekniktir. Bir diğer çok önemli avantaj, foliküllerin kafa derisine ekilmeden önce vücudun dışında çok daha kısa süre kalmasıdır; foliküllerin hayatta kalma süresi çok daha uzunken daha sıkı ve daha güvenli yerleşirler.

Dhi saç ekimi ve dezavantajları

Bu tekniğin ayrıca bilmeniz ve dikkate almanız gereken bazı dezavantajları da vardır:

Böyle özel bir aletin kullanılması, ameliyat sırasında daha fazla hassasiyet gerektirir. Bu bir dezavantaj mı? Kendinizi olması gerektiği kadar nitelikli ve deneyimli olmayan bir uzmanın ellerine bırakırsanız, öyledir.
Maksimum 3.000 folikülü olan küçük alanlarda greftler için tavsiye edilir, bu nedenle tam veya ileri derecede kellik durumlarında önerilmez. Bu teknik özellikle başınızda saç olmayan geniş bölgeleri kapatmaya hizmet etmez.

Saç ekim merkezleri arasında ayrışan Meditürk’ün tıbbi ekibi, durumunuza en uygun tekniğin hangisi olduğu konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Ücretsiz saç analizi sayesinde en iyi tercihin fue saç ekimi mi, dhi saç ekimi mi olduğunu öğrenin.ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021