Vücut Estetiği


Meditürk, tüm vücut estetik hizmetleri için yanınızda!

Vücut Estetiği

Hamilelik veya fazla kilo verme sonrasında vücudunuzda sarkma veya çatlaklar görülebilir. Vücut estetiği ameliyatı vücudun deforme olan bölgelerini çalıştırarak vücudun sıkı ve genç görünmesine yardımcı olur. Vücut estetiği ameliyatı hamilelik sonrası cilt ve doku sarkmalarını tedavi eder. Fazla kilo verenlerde cilt sarkması görülebilir.  Bu nedenle vücudunda deformasyon olan kişilere vücut estetiği ameliyatını öneriyoruz.

Vücut estetiği ameliyatı obezite, hamilelik veya çok hızlı kilo alıp verme sonrasında vücuttaki deformasyonları tedavi etmek için yapılan estetik ameliyatlardır. Kilo verdikten sonra vücutta oluşan çatlaklar, sarkmalar ve selülitler insanları üzen ve özgüvenlerini zedeleyen etkenlerden bazılarıdır. Elastikiyetini kaybeden cilt de sıkılığını kaybeder ve kişilerin vücudunda gevşek bir görünüm kazanır. Vücut estetiği cerrahisi, sarkık ve deforme olmuş cildi cerrahi bir müdahale ile sarar ve hasta için daha genç bir vücut oluşturur. Vücut estetiği cerrahisi dokuları değiştirmeyi ve yeniden dağıtmayı amaçlar.

Vücut Estetiği Hangi İşlemleri İçerir?

Vücut estetiği ameliyatı, kol germe, uyluk germe, meme işlemleri, karın germe ve popo kaldırma işlemlerini içerir. Hastanın yağ miktarına bağlı olarak vücut estetiği ameliyatında liposuction da uygulanabilir. Birkaç parça için plastik operasyonlar yapılır ve tek bir operasyonla hastaya daha sıkı bir vücut oluşturulması amaçlanır. Kombine bir işlem olarak vücut estetiği cerrahisi maliyetinin daha uygun olması ve iyileşme sürecinin daha hızlı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı (karın germe) sık sık kilo alıp verenler ve hamilelik sonrası görülen sarkık görünümden kurtulmak isteyenler için uygundur. Karın germe ameliyatında fazla karın derisi çıkarılır, bölgesel yağlar alınır ve kas içindeki kas deformasyonu düzeltilir. Operasyon ile düz bir göbek görünümü oluşturulur. Bu operasyon karın bölgesinde etkili ve kalıcı sonuçlar oluşturur. Karın germe ameliyatı, hastanın vücudundaki fazla yağların yoğunluğuna ve sarkıklığın derecesine göre mini karın germe veya tam karın germe olmak üzere iki farklı operasyonla uygulanabilir. Tam bir karın germe ameliyatı iç çamaşırınızın altına gizlenmiş görünür bir iz bırakırken, mini karın germe ameliyatı daha az iz bırakır.

Kol ve Bacak Germe
Kol ve uyluk küçültme ameliyatları, yaşlanma sonrası oluşan deri sarkmaları ve uyluk üzerindeki deri sarkmaları için uygulanan ameliyatlardır. Özellikle karın ameliyatları geçirmiş kilo kaybı olan hastalar bu operasyon için ideal adaylardır.

Yağ Enjeksiyonu

Hiç aynaya bakıp “Keşke mükemmel vücut ölçülerim olsaydı” dediğiniz oldu mu? Vücudunuzun bazı bölgeleri fazla kilolu, bazı bölgelerinde ise yeterli dolgunluk yoksa yağ enjeksiyonu sizin için doğru seçim olabilir! Yağ enjeksiyonunda vücudunuzdaki fazla yağları alıp istediğiniz bölgelere ekliyoruz. Bu sayede vücudunuz daha şekilli, kıvrımlı ve dolgun görünür. Kişinin kendi yağı kullanılarak yapılan bu işlem hastaları daha ince yapmakla kalmaz, aynı zamanda göğüs, kalça gibi bazı bölgelere de çekici bir dolgunluk verir. Yağ enjeksiyonu sonuçlarının kalıcılığı uygulama bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Yüz, göğüs gibi hareket etmeyen bölgelerde yağ enjeksiyonu daha hızlı sonuç verirken, bacak şekillendirme için enjekte edilen yağlar daha hızlı eriyebilir.

Liposuction-Yağ Alma

Liposuction yaptıran kişiler genellikle sabit bir vücut ağırlığına sahiptir ancak vücudun belirli bölgelerinde istenmeyen vücut yağ birikintilerini gidermek isterler. Liposuction genel bir kilo verme yöntemi değildir. Obezite tedavisi değildir. Prosedür selülit, gamzeler veya çatlakları gidermez. Amaç estetiktir. Vücudunun konturunu değiştirmek ve geliştirmek isteyenler için uygundur. Liposuction, vücudun şeklini değiştirerek yağ hücrelerini kalıcı olarak uzaklaştırır.

Aşağıdaki vücut bölgeleri genellikle liposuction tedavisi için hedeflenir:

  • Karın
  • Sırt
  • Kalçalar
  • Göğüs
  • İç dizler
  • Boyun çizgisi ve çenenin altındaki bölge
  • Uyluklar
  • Üst kollar

Liposuction genellikle kozmetik amaçlı yapılır ancak bazen belirli durumları tedavi etmek için kullanılır.

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği son yıllarda popüler hale gelen etkili müdahalelerden biridir. Bacak eğriliği sorunu zamanla estetik olmayan bir görünüm oluşturur. Bunun sonucunda kadınlar özgüvenlerini kaybedebilir, etek giymek istemeyebilirler.  Günümüzde bacak estetiği ameliyatı kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatı genç yaşta yaptırabilir ve mükemmel bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bacak estetiği ameliyatı, çarpık bacaklara sahip olan ve bacaklarında estetik problemler yaşayanlar için uygundur. Sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir. Bacak estetiği ameliyatı ile çarpık bacak, asimetrik bacak, ince bacak ve kalın bacak sorunları giderilebilir. Bacak estetiği ameliyatı bacağın sadece bir kısmına lokal olarak da uygulanabilir. Örneğin baldırlara veya ayak bileklerine gerektiğinde estetik dokunuşlar yapılabilir. Bazı insanların dizleri anormal şekilde dışbükey görünür. Bacak estetiği ameliyatı ile bu sorun ortadan kalkar.

Yeni Bir Siz

Son yıllarda oldukça revaçta olan yüz ve vücut estetiği hastalara daha çekici görünen, sağlıklı alternatifler sunuyor. Profesyonel ekibimiz sizin memnuniyetiniz için sizin istek ve beklentilerinize göre planlama yapıyor ve hayalini kurduğunuz görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyor! Yeliz Damar öncülüğünde kurulmuş ve pek çok başarıya imza atmış olan kliniğimiz güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktan gurur duyar. Randevu almayı unutmayın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021