Yüz Estetiği


Yüz estetiği işlemleri son yıllarda en sık kullanılan dokunuşlardan biridir. Yüz, vücudun ilk bakışta dikkat çeken bir parçasıdır. Bu nedenle estetik, genç, taze ve güzel görünen bir yüz herkes için önemlidir. Hem erkekler hem de kadınlar estetik yüz işlemlerini talep edebilirler. Bu talebi karşılamak ve yüze daha güzel ve genç bir görünüm kazandırmak için Meditürk Klinik olarak ileri teknolojilerden esinlenerek estetik yüz işlemleri gerçekleştiriyoruz. Yüzün doğal bir görünümü, kusursuz bir görünüm kadar önemlidir.

Yanak ve Çene Estetiği

Yüz hatları daha dolgun ve estetik olan kişilere yanak ve çene estetiği uygulanmaktadır. Bu işlemler için hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılır. Dolgu enjeksiyonu ile lifting etkisi yaratılır. Bu işlemle yanaklar ve elmacık kemikleri ile yüz hatları daha belirgin hale gelir ve yüz daha orantılı görünür.

Yüz anatomisinde burun, çene ve elmacık kemikleri birbiriyle uyum içindedir. Elmacık kemiği bölgesi yaşlanma, kilo alıp verme gibi nedenlerle içi boş görünebilir. Bu sizi yorgun ve yaşlı gösterebilir. Günümüzde doku enjeksiyonları veya yağ enjeksiyonları ile düzeltilebilmekte ve istenilen yüz oranlarına ulaşılabilmek mümkün. Bu sayede daha genç ve güzel bir görünüm elde edilebilirsiniz. Ameliyat iz bırakmaz ve yaklaşık 1 saat sürer.

Estetik Çene Ameliyatı Nedir? (Mentoplasti)

Estetik çene ameliyatı, yüzdeki problemlerin doğru bir şekilde değerlendirilip doğru çözümlerin kullanıldığı, yüz görünümünü önemli ölçüde ve olumlu yönde etkileyen operasyondur.

Mükemmel yüz hatları için dengeli hatlar önemlidir. Güzel ve estetik bir görünüm için yüz oranlarının uyumlu olması gerekir. Bu sayede yüzdeki altın oran yani simetri sağlanmış olur.

Meditürk Klinik olarak; çenedeki estetik problemlerin giderilmesi ağız, dudak ve burun görünümünü desteklediğinden yüzdeki uyum sağlarken bunun yanında hastalarımızda en iyi sonucu alabilmek için estetik sorunların değerlendirilmesi gerekliliğine inanıyoruz. Öncesinde gerçekleştirilen analiz ile rahatsız olduğunuz ve gözünüze iyi görünmeyen noktaları uzmanımızla konuşuyor ve uygun bir işlem gerçekleştirmek için bir adım atıyorsunuz.

Göz Kapağı Ameliyatı

Yaşlanma ile birlikte göz çevresindeki cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar ve bu da göz kapaklarında değişikliklere neden olur. Üst göz kapaklarındaki sarkmalar ve göz altı şişkinlikleri sizi daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Bazen bu sarkmalar görüşünüzü bile engelleyebilir. Göz kapağı çevresindeki fazla deri ve yaşlanma belirtileri göz kapağı ameliyatı ile giderilerek daha dingin ve genç bir görünüm sağlanabilir.

Kaş ve Alın Germe

Alın ve kaş kaldırma operasyonu yüzünüze gözlerinizin üzerinde daha genç ve taze bir görünüm kazandırır. Bu işlemde sarkık kaşlar ve alın derisi kaldırılır, kızgın, yorgun veya üzgün görünmenize neden olan çizgi ve kırışıklıklar en aza indirilir.

Alın/kaş kaldırma operasyonunda kırışıklığa veya sarkmaya neden olan kas ve dokular çıkarılır veya değiştirilir. Bu sayede alın derisi pürüzsüzleşir, kaşlar yükselir ve kaşlar arasındaki kırışıklıklar en aza indirilir. Alın/kaş kaldırma operasyonu endoskopik yöntemle veya klasik yöntemde olduğu gibi saç çizgisinin arkasına gizlenmiş bir kesi yapılarak gerçekleştirilir. Bu tekniklerin her ikisi de benzer sonuçlar verir: daha pürüzsüz alın derisi ve daha canlı bir görünüm.

Orta Yüz Germe

Genç bir yüzün elmacık kemiği bölgesine ve alt göz kapağının yanağa bağlı olduğu bölge dolgun, yuvarlaktır. Yüzde yaşlanmanın ilk belirtileri yanak yağ dokusunun aşağı doğru yer değiştirmesidir. Alt göz kapağının yanağa olan mesafesinin uzun olması nedeniyle dolgun ve oval görünümdeki yüz daha uzun veya daha ince bir görünüme sahiptir.

Kepçe Kulak Ameliyatı-Otoplasti

Kulakların başa ve yüze göre doğru pozisyonda olmaması estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Çok kolay ve iz bırakmayan bir estetik operasyon olan Otoplasti ile kepçe kulak sorunu günümüz tıbbında kolaylıkla çözülebilmektedir.

Otoplasti, çocuklarda ve yetişkinlerde görülen dış kulak yapısındaki bozuklukların estetik cerrahi ile giderilmesi yöntemidir.

Nano Yağ Aşılama

Nanoyağ enjeksiyonu, yaşlanmanın neden olduğu yüzde kaybolan hacmin yerine konması için oldukça başarılı bir yöntemdir. Göz altı, yanak, alın, çene ve yüzün diğer bölgelerine uygulanabilir. Üstelik çok doğal ve gençleşmiş bir görünüm sağlar.

Nanofat Greftleme Nedir?

“Nano Yağ Enjeksiyonu” olarak da adlandırılan Nanoyağ Greftleme, yağ dokusu bakımından zengin bir bölgeden mikroenjeksiyon tekniği ile alınan yağ, ilgili bölgeye uygulamaya uygun hale getirildiği özel bir yağ transfer yöntemidir.

Yağ dokusu ve işlemden elde edilen bileşenler kök hücreler açısından zengindir. Ayrıca yara iyileşmesi ve doku yenilenmesini sağlayan bileşenlere sahiptir.

Yaşlanmayla birlikte azalan veya kaybolan yüz konturunu düzeltmek veya bölgeyi yeniden şekillendirmek için uygulanan nano yağ greftleme aynı zamanda cildin gençleşmesine de yardımcı olur. Bunun nedeni enjekte edilen nano yağın kök hücreler açısından zengin olmasıdır.

Bişektomi

Belirgin çizgilere sahip ince bir yüz, çoğu insan için ideal görünümün bir parçası anlamına gelir. Bazen kişinin yüz ve yanak yapısı ideal kiloda olsa bile kilolu görünmesine neden olabilir. Bişektomi ile yanak bölgesindeki fazla yağ dokusunu görünür bir iz bırakmadan alarak yüzü yeniden şekillendirmek mümkündür. Bişektomi, elmacık kemiklerini büyütmek ve yüz hatlarını daha orantılı hale getirmek için yanaktan fazla yağın alınmasını ifade eder.

Yüze daha çekici ve orantılı bir görünüm kazandırmak için ağız içinden yağlar alınarak hastanın rahatsızlığına neden olan dolgun ve tombul yüz görünümü giderilir. Hollywood yıldızları tarafından tercih edildiği için Hollywood yanağı olarak da adlandırılan bu işlem elmacık kemiklerini ortaya çıkararak yüzün daha ince görünmesini sağlayarak ince ve genç bir görünüm sağlar.

Meditürk Sizin İçin Burada!

Yüzümüz üst yüz, orta yüz, alt yüz ve boyun olmak üzere 4 parçadan oluşur. Bu parçaların birbiriyle uyumu ve estetik bir görünüm kişilerin kendilerine güvenlerini yeniden kazanmalarında önemlidir.  Genç ve güzel görünüm kişileri hem daha sağlıklı hem de daha çekici hissettirir. Yüz estetiği sayesinde simetrik yüz hatlarına kavuşabilirsiniz. Saç ekimi, estetik ve diş hekimliği hizmetlerini en yetkin isimlerle sunmak üzere yola çıkan Meditürk Klinik istediğiniz değişimi size sunmak için hazır. Randevu almayı unutmayın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021